Gulácsiék ismét győzni tudtak, idegenben nyert rangadót a Bayern – videó, tabella

A Bundesliga 11. fordulójában az RB Leipzig együttese hazai pályán tudott 2-1-re nyerni, míg a hatalmas gödörben lévő Hamburg nyolc forduló után tudott ismét győzelemnek örülni.
admin 2017. november 4., szombat 20:23
Szerző: admin 2017. november 4., szombat 20:23

Nem várt könnyű meccs a Gulácsi Péterrel a kapujában felálló RB Leipzig csapatára, hiszen azt a Hannover csapatát fogadták, akik egy esetleges sikerrel meg is előzhették volna őket. A vendégek Jonathas góljával vezettek is a második félidőben, ám Poulsen és Werner találataival megfordította a találkozót a hazai csapat.

A botrányos formát produkáló Hamburg a Stuttgartot fogadta, és verte meg 3-1-re. A hazaiaknak nagy segítséget jelentette, hogy a vendégek a 12. perctől emberhátrányban futballoztak. Ez a siker vélhetően ad egy kis levegőt a csapatot irányító trénernek, Marcus Gisdolnak, így elhalkulhatnak a Thomas Doll visszatéréséről szóló pletykák is.

Az esti mérkőzésen a Bayern München már az első félidőben eldöntötte a Dortmund elleni találkozót. A bajorok a szünetben 2-0-ra tudtak vezetni, amihez a második játékrészben még egyet hozzá tudtak tenni. A hazaiak erejéből csak egy szépítő gólra futotta a 88. percben.

Bundesliga 11. forduló

Augsburg – Leverkusen 1-1 (Danso 49. ill. Volland 47.)

Freiburg – Schalke 0-1 (Caligiuri 62.)

Hamburg – Stuttgart 3-1 (Hunt 20., Kostic 65., Arp 69. ill. Ginczek 55 – tizenegyesből) – kiállítva Burnic 12.

Mönchengladbach – Mainz 1-1 (Vestergaard 67. ill. Diallo19.)

RB Leipzig – Hannover 2-1 (Poulsen 70., Werner 85. ill. Jonathas 56.)

Borussia Dortmund – Bayern München 1-3 (Bartra 88., ill. Robben 17., Lewandowski 37., Alaba 67)

Tabella: A Bundesliga állása itt

A mérkőzések összefoglalói:

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.