NB I: Gólzáporos meccsel indította a szezont a Mezőkövesd és a Gyirmót - videó

Négy gól született a találkozón.
admin 2016. július 16., szombat 17:56
Szerző: admin 2016. július 16., szombat 17:56

A meccs minden fontos mozzanata itt - kattints!

A Mezőkövesd kezdett sokkal aktívabban, a kapujához szögezte az egyik újonc a másikat, főleg Sós volt aktív a hazaiaknál, de Nicorecnek is volt egy lehetősége. Pintér csapatának fölénye a félidő közepén érett góllá: Orosz ugratta ki jól Strestíket, aki kicselezte a kapust, majd a gólvonalon álló védő lába mellett a kapuba gurított (1-0) - megérdemelten vezetett a kövesdi csapat az első 45 perc után.

A második félidőre azonban egy más felfogású Gyirmót lépett pályára, amely magához ragadta a kezdeményezést: ez helyzetekben is megmutatkozott, majd jött a megérdemelt egyenlítés: a 67. percben Lengyel talált be egy szöglet után. A folytatásban Simon András és Máté előtt is adódott még gólszerzési lehetőség, ám ezek kimaradtak. Mégis betalált a Gyirmót: a hajrában Vass Patrik fejjel használta ki Devecseri hibáját (1-2). Hiába került közel az idegenbeli győzelemhez a vendégcsapat, a hazaiak azonnal egyenlítettek: Strestík fejjelt is eredményes volt (2-2).

A látottak alapján igazságos döntetlen született az újoncok csatáján, az első félidő a Mezőkövesdé, a második a Gyirmóté volt.

Mezőkövesd - Gyirmót 2-2 (Strestík 23., 88., ill. Lengyel 67., Vass P. 86.)

Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.