Bundesliga: Szalai beállása után hat perccel, sarokkal adott gólpasszt, Dárdaiék és Gulácsiék is nyertek – videó

A Bundesliga 24. fordulójában a Hoffenheim magyar válogatott támadója, Szalai Ádám becserélése után hat perccel egy igen látványos támadás végén gólpasszt adott, csapata azonban végül emberhátrányban 3-2-es vereséget szenvedett az Eintracht Frankfurt otthonában. A Dárdai Pál által irányított Hertha gólnélküli első félidőt követően 2-1-re nyert a Mainz ellen. Az RB Leipzig két magyar válogatottjával, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a pályán győzött a Nürnberg vendégeként.
Csakfoci Admin 2019. március 2., szombat 17:23
Szerző: Csakfoci Admin 2019. március 2., szombat 17:23

A Hoffenheim magyar válogatott támadója, Szalai Ádám ezúttal a megsérülő Kerem Demirbay helyett állt be csereként az 37. percben. A magyar csatár egy bal oldalról érkező beadás után sarokkal visszatette a labdát, ami a hosszún érkező Joelinton elé került, aki könnyedén passzolt az üres kapuba és egyenlíteni tudott a Frankfurt ellen.

A 60. percben megszerezte a vezetést a Hoffenheim: Nuhu Kasim passzából Ishak Belfodil volt eredményes. Hat perccel később Kasim megkapta a második sárgáját és a vele járó automatikus pirosat, így Szalaiék emberhátrányba kerültek. A 88. percben Sebastien Haller egyenlített, a 3-2-es végeredményt Goncalo Paciencia alakította ki a 97. percben.

Szalai mesteri gólpassza

Végeredmények

Bundesliga, 24. forduló:

Leverkusen – Freiburg 2–0 (Aránguiz 4., Bailey 72.)
Frankfurt – Hoffenheim 3–2 (Rebic 20., Haller 89. Paciencia 97.,, ill. Joelinton 43., Belfodil 60.)
Hertha – Mainz 2–1 (Grujics 50., Stark 60., ill. Stark 46. – öngól)
Nürnberg – RB Leipzig 0–1 (Klostermann 40.)
Schalke – Düsseldorf 0–4 (Lukebakio 35. – büntetőből, Kownacki 62., 84., Raman 68.)