BL: Suárez 11-ese vitatéma lett, dupla balhé Londonban, Neymar rekordja - visszhangok

A legfontosabb nyilatkozatok, sztorik, videók és gólok a Bajnokok Ligája szerdai játéknapjáról!
Dudás Gábor 2016. november 24., csütörtök 8:33
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 24., csütörtök 8:33

BL, A SZERDAI EREDMÉNYEK:

A-csoport:

Ludogorec - Basel 0-0

Arsenal - PSG 2-2 (Giroud 45+1. - büntetőből, Verratti 60. - öngól, ill. Cavani 18., Iwobi 77. - öngól)

B-csoport:

Napoli - Dinamo Kijev 0-0

Besiktas - Benfica 3-3 (Tosun 58., Quaresma 83. - büntetőből, Aboubakar 89., ill. Guedes 10., Semedo 25., Fejsa 31.)

C-csoport:

Borussia Mönchengladbach - Manchester City 1-1 (Raffael 23., ill. D. Silva 45+1.)

Celtic - Barcelona 0-2 (Messi 24., 55. - büntetőből)

D-csoport:

Rosztov - Bayern München 3-2 (Azmoun 44., Poloz 50. - büntetőből, Noboa 67., ill. D. Costa 35., Bernat 52.)

Atlético Madrid - PSV 2-0 (Gameiro 55., Griezmann 66.)

NYILATKOZATOK:

Arséne Wenger (Arsenal): - Sokat tettünk a győzelemért, 0-1 után felálltunk, fordítottunk és vezettünk is, de sajnos egy nagy csalódást jelentő öngóllal végül pontokat veszítettünk. Egy erős csapat ellen játszottunk, és hosszú időn át fölényben tudtunk lenni. Kár, hogy 2-1 után nem folytattuk azt a nyomást, amit addig sikerrel tettünk, és hagytuk, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Nehéz megemészteni, milyen könnyű (ön)gólt adtunk nekik a szöglet után.

Carlo Ancelotti (Bayern München): - Egyáltalán nem becsültük alá a Rosztovot. Nem játszottunk jól, túl sok hibát követtünk el a második félidőben. Jelenleg nem vagyunk túl jó passzban…

Luis Enrique (Barcelona): -  Arra számítottunk, hogy a Celtic keményen nyom majd, mi viszont remekül támadtunk és egyre jobbak és jobbak lettünk a meccs előrehaladtával. Nem is emlékszem, lett-e volna helyzete a hazaiaknak az első félidőben. Lionel Messi megint egy teljesen más szinten futballozott. Ez egy nagyon nehéz csoport volt, az egyik legnehezebb, nagy dolog, hogy egy meccsel a vége előtt megnyertük. Gratulálok a csapatnak!

Brendan Rodgers (Celtic): - Nem hiszem, hogy 11-est kellett adni Suárez eseténél. Luis okosan befogta a védőnket és megpördült, mintha lerántották volna. A bíró egyébként sem fújt a javunkra túl sok mindent a meccsen, de van ez így néha…nekünk ebben az évben a BL-be jutás jelentette a nagy kihívást, sokat tettünk érte a nyáron és felbecsülhetetlen értékű tapasztalatot szereztünk a csoportban. Félelem nélkül futballoztunk – pláne az első meccsünkhöz képest.

Suárez esete:

Pep Guardiola (Manchester City): - Egy meccsel a vége előtt továbbjutottunk, ez egy nagy elismerés a csapatnak és mindenkinek a klubnál. Összességében jól futballoztunk a csoportban. Februárig így nem kell a továbbjutáson agyalnunk, így most csak tényleg egy sorozatra, a bajnokságra koncentrálhatunk.

KEMÉNY JELENETEK AZ ARSENAL-PSG-N, A FŐSZEREPBEN: CAVANI

Az első félidőben, illetve a szünetre menet Olivier Giroud-val, a második játékrészben pedig Aaron Ramsey-vel akasztott bajszot Edinson Cavani az Arsenal-PSG BL-csoportmeccsen. A francia csatár az öltöző felé ragadta meg az uruguayi grabancát, folytatva a pályán is látott és túlfűtött csatáikat, míg a dél-amerikai kis híján megütötte a walesi középpályást, a mozdulatot el is indította, de végül megúszta az incidenst.

Cavani vs. Ramsey:

Giroud vs. Cavani:

MESSI ELCSÍPHETI CRISTIANO RONALDÓT, NEYMAR MÁR AZ ÉLEN

A Celtic elleni duplájával Lionel Messi (Barcelona) már 9 gólnál jár a Bajnokok Ligája csoportkörében és egy meccse lesz – a Borussia Mönchengladbach ellen, a Cam Nouban – arra, hogy beállítsa vagy akár meg is döntse az erre vonatkozó rekordot a sorozatban. A Real Madrid csillaga és Messi „örök” ellenlábasa, Cristiano Ronaldo az előző szezonban 11 találatig jutott a csoportban, felállítva az új BL-csúcsot, ezt érheti utol vagy szárnyalhatja túl az argentin.

A brazil Neymar viszont a gólpasszok tekintetében máris az élre állt: előtte csak hárman voltak képesek arra, hogy 7 gólpasszt adjanak egy BL-szezonban: Xavi (2008/2009), Mesut Özil (2010/2011) és Zlatan Ibrahimovic (2012/2013). A Barca támadójának öt meccs kellett ehhez…

A NAP (AZ ÉV, ÉVTIZED?) GÓLPASSZA:

A portugál Ricardo Quaresma szenzációs, rabonázós gólpasszal járult hozzá a Besiktas őrült feltámadásához. A török a szélső parádés mozdulata és Aboubakar találata után álltak fel a 89. percben 0-3-ról 3-3-ra.