EL: Hiába nyomott a Vidi, gólokat a BATE lőtt - videó

Bár az első és a második félidő elejét megnyomta a Vidi hazai pályán a BATE Boriszov ellen, mégis két góllal jobbnak bizonyultak a fehéroroszok az Európa Liga L-csoportjának első felvonásán.
Csakfoci Admin 2018. szeptember 20., csütörtök 20:48
Szerző: Csakfoci Admin 2018. szeptember 20., csütörtök 20:48

A Vidi egyértelműen aktívabban kezdte a meccset, a kisebb lehetőségekből azonban nem kerültek előnybe. A 25. percben jött az első kontra, Ivanic éles szögből leadott lövését azonban védte Tujvel. A túloldalon Hadzic előtt adódott helyzet, de lövését blokkolták.

A 27. percben aztán a semmiből vezetést szerzett a BATE: Tuominenhez került a labda, aki egy jó csel után laposan kilőtte a hosszú sarkot 7 méterről (0-1).

Hat perccel később Kovács I. egyenlíthetett volna nagy helyzetből: egy jobbról beérkezett labdát szemből, 15 méterről lőhetett el, de a léc fölé helyezett. Nem sokkal később jött az újabb nagy lehetőség: Kovács 11 méterről ballal lőtt, nagy bravúrral mentett a BATE kapusa. A hajrában Stopirának volt még egy szép mentése, így 0-1-el fordultak a csapatok.

A második félidő elejét is megnyomta a Vidi, amely azonban a befejezéseknél rendre rossz döntést hozott. Ivanic ijesztett rá a hazaiakra az 56. percben, de 18 méterről a bal sarok mellé helyezett. A forgatókönyv hasonló volt utána is: a magyar csapat nyomott, ment előre, de a végjátéknál sok volt a hiba. A túloldalon Filipenko fejese viszont veszélyt okozott, de Tujvel vetődve mentett, majd Skavysh okozott veszélyt egy rossz hazaadás után.

Hiába támogatta végig a közönség a Vidit, a mezőnyfölényt nem sikerült igazi ziccerekre - így gólra sem - váltani, a veszélyesen kontrázó BATE viszont a hajrában Filipenko fejesével megduplázta előnyét. A hosszabbításban Filipovic megkapta a második sárgáját, és a vele járó automatikus pirosat, így a BATE tíz emberrel fejezte be a mérkőzést, és a fehéroroszok ismét borsot törtek egy magyar csapat alá.

Az L-csoport másik találkozóján a Chelsea Willian korai góljával 1-0-re verte a PAOK-ot idegenben.

Vidi - BATE 0-2 (Tuominen 27., Filipenko 85.)

Vidi: Tujvel – Fiola (Hodzic 64.), Juhász, Vinícius, Stopira – Nego, Kovács I., Hadzic, Milanov (Hangya 76.), Nikolov (Berecz 78.) – M. Scepovic

BATE Boriszov: Scherbitski - Polyakov, Milunović, Filipenko, Filipović – Baga, Yablonski, Dragun – Ivanić (Gordejchuk 67.), Tuominen (Skavysh 61.), Stasevich (Volodko 88.)