Élő: Franciaország-Izland az Eb-elődöntőért

A Stade de France-ban csap össze a házigazda és topfavorit, illetve az a csapat, amelyet senki nem várt a nyolc közé.
Dudás Gábor 2016. július 3., vasárnap 18:32
Szerző: Dudás Gábor 2016. július 3., vasárnap 18:32

Folytatódik-e az északi csoda vagy érvényesül a papírforma - többek között ezen kérdésekre is választ kapunk nagyjából 23 órakor (esetleg picit később), miután véget ért a Franciaország-Izland Európa-bajnoki negyeddöntő. A játékvezető a holland Björn Kuipers lesz.

A találkozót élőben közvetíti a csakfoci.hu, tartsatok velünk!

FRANCIAORSZÁG - IZLAND 5-2 (Giroud 12., 59., Pogba 20., Payet 43., Griezmann 45., ill. Sigthórsson 56., Bjarnasson 84.)

92. perc: ITT A VÉGE, 5-2, FRANCIAORSZÁG IS A NÉGY KÖZÖTT.

90. perc: Mindkét szurkolótábor a csapatát élteti. 2 perc a ráadás.

87. perc: Lloris most bizonytalan volt, Mangala segítette ki.

84. perc: 5-2! Skúlason beadása után Bjarnasson bólintott szépen a francia kapuba! ⚽ ⚽

83. perc: Jön az izlandiak élő legendája, Eidur Gudjohnssen, Sigthórssont váltja.

80. perc: Payet le, Coman be.

75. perc: A ma debütáló Umtiti kapott sárgát.

72. perc: A sárga lapok és eltiltás által fenyegetett Koscielny helyett Mangala érkezik.

70. perc: Payet kecsegtető helyzetéből csak szöglet lett, több volt benne.

64. perc: Elmaradt 11-es miatt tüntetnek az izlandi drukkerek, kezezést láttak Evránál - alighanem igazuk is volt.

63. perc: Ingasson bólintását óriási bravúrral védte Lloris!

60. perc: Lejön a pályáról a most nem túl boldog kétgólos csatár, Gignac váltja.

59. perc: Megint négy közte, Giroud fejjel használta ki az izlandi kapus bizonytalanságát és duplázik ezzel a csatár. 5-1! ⚽ ⚽ ⚽ ⚽ ⚽

58. perc: Bjarnasson rúgta fel Giroud-t, sárga.

56. perc: GÓL! Ott az izlandi becsületgól, Sigthórsson egy jobbról belőtt labdára érkezett szépen, és jobbal a bal alsóba csőrözött. 4-1! ⚽

55. perc: "Izland, Izland!" - a szurkolók azért nem felejtették el, mekkora dolog az csapatuk és országuk számára, hogy egyáltalán itt vannak.

51. perc: Csendesen kezdődött a második játékrész, a franciák továbbra is nagy mezőnyfölényben.

46. perc: Kettő cserél Izland, folytatódik a találkozó. Ingasson hátra, Finnbogasson pedig a csatársorba érkezett.

46. perc: Egyoldalú félidő után Franciaország már az elődöntőben.

45. perc: 4-0, kiütés a félidőben. Griezmann lépett meg ziccerben, majd szépen átemelte a kapust, a védelem összeomlóban.

43. perc: Eldőlt! Payet 18-ról, ballal lőtte ki a bal alsót, 3-0! ⚽ ⚽ ⚽

41. perc: Gylfi Sigurdsson beívelt szabadrúgása majdnem meglepte Llorist, a gólvonalon kapott bele a labdába a kapus, majd fogta is azt.

39. perc: Payet most Matouidit szolgálta ki jól az alapvonaltól, de a középpályás 17 méteres kapáslövése pocsékra sikeredett.

37. perc: Payet két szép csel után majdnem gólpasszt adott Giroud-nak, de Sigurdsson remekül lépett közbe az utolsó pillanatban.

31. perc: Alig van a labda az északiaknál, a házigazda pedig érthető okokból nem sietteti a játékot.

25. perc: NAGY HELYZET! Bödvardsson pár lépésről, Umtiti szorításában lőtt a léc fölé, egy bedobást követően.

20. perc: KETTŐ! Pogba öt méterről fejelt a kapuba egy szögletet követően! El is dőlt? ⚽ ⚽

17. perc: Próbál nyomni az egyenlítésért Izland, de egyelőre ívelgetéseik nem jelentenek sok veszélyt.

12. perc: GÓL! Vezetnek a franciák! Giroud a leshatárról ugrott ki, majd ballal, a kapus lábai mellett a hálóba suhintott. 1-0! ⚽

7. perc: Megint figyelt az izlandi kapus, egy jobbról belőtt labdára vetődött rá jól.

6. perc: Payet villant a másik oldalon, 18 méteres, lapos löketét másodszorra védte Halldórsson.

3. perc: Gylfi Sigurdssoné az első lövés, nem volt benne elég erő, Lloris simán fogta,  de eljutott máris a kapuig Izland.

1. perc: Megy a meccs!