Spanyol Szuperkupa: Kroos zseniális szögletgólja is kellett a Realnak a döntőbe jutáshoz – videó

A spanyol Szuperkupa elődöntőjében a Real Madrid 3-1-re legyőzte a Valenciát, így a madridiak ott lesznek a vasárnapi fináléban.
Csakfoci Admin 2020. január 8., szerda 21:51
Szerző: Csakfoci Admin 2020. január 8., szerda 21:51

A szaúd-arábiai Dzsiddában rendezték a Real Madrid-Valencia Spanyol Szuperkupa elődöntőt. Öt percet kellett várni az első helyzetre, amikor Casemiro beadása után Varane fejesét védte bravúrral Domenech.

Tíz perccel később megszerezte a vezetést a Real Madrid. Kroos bal oldalról elvégzett szögletét a léc alá csavarta, hiába igyekezett hárítani a Valencia kapusa, csak beljebb tudta segíteni a labdát (0-1).

A vezető gól után némileg magához tért a Valencia, a 29. percben Torres beadása után Gameiro nyolc méterről fölé lőtt. A 39. percben Valverde jobb oldali centerezése után Modric 12 méteres löketét blokkolta Garay, ám az érkező Isco lövésénél Domenech tehetetlen volt (0-2). Két perc múlva Kroos szögletéből Isco fejese a kapufán csattant, így kétgólos Real Madrid-előnnyel vonultak félidőre a felek.

Fordulás után sokáig mezőnyjáték folyt a pályán. A 65. percben újabb találatnak örülhettek a madridiak. Isco passzolt az ötös sarkától Modrichoz, aki egy tetszetős biciklicsel után lőtt a kapuba (0-3).

A hajrában kétszer is szépíthetett volna a Valencia: előbb Parejo beadását Torres hat méterről a bal alsó mellé bólintotta, majd Marcelo hibáját kihasználva Gómez lőtt kapura, azonban Courtoist találta el. Végül a ráadásban az ex-Realos Parejo a 92. percben büntetőből volt eredményes (1-3).

Elsőként a Real Madrid jutott be a vasárnapi döntőbe, ahol a Barcelona vagy az Atlético Madrid párharc győztesével néz farkasszemet.

Összefoglaló

Spanyol Szuperkupa, elődöntő, Dzsidda

Valencia - Real Madrid 1-3 (Parejo 92. - 11-esből, ill. Kroos 15., Isco 39., Modric 65.)

Valencia: Domenech - Wass, Garay, Gabriel Paulista, Gaya - Kondogbia (Gómez 58.) - Torres, Coquelin (Sobrino 83.), Parejo, C. Soler - Gameiro (Cheryshev 70.)

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Mendy (Marcelo 71.) - Valverde, Casemiro, Kroos - Isco, Modric (Rodriguez 77.) - Jovic (Mariano 83.)