Vb 2022: Lewandowski 11-est rontott, de Mexikó győzhetett volna a lengyelek ellen - videó

Újabb 0-0-s döntetlen született a katari labdarúgó-világbajnokság keddi játéknapján, Mexikó és Lengyelország sem bírt egymással a C-csoportban.
Dudás Gábor 2022. november 22., kedd 18:57
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 22., kedd 18:57

Jó iramú volt, de kevés helyzetet hozott az első szűk félóra, de aztán Mexikó akár kétszer is vezetést szerezhetett volna. A 26. percben, Herrera beadása után Alexis Vega bólintott a bal kapufa mellé, majd két perccel ezután a megugró Gallardo elől mentett nagyot az utolsó pillanatban Szczesny kapus.

A játékrész hajrájában Vega passzolt a 16-oson belül Sánchez elé, aki 8 méterről, éles szögből lőtt is, de a lengyelek hálóőre szögletre mentett.

A fordulás után is maradt a mexikói mezőnyfölény, a lengyelek nem igazán tudtak helyzetbe kerülni, ehhez képest majdnem előnybe kerültek. Az 56. percben Lewandowski esett el Moreno mellett, mielőtt közelről kapura lőhetett volna - a VAR-szoba jelzésére a játékvezető jogosnak tűnő 11-est ítélt. A Barcelona gólzsákja oda is állt a büntetőhöz, ám lövését gyors vetődéssel kiütötte az ötödik vb-jén szereplő mexikói kapusikon, Ochoa. Percekig ünnepelték a szurkolók.

A folytatásban inkább a küzdelem dominált, mintsem a foci, a közép-amerikaiak irányítottak, de komoly helyzetekig már ők sem jutottak el. Mindkét csapat keményen futballozott, sok volt a kisebb-nagyobb fault, ami sokszor széttördelte a játékot, kevés volt a folyamatos futball. Végül a második félidei játék képének megfelelően megosztoztak a pontokon a csapatok.

Vb 2022, kedd, C-csoport:

Mexikó - Lengyelország 0-0

Mexikó: Ochoa - J. Sánchez, Montes, Moreno, Gallardo - Herrera (C. Rodríguez, 71.), E. Álvarez, Chávez - Lozano, Martin (Raúl Jiménez, 71.), Vega (Antuna, 84.)

Lengyelország: Szczesny - Cash, Bereszynski, Glik, Kiwior, Zalewski (Bielik, 46.) - Kaminski, Krychowiak, Szymanski (Frankowski, 72.) - Zielinski (Milik, 87.), Lewandowski

Argentína - Szaúd-Arábia 1-2

Tunézia - Dánia 0-0

Vb 2022: 0-1 után Mbappé és a rekorder Giroud repítette a címvédő franciákat - videó
Hiába lepte meg kissé és vezetett Ausztrália Franciaország ellen, a címvédő végül magabiztosan, 4-1-re verte ellenfelét a labdarúgó-vb D-csoportjában.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.