Szoboszlai góllal nyitott, Eppel és Nagy Dominik debütált új csapatában – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. január 20., hétfő 12:55
Szerző: Csakfoci Admin 2020. január 20., hétfő 12:55

Németország

A Bundesliga 18. fordulójában a "magyaros" csapatok összecsapásán a Freiburg 2-1-re verte a Mainzot: a hazaiaknál Szalai Ádám a 73. percben szállt be a kispadról, míg a vendégeknél Sallai Roland nem játszott.

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig zsinórban kilencedik Bundesliga-meccsén lőtt legalább három gólt, erre korábban egyetlen együttes sem volt képes a német bajnokság történelmében, miután 3-1-re felülmúlták az Union Berlint.

Anglia

A Hull City magyar támadója, Balogh Norbert sérülés és mentális problémák miatt hosszabb pihenőre kényszerült, ezért klubja kölcsönadhatja őt, hogy visszanyerje formáját, így nem volt nevezve a Derby County elleni bajnokira.

A Bristol City magyar válogatott középpályása, Nagy Ádám cserepadról figyelte végig a Barnsley ellen 1-0-ra megnyert találkozót.

Belgium

Eppel Márton először játszott a Bernd Storck vezette belga Cercle Bruges-ben, amely hazai pályán kapott ki az Antwerp ellen. A korábbi kispesti csatár a 46. percben állt be csapatába.

Ausztria

Kiütéses, 6-0-s győzelemmel nyitotta meg mérkőzései sorát az évben a Red Bull Salzburg csapata: az osztrák bajnok a szaúd-arábiai Dohában edzőtáborozik, itt verte meg a helyi Al-Arabit. A találkozón Szoboszlai Dominik nyitotta meg a gólok sorát, a 19 éves magyar válogatott középpályás már az 5. percben betalált egy hatalmas kapushibát és salzburgi csapattársa szemfüles megoldását követően.

Megvan a diagnózis Szoboszlai Dominik sérüléséről
Az osztrák élvonalbeli RB Salzburg a hivatalos közösségi oldalán közölte, Szoboszlai Dominikra néhány nap kihagyás vár, mivel a magyar válogatott középpályás felkészülési mérkőzésen csípősérülést szenvedett.

Szántó Tamás a térdsérüléséből felépülve továbbra sem áll a Rapid Wien rendelkezésére, így a Wiener Neustadt ellen 4-1-re megnyert edzőmeccset is kihagyta a hétvégén.

Szlovákia

Szombaton lejátszotta első felkészülési mérkőzését a dunaszerdahelyi DAC, melyen súlyos, 5-0-s vereséget szenvedtek a cseh Brno ellen. A találkozón az új igazolás, Schäfer András nem lépett pályára, míg a vasárnapi, Skalica elleni összecsapást végigjátszotta.

Kalmár Zsolt, Vida Máté és Vida Kristopher nem játszott.

Ciprus

Ciprusi sajtóhírek szerint pénteken hajnalban a 33 éves ciprusi játékvezető, Andreas Constantinou autójában bomba robbant, azonban szerencsére a támadásban senki sem sérült meg. A Ciprusi Labdarúgó-szövetség (CFA) ezért a 17. forduló elhalasztását rendelte el, így az Omonia Nicosia magyar válogatott bekkje, Lang Ádám és az Apollon Limasszol fiatalja, Szalai Attila sem játszott a hétvégén.

Horvátország

Az Osijek magyar válogatott középpályása, Kleinheisler László kezdőként végigjátszotta a német másodosztályban 16. helyen álló Nürnberg ellen 2-0-ra megnyert felkészülési találkozót.

Görögország

Az Atromitosz magyar kapusa, Megyeri Balázs végigjátszotta a Volosz ellen gól nélküli döntetlenre végződő bajnokit, Ugrai Roland nem volt ott a keretben a görög élvonalbeli bajnokság 19. fordulójában.

Nagy Dominik győztes meccsen debütált a görög Panathinaikoszban, amely 1-0-ra nyert a hajrában tíz emberre fogyatkozó Xanthi otthonában.

Ukrajna

Kádár Tamás ezúttal a második félidőben lépett pályára a Dinamo Kijevben a Legia Varsó elleni (1-1) edzőmeccsen a törökországi Belekben.