BL: Vereség Izraelben, de életben maradtak a Honvéd reményei

A Honvéd a BL-selejtező első mérkőzésén 2-1-re kikapott a Korhut Mihállyal a kezdőben felálló Hapoel Beer-Sheeva ellen.
Privacsek András 2017. július 12., szerda 20:50
Szerző: Privacsek András 2017. július 12., szerda 20:50

A Honvéd bátran kezdett a Hapoel Beer-Sheeva elleni idegenbeli mérkőzésen. Az első komoly lehetőség a kispestiek előtt adódott: Lanzafame 23 méteres szabadrúgását csak nagy nehézségek árán tudta kiütni a hazai kapus. Egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, ennek ellenére a Hapoel megszerezte a vezetést. A 35. percben Manuel Vítor 12 méterről fejelt a jobb sarokba.

A második félidő elején Gazdag éles szögből leadott lövését tolta ki a kapus. Az 51. percben Baráthot nagyon becsapták a szélen, a középre adott labda után Einbinder öt méterről a sarokba lőtt.

A 63. percben Laczkó beadását követően Lanzafame fejesével szépítettek a kispestiek. A folytatásban a Honvéd támadott, az egyenlítés azonban nem jött össze, de a szerzett gól még sokat érhet a visszavágón.

Hapoel Beer-Sheeva – Honvéd 2-1 (Manuel Vítor 35., Einbinder 51., ill Lanzafame 63.)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.