Potyogtak a magyar gólok, Szoboszlai 1 perc után, Bese a 100. meccsén talált be - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. május 20., hétfő 11:08
Szerző: Dudás Gábor 2019. május 20., hétfő 11:08

Németország

A Szalai Ádámot csereként bevető Hoffenheim 4-2-re kikapott a magyar támadó volt csapata, a Mainz otthonában. Szalai már a 32. percben beszállt a meccsbe.

A bronzérmes és BL-induló RB Leipzig a két magyar válogatottja, Gulácsi Péter és Willi Orbán nélkül kapott ki az utolsó fordulóban a Werder Bremen otthonában. A védő a kispadon ült végig, Gulácsi kerettag sem volt.

Csereként léphetett pályára Sallai Roland a Freiburg együttesében. A nemrég visszatért magyar válogatott támadó a 75. perctől játszott a ligautolsó Nürnberg ellen 5-1-re megnyert bajnokin.

A Bundesliga 34. fordulójában a Dárdai Pál által irányított Hertha 5-1-re kikapott hazai pályán, a magyar tréner búcúsmeccsén a Bayer Leverkusen együttesétől. Dárdai Pál legidősebb fia, a sérüléssel bajlódó Dárdai Palkó nem volt kerettag.

Olaszország

Nagy Ádám csapata, a Bologna hétfőn este lép pályára a kupagyőztes Lazio otthonában megrendezésre kerülő bajnokin.

Schäfer András a Genoa kispadján ült a Cagliari elleni bajnokin (1-1).

Franciaország

100. tétmeccsét játszotta Bese Barnabás péntek este a francia másodosztályú Le Havre színeiben. A magyar válogatott jobbhátvéd – aki a 100 térmérkőzést három év alatt, 91 bajnoki, 5 Francia Kupa, 4 Liga Kupa-összecsapáson, ezek közül 88-szor kezdőként pályára lépve teljesítette – az első félidőben 1-0-s vendégvezetésnél fejelt remek gólt a Lorient kapujába. Bár Besének a második félidőben egy rossz mozdulat után megsérült a bokája, a súlyosnak tűnő sérülés ellenére folytatta csapata szezonzáró meccsét, és végig jó teljesítménnyel segítette a normandiai együttest. Az összecsapást végül a Lorient nyerte 3-2-re, a Le Havre hetedikként zárta a szezont.

Portugália

Bíró Bence és Csoboth Kevin sem volt kerettag a Vitoria Guimares, illetve a Benfica B-csapatának másodosztályú bajnokiján.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron csapata, a Fortuna Sittard 4-1-re kikapott a Feyenoord elleni szezonzáró bajnokin. A fiatal középpályás végig a kispadon ült.

Svájc

Vécsei Bálint és Kecskés Ákos csapata, a Lugano ismét a harmadik helyen áll a bajnokságban, miután 1-0-ra legyőzte a St Gallent. Az alapembernek számító Vécsei végigjátszotta a meccset, Kecskés viszont nem állt be a kispadról.

Skócia

Bogdán Ádám csapata, a Hibernian 2-1-re kikapott otthon az Aberdeentől. A magyar válogatott hálóőr végig a kispadon ült.

Ausztria

Szoboszlai Dominik a 64. percben állt be csereként a már bajnok Red Bull Salzburg együttesébe, egy perc múlva, első labdaérintéséből pedig győztes gólt szerzett a Sturm Graz otthonában, 2-1-re nyert idegenben a csapata az utolsó előtti fordulóban.

Szoboszlai gólja 1:56-tól:

A Rapid Wiennél légióskodó és sérülése után még könnyített edzéseket végző középpályás, Szántó Tamás nem volt kerettag a Mattersburg elleni idegenbeli bajnokin (0-1).

A 17 éves Bukta Csaba nem volt kerettag a Salzburg második csapatában, a Bundesliga 2-es Lieferingben, amely 3-0-ra kikapott a FAC Wien gárdájától.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland hétfőn játszik rangadót a Bröndby-vel. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban.

Szlovákia

Nem szerzett pontot idegenben a Ruzomberok vendégeként a DAC. Az 1-0-s meccsen Vida Máté, Vida Kristopher és Kalmár Zsolt is végigjátszotta a találkozót a dunaszerdahelyieknél, míg Csóka Dánielt nem nevezték a keretbe.

