SAMARA, RUSSIA - JUNE 28: Yerry Mina of Colombia (not pictured) scores his team's first goal past Khadim Ndiaye of Senegal as Radamel Falcao, Davinson Sanchez start to celebrate during the 2018 FIFA World Cup Russia group H match between Senegal and Colombia at Samara Arena on June 28, 2018 in Samara, Russia. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Történelmi továbbjutás a foci vb-n: Japán sárga lapokkal ment tovább, Kolumbia csoportelső – videók

A világbajnokságok történetében először jutott tovább kevesebb sárga lap miatt egy csapat, a japánok vereséggel nyolcaddöntősök. Kolumbia nyerte a H-csoportot.
Csakfoci Admin 2018. június 28., csütörtök 17:55
Szerző: Csakfoci Admin 2018. június 28., csütörtök 17:55

Szenegál - Kolumbia

Enyhén szólva sem estek egymásnak a csapatok. Az első veszélyesebb szituáció Quintero 24 méteres szabadrúgása volt a 13. percben, amit Ndiaye szögletre ütött. Nem sokkal később Sanchez becsúszva szerelte Manét, amiért Mazic 11-est ítélt, de némi videózást követően jogosan visszafújta a büntetőt. Félórányi játék után Jamest sérülés miatt le kellett cserélni. Az első félidőben egyik csapat sem erőltette a támadásokat, ami Szenegál részéről érthető, Kolumbiának azonban csak a győzelem jelentene biztos továbbjutást.

Fordulás után jobbára inkább a kőkemény párharcok jellemezték a mérkőzést, mintsem a veszélyes gólhelyzetek. Az 54. percben Sánchez rúgta fel Sarr-t, de a játékvezető nem mutatta fel a sárga lapot. A 64. percben Mané megszerezhette volna a vezetést Szenegálnak, azonban megcsúszott a szabadrúgás elvégzése közben és 23 méterről fölé durrantott. Négy perccel később újabb szabálytalanságot könyvelhettünk el, Murielt rúgta fel Ndiaye, itt is elmaradt a sárga. A 74. percben megtört a jég, egy jobb oldali után Mina az ötösről lefejelte a labdát, ami utat talált a kapuba (0-1). A gól után még Niang tette próbára Ospinát, de a kolumbiai kapus bravúrral hárított. A hátralévő tíz percben a cserékkel frissítettek a szövetségi kapitányok, Kolumbia pedig őrizte az 1-0-s előnyét, ami össze is jött és továbbjutottak a nyolcaddöntőbe. Szenegál viszont kiesett, ugyanis azonos pontszám és gólarány miatt a Fair Play-lista rangsorolt, amelyen Japán kevesebb sárga lap miatt megelőzte az afrikaiakat.

Világbajnokság, H-csoport

Szenegál - Kolumbia 0-1 (Mina 74.)

A csoport végeredménye: 1. Kolumbia 6 pont (5-2), 2. Japán 4 pont (4-4), 3. Szenegál 4 pont (4-4), 4. Lengyelország 3 pont (2-5)

Összefoglaló

Japán - Lengyelország

A döntetlennel biztos továbbjutó Japán és a már kiesett Lengyelország mérkőzésének első félideje vajmi kevés izgalmat hozott: időnként labdavesztések után kontrázhattak a csapatok, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. Grosicki remek fejesét Kavasima ütötte ki bravúrral, éppen mielőtt a labda teljes terjedelmében áthaladt volna a gólvonalon, ezen kívül komolyabb helyzetet nem jegyezhettünk fel, jött is a füttyszó a lelátóról a levonuló játékosoknak.

Fordulás után Lewandowskit előzte meg a japán hálóőr egy ígéretesnek tűnő középre adásnál, a következő lengyel lehetőség azonban már nem maradt ki: Kurzawa szabadrúgását Bendarek lőtte a kapu elé robbanva, nagy erővel a hálóba (0-1). A másik mérkőzés 0-0-s eredményének tükrében Japánnak mennie kellett előre a továbbjutásért, szövetségi kapitányuk cserékkel próbált frissíteni. Ennek ellenére a lengyelek rúghattak volna újabb gólt, gyors kontra végén Grosicki adott középre jobbról, Lewandowski egy védő szorításában kevéssel lőtt fölé. Kolumbia közben megszerezte a vezetést, amivel Japán újra továbbjutásra állt, ennek tudatában nem is igazán mentek előre az ázsiaiak, sőt, majdnem lőttek egy öngólt is. Az utolsó percekben a japánok már csak "csalták a futballt", a stadion füttyszava közepette passzolgattak saját térfelükön, de Kolumbia győzelmének köszönhetően így is továbbjutottak.

Japán – Lengyelország 0-1 (Bednarek 60.)

Ki lesz a vb legjobb játékosa? Tippelj és nyerj!