Szalai és Kalmár is bekezdett, Nikolics 7 meccse csendben van - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a külföldön játszó magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin.
Dudás Gábor 2017. augusztus 21., hétfő 11:31
Szerző: Dudás Gábor 2017. augusztus 21., hétfő 11:31

NÉMETORSZÁG

Dárdai Pál csapata, a Hertha győzelemmel kezdte meg szereplését a Bundesligában, a Hertha 2-0-ra verte az élvonalba visszajutott VfB Stuttgartot.

Szalai Ádám gólpasszal járult hozzá a Hoffenheim 1-0-s győzelméhez a Werder Bremen ellen, Kramaric 85. percben érkezett találatát készítette elő szerencsés körülmények között a magyar válogatott támadó.

Vereséggel kezdte viszont szereplését az RB Leipzig: a végig védő Gulácsi Péter csapata 2-0-ra kikapott a Schalke vendégeként.

A másodosztályban a Greuther Fürth a szezonbeli harmadik bajnokiját is elveszítette. A Radoki János vezette gárda kapuját Megyeri Balázs védte, Pintér Ádám viszont sérülése miatt nem játszott.

OLASZORSZÁG

A Bologna hazai pályán, a Torino elleni 1-1-s döntetlennel kezdte meg a bajnoki idényt. A hazaiak magyar játékosa, Nagy Ádám a kispadon ült ezúttal végig.

SPANYOLORSZÁG

Hiába a 60. percben beállt és debütáló Hidi Patrik nagyszerű indítása és az azt követő gól, az Oviedo így sem szerzett pontot a Rayo Vallecano elleni vasárnapi, spanyol másodosztályú bajnokin (2-3).

FRANCIAORSZÁG

Az élvonalban a Dijon a végig a kispadon ülő Lang Ádám nélkül játszott 2-2-s döntetlent a Rennes stadionjában.

Továbbra is hibátlan a másodosztályban Bese Barnabás klubja, a Le Havre, amely a 4. fordulóban a Valenciennes ellen tartotta otthon a három pontot (1-0). A magyar válogatott játékos végig a pályán volt.

LENGYELORSZÁG

Kecskés Ákos (Termalica) már a 4. percben összefejelt csúnyán az ellenfelével a Lech Poznan elleni, először cserét is jeleztek, de végül folytatta a védő a bajnokit. Félóra múlva viszont már le kellett mennie a pályáról. Kecskés lecseréléséig 0-0-ra állt a találkozó, majd az első félidő hajrájában vezetést szerzett a Lech, amely végül 3-1-re győzött idegenben.

Nagy Dominik csereként bő negyedórát játszott a Legia Warszawában, amely 1-0-ra nyert a Wisla Plock otthonában és már 5. a tabellán.

Az Arka Gdynia stadionjában 3-0-s győzelmet arató Pogon Szczecinben Gyurcsó Ádám végig ott volt a pályán és ő szerzett vezetést büntetőből csapatának a 43. percben.

Holman Dávid lejátszotta első bajnoki mérkőzését a Slovan Bratislavában, és a pozsonyi csapat idegenben 2-1-re nyert a nagy rivális és az eddig százszázalékos Spartak Trnava vendégeként. Holman 81 percet töltött a pályán.

UKRAJNA

Kádár Tamás ezúttal nem volt benne a fővárosiak keretében, minden bizonnyal a portugál Marítimo elleni Európa Liga-selejtezőre pihentették.

SZLOVÁKIA

4-2-re verte a címvédő Zsolnát a Dunaszerdahely a szlovák bajnokság 5. fordulójában. Kalmár Zsolt a hazaiak második gólját maga szerezte, a harmadikat pedig előkészítette. A magyar válogatott középpályás (először) és Vida Kristopher is kezdő volt, előbbit a 69. percben cserélte le Marco Rossi, Vida viszont végig a pályán volt.

AUSZTRIA

Szántó Tamás nem volt ott a hazai pályán, a Sturm Graz ellen 2-1-s vereséget szenvedő Rapid Wien keretében.

A Mattersburg sem nevezte Varga Barnabást, csapata 3-1-re kapott ki otthon az Austria Wientől.

Szoboszlai Dominik viszont végig a pályán volt a másodosztályban, de ő sem tudott segíteni a Lieferingen, amely elszenvedte második vereségét (0-1) a Wacker Insbruck otthonában.

DÁNIA

A Korcsmár Zsoltot foglalkoztató Midtjylland Odensében verte 2-0-ra az OB-t. A magyar védő kezdőként végigjátszotta a bajnokit.

SVÁJC

A Lugano bravúrral szerzett pontot (1-1) a címvédő Basel otthonában, Vécsei Bálint a 89. percben állt be a vendégekhez.

KAZAHSZTÁN

Elek Ákos végig a pályán volt, a Kayrat Almaty 3-1-re verte otthon a Shakter Karagandit, így magabiztosan őrzi második helyét a tabellán.

Az éllovas Astana - Kleinheisler László csapata - nem lépett pályára, kedden ugyanis BL-selejtezőt vív a Celtic ellen.

„Gusztustalan, lehúzó miliő” – Közleményt adtak ki Kleinheisler kapcsán
A magyar válogatott játékos ügynökei nem mindennapi közleményben reagáltak a Kleinheislert ért kritikákra, és megdöbbenve tapasztalták a támadásokat.

USA

Nikolics Nemanja immáron legutóbbi hét mérkőzésén nem lőtt gólt, de a Chicago rossz sorozata is folytatódott, a Fire zsinórban harmadik meccsét veszítette el, ezúttal hazai pályán, a Toronto ellen (1-3).

Sallói Dániel 83 percet játszott kezdőként a Sporting Kansas City-ben, a nyugati élcsapat 2-0-ra verte otthon a Dallast.

Németh Krisztián egyelőre nem mutatkozott be a New Englandben, amely 2-1-re kapott ki idegenben a New York City FC-től. Ugyancsak várni kell még Stieber Zoltán debütálására, a válogatott középpályás nélkül nyert a DC United 1-0-ra a Colorado Rapids ellen.

KÍNA

Guzmics Richárddal a soraiban kapott ki 4-0-ra a Jenpien a Jiangsu Suningtól, hazai pályán. A bekk kezdőként játszott végig.

Huszti Szabolcs viszont nem lépett pályára a Csangcsun Jatajban, amely 1-1-s döntetlenre végzett a Tianjinnal.

DÉL-KOREA

Feczesin Róbert 86 percet játszott, csapata, a Jeonnam Dragons pedig 3-1-re kikapott a dobogós Jeju United otthonában.