Nikolics rögtön robbantott, Dzsudzsák-gól, Kalmár és Szoboszlai gólpassza - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2018. március 12., hétfő 11:54
Szerző: Dudás Gábor 2018. március 12., hétfő 11:54

Németország

A Dárdai Pál irányította Hertha a Freiburgot látta vendégül és pontosztozkodással (0-0) ért véget a találkozó. Amióta a magyar szakvezető irányítja a berlinieket, most fordult elő először, hogy a kék-fehérek sorozatban négy hazai bajnokin maradjanak nyeretlenek a Bundesligában.

A tabella hetedik helyén álló Hoffenheim a Wolfsburgot fogadta. A hazaiak végig uralták a mérkőzést, és 3-0 nyertek. Szalai Ádám a cserepadon kezdett, és Julian Nagelsmann vezetőedző ezúttal nem szavazott bizalmat a magyar válogatott támadónak.

0-0-ás döntetlent ért el az RB Leipzig Stuttgartban, köszönhetően a magabiztos teljesítményt nyújtó Gulácsi Péternek is.

A Greuther Fürth és a Kaiserslautern Bundesliga 2-es bajnokiján (2-1) Megyeri Balázs és Pintér Ádám sem került be a hazaiak keretébe.

A másodosztályú Greuther Fürthben Megyeri Balázs még nem léphetett pályára sérülése miatt, Pintér Ádám viszont ott volt a Darmstadt elleni keretben, de végül nem cserélték be az 1-1-s mérkőzésen.

Olaszország

Nagy Ádám már a 28. percben pályára lépett csereként a Bologna-Atalanta meccsen (0-1) a Serie A-ban.

Balogh Norbert kispados volt Palermo együttesében, nélküle győzött csapata 1-0-ra a Frosinone ellen.

Spanyolország

Hidi Patrikot nem nevezte a Tenerife elleni másodosztályú mérkőzésre az Oviedo.

Franciaország

Ezúttal is a másodosztályú Le Havre kezdőcsapatában kapott helyet a válogatott jobbhátvéd, Bese Barnabás. A kezdeti szakaszában kiegyenlített mérkőzésen egy kontrából szerezte meg a vezetést a hazai pályán játszó normandiai csapat (1-0). Bese egy jól csapódó beadással és magabiztos védőmunkával vétette észre magát, majd egy felugrás után a földre került. A vádliját fájlaló játékos esetében kérdéses volt, hogy tudja-e folytatni a játékot, de szerencsére tudta, aminek csapata is hasznát látta: pár perccel később a gólvonalon mentett óriásit. Válogatott játékosunk a szünet után is jól játszott, és együttese második góljából is kivette a részét: az ő tizenhatoson belüli labdaszerzését követően  módosult 2-0-ra az állás. A Clermont még egy szöglet után a hajrában szépített, de a Le Havre megérdemelt győzelmet aratott, amihez Bese Barnabás remek játékkal járult hozzá. A siker értékét növeli, hogy a két gárda igen közel áll egymáshoz a tabellán, és a három ponttal a Le Havre közelebb került az osztályozót érő helyezésekhez.

A Nancyban szereplő Lang Ádám is végig a pályán volt a védelemben csapata kiesési rangadóján, az Ajaccio ellen. A kiegyenlített összecsapáson egy második félidei gól döntött, amivel a Nancy ellépett a kiesőhelyről. Lang stabil védőmunkával járult hozzá a fontos győzelemhez.

Anglia

Bogdán Ádám (Liverpool) nem volt kerettag a Manchester United elleni örökrangadón (1-2).

Skócia

László Csaba vezette másodosztályú Dundee United meccse elmaradt a Brechin City otthonában.

Lengyelország

Kecskés Ákos nem került keretbe, a Korona Kielce 2-0-ra kapott ki a Plock otthonában nélküle.

