Hungarian football player Richard Guzmics, left, of Yanbian Funde kicks the ball to make a pass against a player of Guizhou Zhicheng in their 15th round match during the 2017 Chinese Football Association Super League (CSL) in Guiyang city, southwest China's Guizhou province, 2 July 2017.

Guzmics mellől is fejeltek gólt, kaotikus meccsen nyert a címvédő – videó

A Jenpien hiába vezetett, majd később egyenlített a 90. percben, így is kikapott.
Budai László 2017. október 13., péntek 16:30
Hungarian football player Richard Guzmics, left, of Yanbian Funde kicks the ball to make a pass against a player of Guizhou Zhicheng in their 15th round match during the 2017 Chinese Football Association Super League (CSL) in Guiyang city, southwest China's Guizhou province, 2 July 2017.
A Jenpien hiába vezetett, majd később egyenlített a 90. percben, így is kikapott.
Szerző: Budai László 2017. október 13., péntek 16:30

Bár kedd késő este még a magyar válogatottban lépett pályára Guzmics Richárd, magyar idő szerint péntek délután ismét játszania kellett, ugyanis kezdő volt a kínai Jenpien idegenbeli bajnokiján. Csapata ellenfele ráadásul a listavezető Guangzhou volt.

A papírformának megfelelően a hazaiak szereztek vezetést (Guzmics mellől fejeltek a kapuba, igaz, a magyar védőnek megvolt az embere), de a Jenpien nagy bravúrral a második játékrész elejére fordított (1-2). Ezután azonban egy szerencsétlen öngóllal az 58. percben egyenlített az Evergrande (2-2).

Sőt, a 88. percben előnybe is került, de a 90.-ben Steve harmadik találatával egalizált a Jenpien. Itt azonban nem volt vége a meccsnek, a 92. minutumban ugyanis a Guangzhou mégis megszerezte a győztes találatot (4-3).

Guzmicsot a 67. percben lecserélték. A Jenpien a 15., kiesést jelentő helyen áll, három pontra lemaradva a bennmaradás érő pozíciótól.

Guangzhou Evergrande-Jenpien 4-3 (Liu Jian 14., 92., Han Guanghui 58. – öngól, Muriqui 88., ill. Steve 31., 51., 90.)

Az első gól, Guzmics mellől

Az öngól

Átigazolások
Újpest
A száműzött Bukarestben?
A fegyelmi okok miatt a keretből kizárt André Duarte előtt megnyílhat az út Bukarestbe.
Szentlőrinc
Waltner közös megegyezéssel távozik
Igaznak bizonyult a Csakfoci korábbi információja, a Szentlőrinc hivatalos honlapján jelentette be, hogy Waltner Róbert vezetőedző közös megegyezéssel távozik a csapattól.
Szentlőrinc
Waltner elbúcsúzott
Az eddig az NB II-es Szentlőrincet irányító Waltner Róbert Facebook-oldalán búcsúzott el a szurkolóktól, ezzel megerősítve a Csakfoci információját. Itt már az utódról is írtunk.
Tovább az összes átigazoláshoz