Orbán-dupla rontotta el Doll első meccsét, nagy bejelentés Dzsudzsákról - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. február 4., hétfő 8:52
Szerző: Dudás Gábor 2019. február 4., hétfő 8:52

Németország

Magabiztosan, 3-0-ra győzte le az RB Leipzig a Hannovert idegenben, a Bundesliga egyetlen péntek esti mérkőzésén. A magyar válogatott védő, Willi Orbán kétszer is betalált a debütáló Thomas Doll csapatának.  Gulácsi Péter is kezdőként játszott a találkozón, de a félidőben, sérülés miatt le kellett cserélni a kapust.

Szalai Ádám a 71. percben, csereként kapott lehetőséget a Hoffenheimben, amely hazai pályán játszott 1-1-s döntetlent a Fortuna Düsseldorf csapatával.

A Dárdai Pál vezetőedző által irányított Hertha BSC otthon kapott ki 1-0-ra a VfL Wolfsburgtól, amely így hárompontos előnyre tett szert a 9. helyen álló berliniekkel szemben. Dárdai Palkó nem volt a keretben a hazaiaknál.

A Freiburg a hosszabbításban, a sérült Sallai Roland nélkül mentett pontot Stuttgartban (2-2).

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám a kispadon ült, miközben csapata, a Bologna 1-0-ra győzött az Internazionale otthonában, a vendégek szerb szakvezetője, Sinisa Mihajlovic bemutatkozó meccsén. A Bolognának ez a harmadik győzelme volt az idényben, legutóbb szeptember 30-án tudott nyerni,  azóta mindössze hét pontot gyűjtött.

A fiatal Schäfer András a Genoa Primavera-csapatában debütált a hétvégén, és a beszámolók szerint igen biztató játékkal járult hozzá a Torino elleni 1-1-s döntetlenhez.

Franciaország

Bese Barnabással a pályán szerzett értékes pontot a második helyezett Brest ellen a Le Havre a francia másodosztályban. A magyar védő együttese már az első félidőben emberhátrányba került a hajrában még egy piros lapot hozó összecsapáson. Légiósunk jó játékkal segítette csapatát a pontszerzéshez, a mérkőzés végéhez közeledve kétszer is saját kapuja előtt mentett, majd nem sokkal a lefújás előtt fordulásból, 12 méterről lőtt, ám lövése kevéssel elkerülte a kaput. Az 1-1-es döntetlen után Beséék a hatodik helyen állnak a tabellán, közvetlenül a velük azonos pontszámmal álló, de már a rájátszást érő 5. helyen tanyázó Clermonttal.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B az Académica otthonában játszott 1-1-s döntetlent, a fiatal csatár a 86. percben állt be csereként.

Csoboth Kevin a Benfica B-együttesében kaphatott volna lehetőséget, ugyancsak a másodosztályban, de végig a kispadon ült  a Mafra elleni bajnokin (1-1).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron a kispadon ült az élvonalbeli Fortuna Sittardnál, amely 5-0-ra kapott ki a listavezető PSV Eindhoven stadionjában.

Svájc

Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano a hétvégén a Thun együttesét fogadta volna az élvonalban, de a találkozót a rossz időjárás miatt végül szerdára halasztották.

Görögország

Az Atromitosz Megyeri Balázzsal a kapuban győzött 1-0-ra a Larissza otthonában. A sérülése miatt még mindig nélkülözött Ugrai Rolandot nem nevezte a vendégcsapat a találkozóra.

Korhut Mihály ezúttal végig játszott az Arisz Szalonikiben, amely 1-0-ra győzött a Jannina csapata ellen.

Az ex-újpesti Windecker Józsefet nem nevezte a Levadiakosz a Panathinaikosz elleni bajnokira (0-0).

Skócia

A Hibernian 2-1-re kikapott hazai pályán az Aberdeen ellen a Premier League-ben. Bogdán Ádám végig a kispadon ült.

Horvátország

Gyurcsó Ádám az 58. percig volt a pályán a Haduk Splitben, amely 1-0-ra győzött az eszéki NK Osijek elleni idegenbeli rangadón. A hazaiaknál Kleinheisler László nem léphetett pályára, mivel még nincs játékengedélye.

Románia

Az FC Hermannstadt elleni, 1-1-re végződött bajnokin a kolozsvári CFR magyar védője, Lang Ádám végig a pályán volt.

Ciprus

A címvédő és listavezető APOEL, azaz a kölcsönben Cipruson játszó Balogh Norbert csapata nem nevezte a magyar támadót a Paphosz elleni, 2-1-re elveszített bajnokira.

Törökország

Feczesin Róbertet a 79. percben cserélték be a másodosztályú Adanaspornál, csapata 3-0-ra verte idegenben az Afjet Afyonspor gárdáját és a 11. a tabellán.

USA

Szerdán a “legmagyarabb MLS-csapat”, a Sporting Kansas City három 60 perces edzőmérkőzést játszott az FC Tucson próbajátékosai ellen. Az első találkozón centerként lépett pályára Németh Krisztián, és balszélsőként Sallói Dániel. Előbbi a 40. percben járult hozzá először a kiütéses sikerhez: egy visszatett labdát vágott laposan a kapuba. Az 52. percben aztán egy okos kiugrás után ziccerből ismét betalált. A 6-0-ra végződő összecsapáson Németh duplája mellett Sallói két gólpasszt osztott ki a negyedik és a hatodik találat előtt. A második mérkőzésen Baráth Botond kapott lehetőséget, ezt kapott gól nélkül lehozta a Kansas: 3-0-ra nyerte meg a csapat.

Arab Emírségek

A 2019/2020-as idény végéig szerződést hosszabbított Dzsudzsák Balázs az arab emírségekbeli al-Ittihad Kalba csapatával.

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.