Fotó: twitter.com/FIFAWorldCup

Vb 2022: Ronaldo betalált és rekordot döntött, Portugália ötgólos meccsen verte Ghánát - videók

Hatvanöt percig szinte semmi nem történt a Portugália-Ghána találkozón, aztán az utolsó 25 percben öt gól is esett.
Nyikes Zoltán 2022. november 24., csütörtök 19:00
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. november 24., csütörtök 19:00

Csütörtök délután Portugália is megkezdte szereplését a katari világbajnokságon, Fernando Santos csapata a világranglista 61. helyén álló Ghána ellen lépett pályára a csoportkör első fordulójában.

1. félidő

A luzitánok kezdőcsapatában helyet kapott Cristiano Ronaldo is, akinek a távozását a napokban jelentette be a Manchester United. Az ötszörs aranylabdás klasszis aktívan, de nem túl hatékonyan kezdte a meccset, a 10. percben már kapaszkodnia kellett Ati-Ziginek a lövésénél, majd négy perccel később hatalmasat ugrott CR, de mellé fejelt öt méterről.

A játékrész nagyobb részében portugál mezőnyfölényt láthattunk, de a ghánai kapust nem igazán sikerült megdolgoztatni, Otávio, Joao Félix vagy épp Bruno Fernandes kísérletei sem találtak kaput.

2. félidő

Az első ghánai helyzetre 55 percet kellett várni, ekkor Kudus lőtt kevéssel a bal alsó mellé 18 méterről.

Nem sokkal később ismét megvillant Cristiano Ronaldo, akit Salisu buktatott a 16-oson belül, a megítélt büntetőt pedig a sértett a jobb sarokba vágta, 1-0 - ezzel a góllal történelmet írt a portugál sztár, hiszen ő lett az első játékos, aki öt különböző világbajnokságon is betalált.

De nem sikerült sokáig megtartaniuk az előnyt a portugáloknak, a 73. percben Kudus adott laposan középre az alapvonalról, a 16-oson belül, a labda Danilo lábai között eljutott André Ayew-hoz, aki három méterről a kapu közepébe lőtt, 1-1.

Portugáliát azonban nem fogta meg az egyenlítő találat és öt perc múlva újra megszerezte a vezetést: Bruno Fernandes passza után Joao Félix az ötös jobb sarka elől lőtt a jobb alsóba a kifutó kapus mellett, 2-1.

A 80. percben kétgólosra növelte előnyét az európai csapat, amikor is a csereként nemrégiben beállt Rafael Leao helyezett a bal alsóba az ötös bal sarka elől, 3-1.

A gólzápornak azonban itt még nem volt vége, Ghánának sikerült nyílttá tenni a hosszabbítást: a 89. percben Joao Cancelo volt bizonytalan, így Baba Rahman középre tudta adni a labdát, amit Bukari 6 méterről a bal sarokba fejelt, 3-2.

A tízperces hosszabbítás végén kis híján sikerült kihasználnia Diogo Costa hatalmas hibáját Ghánának, de Inaki Williams szemfüles labdaszerzése után Dias nagyot mentett, így végül csak sikerült megszereznie a három pontot Portugáliának.

Jegyzőkönyv

Világbajnokság, H-csoport, 1. forduló

Portugália–Ghána 3-2 (C. Ronaldo 65. –11-esből, Joao Félix 78., Leao 80., ill. A. Ayew 73., Bukari 89.)

Portugália: Diogo Costa – Cancelo, Danilo Pereira, Dias, R. Guerreiro – Neves (Leao, 76.), Bruno Fernandes, Otávio (W. Carvalho, 56.) – Bernardo Silva (Palhinha, 87.) – Joao Félix (Joao Mário, 87.), C. Ronaldo (G. Ramos, 87.).

Ghána: Ati-Zigi – Seidu, Djiku, Amartey, Salisu (Semenyo, 92.), Baba Rahman – Samed (Kyereh, 92.), Partey, Kudus (Bukari, 76.) – A. Ayew (J. Ayee, 76.), Inaki Williams.