twitter.com/SEFutbol

Eb-selejtező: Mészárlást rendeztek idegenben a spanyolok - 16 évesen talált be a Barca csodatinije, de egy magyar játékos is előtte a sorban

Hét gólt vágtak Grúziában a spanyolok. Lamine Yamal lett a harmadik legfiatalabb játékos a történelemben, aki gólt szerzett egy európai válogatottban, a Barcelona támadóját csak egy ír és egy magyar játékos előzi meg.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 8., péntek 20:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 8., péntek 20:13

Kiütéses győzelmet aratott a spanyol válogatott Grúziában, az Eb-selejtező 5. fordulójának pénteki játéknapján. Luis de la Fuente együttese már az első játékrészben négy gólt berámolt a Valenciát erősítő Giorgi Mamardashvili hálójába, majd a szünet után további háromszor ünnepelhettek, míg hazai részről csak egy válasz érkezett.

A találkozón két rekordot is megdöntött a Barcelona 16 éves csodagyereke, Lamine Yamal: 16 évesen és 57 naposan ő lett a legfiatalabb játékos, aki bemutatkozott a spanyol válogatottban, ráadásul a beállását követően 30 perccel gólt is szerzett, így Spanyolország történetének legfiatalabb gólszerzője is lett egyben - írja a onefootball.com.

További érdekesség, hogy Lamine Yamal lett a harmadik legfiatalabb játékos a történelemben, aki gólt szerzett egy európai válogatottban, csak Sam Johnston (1882, Észak-Írország, 15 éves, 160 napos) és Horváth József (1906, Magyarország, 16 éves, 12 napos) előzi meg.

Eb-selejtező, 5. forduló, A-csoport

Grúzia-Spanyolország 1-7 (Chakvetadze 49., ill. Morata 22., 40., 66., Kvirkvelia 27. - öngól, Olmo 38., N. Williams 68., Yamal 74.)

Eb-selejtező: Szerbiában megdöbbentek a "108 kilós Ádámon", "a magyarok, mintha Portugália vagy Spanyolország szintjén lennének" - lapszemle
Így látták a szerb lapok és internetes portálok a csütörtöki Szerbia-Magyarország Eb-selejtezőn (1-2) történteket. Lapszemle.