BL: A Bayern másodszor is lenullázta Messiéket, a Milan idegenben harcolta ki a továbbjutást - videó

A Bayern München a visszavágón simán legyőzte a PSG-t és bejutott a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában. Ugyancsak negyeddöntős az AC Milan is.
Csakfoci.hu 2023. március 8., szerda 23:06
Szerző: Csakfoci.hu 2023. március 8., szerda 23:06

Az első komoly lehetőség a PSG előtt adódott: Mendes jó helyzetben inkább Messihez passzolt, ő azonban a védők gyűrűjében nem tudta a kapuba tuszkolni a labdát.

A 32. percben Musiala éles szögből leadott lövését védte Donnarumma. A 38. percben a PSG nagyon közel járt a gólhoz: Hakimi megzavarta Sommert, aki elpasszolta a labdát, Vitinha 14 méterről az üres kapu felé gurított, De Ligt azonban becsúszva hatalmasat mentett a gólvonalról.

A Bayern jól kezdte a második félidőt, az 52. percben Choupo-Moting csúsztatott a kapuba, de mivel a lesen álló Müller zavarta a kapust, a VAR elvette a bajorok gólját.

A 61. percben már érvényes gólt szereztek a hazaiak: a párizsiak megint eladtak egy labdát a tizenhatoson belül, Goretzka Choupo-Moting elé passzolt, aki közelről nem hibázott. Négy perc elteltével Ramos 7 méteres fejesét ütötte ki bravúrral Sommer.

A 89. percben aztán minden eldőlt: Gnabry kapott remek labdát és 13 méterről éles szögből kilőtte a bal sarkot.

BL, nyolcaddöntő, visszavágók

Bayern München - PSG 2-0 (Choupo-Moting 61., Gnabry 89.), továbbjutott a Bayern 3-0-val

Bayern München: Sommer - Stanisic, Upamecano, De Ligt, Davies - Kimmich, Goretzka – Coman (Gnabry 86.), Müller (Cancelo 86.), Musiala (Mané 82.) - Choupo-Moting (Sané 68.)

PSG: Donnarumma - Ramos, Marquinhos (Mukiele, 36., Bitshiabu 46.), Pereira - Hakimi, Fabian Ruiz (Zaire-Emery 76.), Verratti, Vitinha (Ekitike 81.), Mendes (Bernat 81.) - Messi, Mbappe

A másik szerdai nyolcaddöntő 10 perccel később kezdődött, mivel a Milan csapatbusza később ért a stadionba a nagy forgalom miatt. Az olaszok magabiztos játékkal hozták a nekik szükséges eredményt, ráadásul a 78. perctől Romero kiállítása után emberelőnyben játszottak.