BL-selejtezők: Húsz perc alatt atomjaira hullott a magyar játékos csapata; durva drámát hozott a játéknap rangadója - videó

A Topolya 7-1-el esett ki, a Köbenhavn négy gólt hozó hosszabbítás után, 11-esekkel verte ki a Sparta Prahát.
Budai László 2023. augusztus 15., kedd 22:02
Szerző: Budai László 2023. augusztus 15., kedd 22:02

A Topolya a Bragától idegenben elszenvedett 3-0-s vereség után borzalmasan kezdte a portugálok elleni BL-selejtezős visszavágót, és húsz perc alatt négy gólt kapott. Bár a becsületgól a későbbiekben összejött, a kiesés így is nagyon sima lett. A TSC magyarja, Sós Bence a 60. percben állt be a szerb élvonalbeli együttesbe. A Topolya az Európa Liga csoportkörében folytathatja, ahol a negyedik kalapból várja majd a sorsolást.

A Galatasaray az Inter Milant és a PSG-t is megjárt Mauro Icardi góljával győzött, és összesítésben 4-0-val ejtette ki a szlovén Olimpiját.

Drámai találkozót hozott a Sparta Praha és a Köbenhavn találkozója az odavágó 0-0-ja után. A dánok már az 1. percben megszerezték a vezetést, ezt a csehek a 80. percben egyenlítették ki. Jöhetett a hosszabbítás, amelyben a Sparta került előnybe, kétszer is, de a koppenhágai együttes mindkétszer kiegyenlített. A 11-eseket a Köbenhavn játékosai lőtték jobban, így a dánok örülhettek végül.

BL-selejtezők, 3. kör, visszavágók*

Topolya-Braga 1-4 (Rakonjac 40., ill. Pizzi 9., Bruma 13., Djalo 16., Al Musrati 20.) - továbbjutott a Braga 7-1-es összesítéssel

Galatasaray-Olimpija Ljubljana 1-0 (Icardi 24.) - továbbjutott a Galata 4-0-s összesítéssel

Sparta Praha-Köbenhavn b.u.: 3-4 (Birmancevic 80., Laci 105., Olatunji 107., ill. Larsson 1., Claesson 105+3., 112.) - továbbjutott a Köbenhavn 3-3-as összesítés és 4-2-re megnyert 11-espárbaj után

Servette-Rangers 1-1 (Kutesa 22., ill. Tavernier 50.) - továbbjutott a Rangers 3-2-es összesítéssel

Sturm Graz-PSV 1-3 (Boving 26., ill. Veerman 32., De Jong 40., Pepi 85. - 11-esből) - továbbjutott a PSV 7-2-es összesítéssel

Dinamo Zagreb-AEK Athén 1-2 (Bulat 39., ill. Zuber 59., Galanopoulos 90.)*

* a Dinamo-AEK párharcnak ez még csak az első meccse volt (korábban az odavágót az Athénban történt gyilkosság miatt halasztották el)

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)