Potyogtak a magyar gólok a topligákban is, Vadócz bajnok lett - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. április 16., hétfő 9:12
Szerző: Dudás Gábor 2018. április 16., hétfő 9:12

Németország

Dárdai Pál csapata, a Hertha győzelmet ünnepelhetett a Köln ellen (2-1).

Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 1-1-es döntetlent játszott Brémában. A magyar válogatott kapus végig a pályán volt.

Visszakerült a Hoffenheim kezdőcsapatába Szalai Ádám, aki azonnal meghálálta a bizalmat. A magyar támadó ugyanis már a 27. percben betalált a Hamburg kapujába. Ezzel 2-0-ra alakította az állást. Az eredmény maradt is, Szalaiék 2-0-ra nyertek, a csatár végigjátszotta az összecsapást. Szalainak ez volt ebben a szezonban a negyedik Bundesliga-gólja.

Magyar pályára lépő nélkül kapott ki a Greuther Fürth a Bundesliga II-ben: Megyeri Balázs nem került a keretbe, Pintér Ádám pedig a padon ült, együttesük a 14.

Olaszország

Nagy Ádám a kispadról állt be a 76. percben a Bologna-Verona Serie A-meccsen. A magyar középpályás becserélése telitalálatnak bizonyult: Nagy a 94. percben egy, a kapusról kipattanó labdát vágott ballal, 12 méterről a kapuba, beállítva a 2-0-ás végeredményt. A magyar válogatott játékos 32. Serie A-találkozóján először volt eredményes, ezzel egész felnőtt-pályafutása első bajnoki találatát is jegyezte egyben. A meccs után már olaszul nyilatkozott góljáról.

Balogh Norbert csak csere volt a másodosztályú Palermóban, amely odahaza 1-1-es döntetlent ért el a Cremonese ellen és a második a tabellán. A 22 éves magyar csatár nem lépett pályára a mérkőzésen.

Spanyolország

Hidi Patrikot nem nevezte az Oviedo a Tarragona elleni, 1-0-ra megnyert másodosztályú bajnokira.

Franciaország

A francia másodosztályban légióskodó Bese Barnabás győzelemnek örülhetett péntek este. A válogatott jobbhátvéd együttese, a Le Havre az Ajacciót fogadta, és bár a 10. percben hátrányba került, a 40. és a 62. minutumban szerzett gólokkal fordítani tudott, és bezsebelte a három pontot (2-1). Bese végig a pályán volt, a Le Havre tizedik a húszcsapatos mezőnyben.

Emberhátrányban szenvedtek vereséget Lang Ádámék: a szintén francia második vonalbeli, de ott a kiesés ellen küzdő Nancy a 66. percben fogyatkozott tíz emberre, ez pedig döntőnek bizonyult: a hazaiak két góllal megnyerték a meccset. Lang a kispadon ült, nem állt be, csapata pedig kieső helyen áll.

Anglia

Bogdán Ádám ezúttal sem volt ott a Liverpool meccskeretében.

Portugália

Az U21-es válogatott Bíró Bencét nem nevezték a Guimares második csapatába, amely idegenben 3-1-re kikapott a Braga II-től.

Skócia

László Csaba által irányított, és feljutásra pályázó Dundee United 1-0-ra győzött a Falkirk ellen.

Lengyelország

A Korona Kielce 22 éves hátvédje, Kecskés Ákos csereként állt be a 66. percben csapatába, méghozzá a listavezető Lech Poznan otthonában. ahonnan bravúrral hozták el a három pontot (1-0).

Szlovákia

A Marco Rossi irányította a DAC ezúttal a bajnoki címvédő Zsolnát győzte le 3-1-re a szlovák bajnokságban. Kalmár Zsolt kezdőként 64 percig volt a pályán, míg Vida Kristopher végigjátszotta a találkozót. A DAC ezzel megerősítette második helyét a tabellán és már négy pont az előnye a harmadik Slovan előtt.

Holman Dávid kezdő volt és végig játszott a Slovan Bratislavában, amely 3-1-re kapott ki otthon a Trencín ellen.

Ausztria

Szántó Tamás (Rapid Wien) sérülése miatt nem volt ott a keretben az Austria elleni, 4-0-ra megnyert bécsi derbin.

A hajrában mentett pontot Szoboszlai Dominik együttese: a 17 esztendős magyar légiós ezúttal is végig a pályán volt az osztrák másodosztályban szereplő együttesében, amely a 63. perctől gólhátrányban játszott, ám a hosszabbítás elején kiegyenlített, így pedig maradt a tabella harmadik helyén.

