Fotó: gyirmotfc.hu

Már hivatalos: Magyar bajnokcsapat vezetőedzőjét vásárolta ki az egyik NB II-es kieső

Weitnerért és a segítőjéért is fizetett a Gyirmót.
Nyikes Zoltán 2025. június 13., péntek 12:48
Fotó: gyirmotfc.hu
Weitnerért és a segítőjéért is fizetett a Gyirmót.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. június 13., péntek 12:48
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Beigazolódtak a Csakfoci korábbi információi: az NB II-ből kiesett Gyirmót FC Győr a hivatalos oldalán jelentette be, hogy Weitner Ádám vette át a csapat irányítását, munkáját pedig Stanisic Lazar asszisztensedző segíti - mindketten a harmadosztályú bajnok, de az osztályozót elbukó Mosonmagyaróvártól érkeztek.

Az óváriak bejelentéséből az is kiderült, hogy mindkét szakembert kivásárolta szerződéséből a Gyirmót, amely 1+1 éves szerződést kötött Weitnerrel és Stanisiccsal.

A sárga-kékek azt is megemlítik, hogy a két szakember érkezésével a klub célja, hogy egy éven belül visszakerüljenek a másodosztályba. Weitner játékos-pályafutása során szerepelt már a Gyirmót FC Győrben, ahol a 2006/07-es bajnoki szezonban 15 gól fűződötta nevéhez. Az NB I-ben az ETO, a Vasas, a Paks, valamint alacsonyabb osztályokban a Felcsút, a Tatabánya, az Ajka, a Csorna és Ménfőcsanak csapataiban szerepelt. Vezetőedzőként korábban dolgozott Ménfőcsanakon, Sopronban, Pápán és az NB II-ben a Pécsi MFC-nél is.

Stanisic Weitner segítőjeként dolgozott már a Pápai Perutz együttesénél, a PMFC-nél, valamint a Credobus Mosonmagyaróvárnál is.

Olvastad már?
Vasas: Az edző után két alapembert is megszerezhetnek az NB I-be feljutó Kazincbarcikától
A Csakfoci úgy értesült, hogy Pethő Bence és Bódi Ádám is marad a másodosztályban a feljutás ellenére.
Elolvasom
Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.    
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.
Tovább az összes átigazoláshoz