A szlovák élvonal utolsó előtti fordulójában Guzmics Richárdot és Holman Dávidot is a kezdőcsapatba jelölte a Slovan Bratislava vezetőedzője a Michalovce elleni idegenbeli összecsapáson. Mindkét magyar játékos végig a pályán volt, a találkozó 3-3-ra végződött.

Lengyelország

Nagy Dominik az 59. percben állt be csereként a Legia Varsóba, amely 2-2-s döntetlent játszott hazai pályán a Zaglebie Lubin együttesével, így a második helyen végzett a tabellán. A zsinórban hetedik meccsét megnyerő Piast Gliwice lett a bajnok, történetében először.

Ukrajna

Kádár Tamás sérülése miatt nem játszott csapatában, a Dinamo Kijevben, a Mariupol elleni bajnokin.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte horvát élvonalbeli  NK Osijek 1-0-ra kikapott a Gorica otthonában – a magyar középpályást nem nevezték a mérkőzésre.

Remekelt Gyurcsó Ádám a Hajduk Split Istra 1961 elleni mérkőzésén: légiósunk szerezte 1-1-es állásnál csapata második gólját, ezen kívül a Hajduk további három találatánál egyaránt ő adta a gólpasszt. A meccset végigjátszó középpályás csapata 4-1-re győzött.

Románia

Lang Ádámot is foglalkoztató és már bajnok kolozsvári CFR 1-0-ra kikapott a bukaresti FCSB elleni csúcsrangadón. Lang nem jutott szóhoz a mérkőzésen.

Ciprus

Fölényes, 4-0-s sikerrel zárta a ciprusi élvonalbeli bajnokságot a Balogh Norbert fémjelezte APOEL az AEL Limasszol ellen. A magyar csatár a kezdőben kapott helyet és végigjátszotta a találkozót, az ő góljával alakult ki a végeredmény – a 23 éves támadó legutóbb február 24-én volt eredményes.

Balogh gólja 2:53-tól:

Törökország

Feczesin Róbert nem volt a keretben a másodosztályú Adanaspornál, amely 4-1-re kikapott otthon az Osmanlisportól.

Kazahsztán

Egymás ellen játszott a kazah élvonal két "magyar" csapata: az Eppel Mártont végig a kispadon tudó Kajrat Almati 2-1-re legyőzte a Hidi Patrikkal felálló Irtis Pavlodart.

USA

Németh Krisztián szerzett vezetést a Kansasnak az első félidő hajrájában, miután a kapu előtt elfektetett egy védőt, majd a hálóba gurított. A második játékrész elején egy elkésett becsúszás után a játékvezető kiállította a válogatott támadót. A Vancouver végül a hosszabbításban egyenlített, így 1-1 lett a végeredmény. Baráth Botond kezdőként végig a pályán volt, míg Sallói Dániel sérülése miatt nem játszott a Kansasben.

Nikolics Nemanja kezdő volt a Chicagoban, de a második félidőben lecserélték a San José ellen 4-1-re elveszített mérkőzésen.

Stieber Zoltán csereként kapott lehetőséget a DC Unitedben, de 2-1-re kikaptak a Houston otthonában.

Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázsék (Ittihad Kalba) 3-1-re kikaptak otthon a Dibba Al Fujairah csapatától. Dzsudzsák ezúttal nem volt kerettag.

Irán

Koman Vladimir ezúttal nem volt a pályán a Sepahanban, a második helyen végzett gárda 2-0-ra győzött az Esteghlal elleni rangadón.

Dél-Korea

Novothny Soma csapata, a másodosztályban a második helyen álló Busan I'Park FC hétfőn lép pályára a Bucheon ellen.

Hongkong

A Vadócz Krisztiánt is soraiban tudó kongkongi Kitchee SC 2-1-re nyert a Hang Juen vendégeként hétközben, az AFC Kupa-meccsének negyedik fordulójában, így életben tartották továbbjutási esélyüket a sorozatban. A hétvégi, Eastern AA elleni bajnokin (0-2) is végig a pályán volt a magyar középpályás.