Vb 2022: 0-1 után Mbappé és a rekorder Giroud repítette a címvédő franciákat - videó

Hiába lepte meg kissé és vezetett Ausztrália Franciaország ellen, a címvédő végül magabiztosan, 4-1-re verte ellenfelét a labdarúgó-vb D-csoportjában.
Dudás Gábor 2022. november 22., kedd 22:10
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 22., kedd 22:10

A vb előtt megint komoly esélyesnek tekintett francia válogatott elég kényelmesen kezdte a találkozót, ami gyorsan meg is bosszulta magát. Leckie küldte el egy mozdulattal a meg is sérülő Lucas Hernándezt (akit le is kellett cserélni, testvére, Théo Hernandez váltotta), majd jobbról áttette a labdát a hosszúra, ahol az érkező Goodwin egyből lőtt szépen a léc alá (0-1).

A látványos gól azért gyorsan felrázta Didier Deschamps csapatát, amely azonnal rákapcsolt, de a félidő közepén szerencséje volt, amikor Duke távoli lökete csak centikkel kerülte el a kaput.

0-2 helyett azonban jött az 1-1: öt perccel később Theo Hernández szépen beívelt labdáját a jó ütemben bemozduló Rabiot fejelte a kapuba az ötösről. Sőt, a fordítás is jött szinte pillanatokon belül. A 32. percben Mbappé gyönyörűen, sarokkal tette le a labdát Rabiot-nak, aki szépen tálalt Giroud elé, a 115. meccsén pályára lépő csatár pedig a szinte üres kapuba stukkolt (2-1).

A hátralévő időben Mbappé háromszor is kecsegtető helyzetbe hozta a társakat, de francia gól már nem született, ausztrál pedig csak azért nem, mert a 48. percben Irvine fejese a bal oldali kapufát találta el.

A szünet után maradt a francia fölény és kicsit több pontossággal akár az első tíz percben eldönthették volna a találkozót Giroud-ék - az ausztrálok pedig közben fáradni látszottak. A harmadik gólra végül a 69. percig kellett várni: Mbappé előbb elrontott egy beadást, hogy aztán másodpercekkel később már remekül érkezzen fejjel Dembélé centerezésére (3-1).

Három perccel később pedig végképp eldőlt minden. Mbappé most eléőkészített, Giroud pedig pontosan fejelt, megszerezve 51. gólját, az AC Milan támadója ezzel beérte Thierry Henryt a franciák örök góllövőlistájának élén.

Giroud kaput elkerülő ollózása, majd a hajrában Konaté bravúrral védett fejese jelentette még a gólveszélyt a folytatásban, több találat azonban már nem esett, a franciák azonban így is megygyőző sikerrel kezdték meg a katari vb-t.

Vb 2022, kedd, D-csoport:

Franciaország - Ausztrália 4-1 (Rabiot 27., Giroud 32., 71., Mbappé 68., illetve Goodwin 9.)

Franciaország: Lloris - Pavard (Koundé, 89.), Upamecano, Konaté, L. Hernández (T. Hernández, 13.) - Rabiot, Griezmann, Tchouaméni (Fofana, 77.) - O. Dembélé (Coman, 77.), Mbappé - Giroud (M. Thuram, 89.)

Ausztrália: Ryan - Atkinson (Degenek, 85.), Souttar, Rowles, Behich - McGree (Mabil, 73.), Mooy, Irvine (Baccus, 85.) - Leckie, Duke (Cummings, 56.), Goodwin (Kuol, 73.)

Argentína - Szaúd-Arábia 1-2

Tunézia - Dánia 0-0

Mexikó - Lengyelország 0-0

Vb 2022: Messi négy év múlva is ott lehet a világbajnokságon - minden fontos hír itt!
November 20. és december 18. között rendezték meg Katar öt városában a 22. világbajnokságot. Honlapunk a torna ideje alatt és után is minden fontos eseményről, folyamatosan frissülő cikkben számol be!