BL: Szoboszlai hiába súgott, őrületes Haaland-mesterötössel mészárolt a City - videók

A Szoboszlai Dominikkal és a csapatkapitányi karszalagot viselő Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 7-0-ra kapott ki Manchesterben, így nem jutott a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában.
Dudás Gábor 2023. március 14., kedd 22:52
Szerző: Dudás Gábor 2023. március 14., kedd 22:52

A Manchester City Erling Haaland (vitatott) 11-esével került előnybe az angliai visszavágó 22. percében - a korábbi csapattárs és jóbarát, Szoboszlai Dominik próbált pedig súgni a lipcsei kapusnak, Janis Blaswichnak, a jó irányba vetődő hálóőr azonban nem tudta védeni a büntetőt.

Innentől kezdve aztán kinyílt a manchesteri gólzsák, Haaland pedig összesen öt(!) találattal járult hozzá Pep Guardiola csapatának kiütéses, 7-0-s sikeréhez. A norvég támadót edzője meg is tisztelte azzal, hogy a 63. percben lecserélte, így a hazai publikum felállva tapsolhatta meg a történelmi mesterötöst jegyző csatárklasszist.

Haaland a BL történetében a harmadik játékos lett Lionel Messi és Luiz Adriano után, aki öt gólt szerzett egy mérkőzésen, de a norvégnak mindössze 57(!) percre volt erre szüksége.

A hatodik City-találatot a német válogatott Gündogan szerezte a Bundesliga-gárda ellen, majd a slusszpoént De Bruyne parádés távoli lövése jelentette a 92. percben.  Az angol bajnoki címvédő így 8-1-s összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Szoboszlait a 72. percben cserélte le edzője, Willi Orbán végig a pályán volt.

Ahol az olasz Internazionale is ott lesz majd, miután a Portóban elért 0-0-s döntetlennel megőrizte a hazai pályán megszerzett egygólos előnyét.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐK:

Manchester City – RB Leipzig 7-0 (Haaland 22., 24., 47., 54., 57. – az elsőt 11-esből, Gündogan 49., De Bruyne 92.)

Továbbjutott a City, 8-1-s összesítéssel.

FC Porto – Internazionale 0-0

Piros lap: Pepe (Porto, 97.)

Továbbjutott az Inter, 1-0-s összesítéssel.