Bundesliga: Gulácsiék nagy pofont kaptak, Szalaiék a hajrában mentettek pontot - eredmények

Gulácsival a kezdőben kapott három gólt az RB Leipzig a Freiburg vendégeként, míg Szalai Ádámék a hajrában tudtak pontot menteni a Wolfsburg otthonában.
Csakfoci Admin 2018. december 8., szombat 17:32
Szerző: Csakfoci Admin 2018. december 8., szombat 17:32

Freiburg – RB Leipzig 3–0 (Petersen 12., Waldschmidt 46. – 11-es, M. Frantz 52.)

A Gulácsi Péterrel a kezdőben felálló RB Leipzig a Freiburg otthonában lépett pályára. A hazaiaknál sérülése miatt nem volt a pályán Sallai Roland, akik már a 12. percben megszerezték a vezetést, miután egy rossz helyre kiütött labda után Petersen talált be a vendégek kapujába. Az első félidő hosszabbításában Waldschmidt büntetőből növelte a hazaiak előnyét. A fordulás után az 52. percben Frantz volt eredményes, amivel, mint végül kiderült, maradt a 3-0-s freiburgi győzelem.

Szalai Ádám ezúttal csak csereként lépett pályára a Hoffenheimben. A magyar válogatott támadó a félidőben állt be, akkor 2-1 állt az eredményjelzőn. A Hoffenheim végül a 71. percben tudott egyenlíteni Kramaric találatával, így Szalaiék 2-2-es döntetlent értek el a Wolfsburg otthonában.