BL: Bírózás Madridban, a Juve edzője nekiment saját csapatának - visszhangok, videók

A Real Madridnál a játékvezetőt is okolják a City fordítása miatt, a rekorderré lett Guardiola szerint viszont még semmi nem dőlt el.
Dudás Gábor 2020. február 27., csütörtök 9:07
Szerző: Dudás Gábor 2020. február 27., csütörtök 9:07

Bajnokok Ligája-nyolcaddöntők, szerda:

Real Madrid – Manchester City 1-2 (Isco 60., ill. Jesus 78., De Bruyne 83. – 11-esből)

Olympique Lyon – Juventus 1-0 (Tousart 31.)

A nap mestere

Pep Guardiola lett az első vezetőedző a Bajnokok Ligája történetében, aki 28-szor is győzni tudott a kieséses szakaszban. Madridi sikerével a spanyol/katalán tréner olyan nagyságokat utasított a második helyre, mint Carlo Ancelotti, José Mourinho és a legendás Sir Alex Ferguson.

A Real elleni fordítás ellenére Guardiola még óvatosan örült az első meccsen aratott győzelemnek.

- Nagy elégedettséggel tölt el minket, hogy győzni tudtunk a Bernabeuban. Nem sok ilyen bravúrt arattunk még, úgyhogy remélem, hitet ad majd a csapatnak az itteni siker. De ez csak egy odavágó volt, nem osztanak három pontot, és ha van olyan csapat, amely képes fordítani egy ilyen szituációból, az ez a klub, a Real Madrid. Nagyon elégedett vagyok a történtekkel, de ez még csak az első mérkőzés volt, semmi nem dőlt el - fogalmazott a Manchester City szakvezetője.

A nap gólja

Mesteri akcióból született meg a Lyon vezető és győztes találata a Juventus elleni találkozó 31. percében, a remek támadást végül Lucas Tousart fejezte be.

A nap bírózása

"Akármikor szólt a bírói sípszó, a játékevezető ellenünk ítélt" - dohogott a Manchester City elleni meccs után a Real Madrid gólpasszos brazil támadója, Vinícius Junior. A fiatal futballista szerint Daniele Orsato erősen túlzó ítéletet hozott, amikor kiállította Sergio Ramost, és a brazil szerint az olasz bíró a City egyenlítő góljánál is hibázott. "Nem is kell visszanéznem az esetet, hogy tudjam, hiszen az egész stadion látta, hogy Gabriel Jesus meglökte a levegőben Ramost" - mondta az AS-nek.

A nap letolása

Maurizio Sarri, a Juventus vezetőedzője nem rejtette véka alá kritikáját, amikor csapata lyoni teljesítményéről volt szó.

Nem értem, a játékosok hogy nem fogták fel azt, milyen fontos, hogy gyorsan járassuk a labdát. Nehezen érthető, hogy az első félidőben miért voltunk annyira lassúak, szinte nem is mozogtunk a pályán, így az ellenfelünk könnyedén letámadott minket és ebből gólt is szereztek.

Hiányzott belőlünk a határozottság és az agresszivitás a támadójátékunkban, de 15 percen keresztül a védekezésünk is ugyanilyen volt. Balszerencsénkre épp akkor kaptuk a gólt, amikor De Ligt megsérült. A második félidő már jobban sikerült, de ez a mai teljesítmény kevés a Bajnokok Ligájában.

A nap sérülése

Ha már Sarri is említette: a Juve fiatal holland védője, Matthijs de Ligt csúnya sérülést szedett össze egy ütközésnél (pontosabban egyik csapattársával és egy lyonival is csattant a bekk), emiatt felszakadt a szemöldöke. Hosszas ápolásra szorult a világ egyik legdrágább hátvédje, eközben pedig csapata ugye kapitulált. De Ligt végül egy jókora kötéssel térhetett vissza a pályára és végig is játszotta a nyolcaddöntőt.