Vb-selejtezők: Anglia Lengyelországban bukott először pontokat, az albánok és az olaszok is gálázva nyertek - eredmények, videók

A magyar válogatott mellett az albánok sikerét hozta a szerdai játéknap a jövő évi katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának I csoportjában, a lengyel-angol rangadó pedig döntetlenre végződött.
Csakfoci Admin 2021. szeptember 8., szerda 23:00
Szerző: Csakfoci Admin 2021. szeptember 8., szerda 23:00

B-csoport

Görögország-Svédország 2-1 (Bakasetas 62., Pavlidis 78., ill. Quaison 80.)

Koszovó-Spanyolország 0-2 (Fornals 32., Torres 90.)

A csoport állása: 1. Spanyolország (13-5) 13 pont, 2. Svédország (7-3) 9, 3. Görögország (5-4) 6, 4. Koszovó (3-9) 4, 5. Georgia (2-) 1

C-csoport

Olaszország-Litvánia 5-0 (Kean 11., 29., Utkus 14. - öngól), Raspadori 24., Di Lorenzo 54.)

Az olasz labdarúgó-válogatott 5-0-ra nyert a pont nélkül álló vendég Litvánia ellen a jövő évi katari világbajnokság európai selejtezősorozatának szerdai játéknapján, így tovább javította veretlenségi világcsúcsát, és már 37 mérkőzés óta nem talált legyőzőre.

Az Európa-bajnok olaszok - két döntetlen után - győzelmi kényszerben voltak, mert a svájciak feljöttek mögéjük a tabellán. A hazaiak negyedóra után 2-0-ra, félóra után 4-0-ra vezettek, és végül 5-0-ra diadalmaskodtak. Roberto Mancini szövetségi kapitány alakulata legutóbb 2018. szeptember 10-én, a portugáloktól kapott ki 1-0-ra a Nemzetek Ligájában.

Észak-Írország-Svájc 0-0

A csoport állása: 1. Olaszország (12-1) 14 pont, 2. Svájc (4-1) 8, 3. Észak-Írország (4-3) 5, 4. Bulgária (3-6) 5, 5. Litvánia (1-13) 0

E-csoport

Fehéroroszország-Belgium 0-1 (Praet 34.)

Wales-Észtország 0-0

A csoport állása: 1. Belgium (21-4) 16 pont, 2. Csehország (8-7) 7, 3. Wales (5-5) 7, 4. Fehéroroszország (6-15) 3, 5. Észtország (6-15) 1

I-csoport

MAGYARORSZÁG-Andorra 2-1 (Szalai Á. 9. – büntetőből, Botka 18., ill. Llovera 81.)

Albánia-San Marino 5-0 (Manaj 32., Laci 58., Broja 61., Hysaj 68., Uzuni 80.)

Az albánok házigazdaként 5-0-ra győzték le San Marinót. A végeredményt a nyolcvanadik percben a Ferencváros csatára, Myrto Uzuni állította be, aki kezdő volt, majd a gólja után egy perccel lecserélték.

A tabellán helycsere történt, Albánia ugyanis megelőzte a lengyeleket, és a második helyre lépett előre.

Lengyelország-Anglia 1-1 (Szymanski 92., ill. Kane 72.)

Az Európa-bajnoki ezüstérmes angolok a 72. percben Harry Kane góljával szereztek vezetést Varsóban, a hazaiak a 92. percben Damian Szymanski révén egyenlítettek.

A csoport állása: 1. Anglia (18-2) 16 pont, 2. Albánia (10-6) 12, 3. Lengyelország (19-8) 11, 4. MAGYARORSZÁG (12-10) 10, 5. Andorra (4-14) 3, 6. San Marino (1-24) 0

J-csoport

Örményország-Liechtenstein 1-1 (Mkhitaryan 50. - büntetőből, ill. Frick 80.)

Észak-Macedónia-Románia 0-0

Izland-Németország 0-4 (Gnabry 6., Rüdiger 24., Sané 56., Werner 89.)

A J csoportban a németek izlandi sikerükkel kihasználták az örmények és a románok botlását, így négy, illetve öt ponttal elléptek riválisaiktól.

A csoport állása: 1. Németország (17-2) 15 pont, 2. Örményország (7-9) 11, 3. Románia (9-6) 10, 4. Észak-Macedónia (11-6) 9, 5. Izland (6-14) 4, 6. Liechtenstein (2-15) 1

A csoportokból az első helyezettek jutnak ki a világbajnokságra, a másodikok pedig pótselejtezőt játszhatnak a részvételért. Mellettük a Nemzetek Ligájából a két legjobb olyan csoportgyőztes csatlakozik a pótselejtező mezőnyéhez, amely a vb-selejtezők során nem végez az első két helyen. A 12 csapat egymérkőzéses elődöntő-döntő rendszerben küzd majd meg a fennmaradó három helyért. (MTI)

Rossi: "Imádkoznunk kellett, hogy az utolsó tíz percben Andorra ne lőjön gólt" - a kapitány elégedetlen volt a teljesítménnyel
Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya rendkívül elégedetlen volt az Andorra ellen mutatott teljesítménnyel. Elmondása szerint félóra után egyénieskedtek, és a játékosok nem követték azt a taktikát, amit megbeszéltek. Hozzátette, sokkal agresszívebb és keményebb játékot vár csapatától.