Horvátország

Egy nagyszerű góllal és egy kiharcolt 11-essel járult hozzá csapata, a horvát Hajduk Split 3-0-ás bajnoki győzelméhez az Inter Zaprešić ellen Gyurcsó Ádám. Az 59. percben esett találata előtt egy perccel állt be csereként a horvát klub másik magyarja, Futács Márkó.

Ukrajna

Kádár Tamás (Dinamo Kijev) még sérült, nem nevezték így a Sahtar Donyeck elleni, idegenben megnyert (1-0) szuperrangadóra.

Svájc

Vécsei Bálint az 52. percben lépett pályára, csapata, a Lugano 1-1-es döntetlent játszott odahaza a Thun együttesével.

Dánia

Az FC Midtjylland (Korcsmár Zsolt klubja) és az FC Köbenhavn (Köteles László csapata) sem nevezte magyar légiósát hétvégi bajnokijára a felsőházi rájátszásban, mindketten sérüléssel bajlódnak.

Törökország

Koman Vladimirt klubja, az Adanaspor hétfőn este lép majd pályára a másodosztályban.

Ciprus

4-1-re győzött az APOEL az Omonia elleni nicosiai városi rangadón, a végig a pályán lévő magyar válogatott támadó, Sallai Roland a 22. percben talált be a vendégek kapujába egy jól helyezett lövéssel.

Írország

Adorján Krisztián ezúttal egy félidőt kapott kezdőként a listavezető Dundalk-ban, amely 2-1-re győzött a Bray Wanderers otthonában.

USA

A Chicago Fire – Los Angeles Galaxy (0-1) mérkőzést a svéd klasszis, Zlatan Ibrahimovic döntötte el egy közeli fejessel. A hazaiaknál Nikolics Nemanja ezúttal csak helyzetekig jutott.

Sallói Dániel végig a pályán volt, a Sporting Kansas City vele játszott 2-2-es döntetlent a Seattle Sounders elleni bajnokin.

Németh Krisztián csapata, a New England Revolution hazai pályán 1-0-ás vereséget szenvedett az FC Dallastól. A magyar válogatott csatár a 76. percben állt be csereként.

Stieber Zoltán klubja, a DC United 1-0-ra győzött otthon a Columbus Crew ellen. Stieber a kispadról nézte végig a mérkőzést.

Izrael

A Korhut Mihályt foglalkoztató és a felsőházi rájátszást magabiztos előnnyel vezető Hapoel Beer-Sheva hazai pályán játszott 2-2-es döntetlent a Hapoel Haifa együttesével. A felépülőben lévő magyar légiós még nem lépett pályára.

Kazahsztán

1-1-es döntetlennel ért véget a kazah csúcsrangadó az Astana és a Kajrat Almati között. Kleinheisler László a hazaiaknál, Elek Ákos pedig a vendégeknél játszotta végig a feszült hangulatú és dulakodással véget ért összecsapást.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs két gólt szerzett, így csapata, az al-Vahda FC 3-0-ra legyőzte az al-Dzsazíra együttesét az egyesült arab emírségekbeli labdarúgó Elnök Kupa szerdai negyeddöntőjében. Klubja legközelebb kedden játszik majd bajnoki meccset. A magyar légióst közben a bajnokság legjobb külföldi játékosa-díjra is jelölték.

Kína

A másodosztályban szereplő Yenpien magyar válogatott védője, Guzmics Richárd a Zhejiang Yiteng elleni találkozó 51. percében, 1-0-ás hazai vezetésnél piros lapot kapott. Csapata azonban emberhátrányban is egyenlíteni tudott (1-1).

Hong Kong

Ezúttal is Vadócz Krisztiánnal a soraiban állt fel az éllovas Kitchee, amely a második Pegasust fogadta a hongkongi bajnokság 16. fordulójában. A hazaiak egy győzelemmel bebiztosíthatták újabb bajnoki címüket. A Kitchee ennek megfelelően jól kezdett, és da Silva révén már a 4. percben előnybe került. Vadócz csapata ezt az egygólos különbséget meg is tudta tartani (1-0), így 11 pontosra növelte előnyét a tabellán mostani ellenfelével szemben.

Mivel már csak két forduló van a bajnokságból, ezért az is eldőlt, hogy a magyar játékos újabb aranyérmet ünnepelhet együttesével. Az újabb elsőséget ráadásul úgy szerezték meg, hogy a szezon során egyszer sem kaptak ki! Vadócz 8 góllal járult hozzá a végső sikerhez.