Szlovákia

Jó játékkal és gólpasszal járult hozzá Kalmár Zsolt a Dunaszerdahely szombati győzelméhez a Rózsahegy (Ruzomberok) ellen, a 3-0 siker után továbbra is a dobogón áll a felvidéki gárda. A felvidéki együttesben a magyarok közül Kalmár végig a pályán volt, az első félidőben egy szép cselsorozat végén majdnem betalált, a DAC második góljánál tőle került a labda (némi szerencsével) a gólszerző Pacindához, míg a harmadik gólnál pontos beadását fejelte a kapuba Satka – Kalmár teljesítményét a dunaszerdahelyiek hivatalos honlapja is dicséri, hozzátéve, hogy ezen a meccsen is igazolta, “nem véletlenül került be George Leekens válogatottjának bővebb keretébe”. Vida Kristopher csereként, a 62. percben lépett pályára.

A Slovan 2-0-ra kikapott a Zsolna (Zilina) ellen rangadón. A pozsonyiak magyar középpályása, Holman Dávid végigjátszotta a meccset, és a 86. percben sárga lapot kapott.

Ausztria

Szántó Tamás (Rapid Wien) végig a pályán volt az Altach elleni élvonalbeli bajnokin (0-0).

Varga Barnabás nem került be a meccskeretbe Mattersburgban, nélküle játszott 2-2-es döntetlent csapata a listavezető Salzburg ellen.

A 17 esztendős Szoboszlai Dominik együttese, a Liefering idegenben aratott 2-0-ás győzelmet a Hartberg otthonában az osztrák másodosztálynak számító Erste Ligában. Szoboszlai az első játékrészben egy szabadrúgással veszélyeztette az ellenfél kapuját, de a hálóőr menteni tudott, a 96. percben pedig az ő passzából biztosította be a győzelmet a Liefering, amely a tabella negyedik helyén áll.

Horvátország

Gyurcsó Ádám ismét betalált a Hajduk Splitben, a válogatott szélső az Istra elleni 3–2-es győzelem során a hazaiak első gólját szerezte. Futács Márkó még nem volt a keret tagja.

Ukrajna

A hétközi, Lazio elleni Európa Liga-meccsen is jó teljesítményt nyújtó Kádár Tamás a hétvégén is végig a pályán volt, a kijeviek 1-0-ra győztek a felsőházi rájátszás első fordulójában a Veres Rivne ellen.

Svájc

Vécsei Bálint kispados volt, a Lugano 3-0-ra kikapott a Zürich ellen, idegenben.

Dánia

A Nordsjaelland - Midtjylland találkozón (1-1) a vendégek magyar válogatott védője, Korcsmár Zsolt az első félidőben volt a pályán, és a 27. percben sárga lapot kapott.

Köteles László klubja, az FC Köbenhavn hétfőn meccsel a Helsingorral a bajnokságban.

Törökország

Koman Vladimir csapata, az Adanaspor hétfőn lép pályára a Balikesirspor ellen a másodosztályban.

Ciprus

Sallai Roland az 59. percig volt a pályán, az APOEL pedig 0-0-ás döntetlent játszott az AEK Larnaca ellen, ezzel lecsúszott az első helyről.

Írország

A Dundalk magyar légiósa, Adorján Krisztián kispados volt, nem lépett pályára a Cork City ellen (1-0).

USA

Nem mindennapi mérkőzéssel indult a szezon az Egyesült Államokban Nikolics Nemanjának és a Chicago Fire-nek. A válogatott támadó együttese pont az idény első fordulójában volt szabadnapos, így a Sallói Dániellel felálló vendég Sparting Kansas City-vel ellentétben még nem volt tétmérkőzés a chicagóiak lábában.

A vezetést gyorsan magukhoz ragadták Sallóiék, majd a szünet előtt a fiatal magyar játékos remek passzából kétgólosra növelték előnyüket (0-2). A Chicago nem adta fel, és a szünet után fordítania sikerült: előbb Katai révén szépítettek, majd Nikolics duplájával már 3-2-re vezettek. Azonban a mérkőzésnek itt még nem volt vége, a 83. minutumban egyenlített a Kansas, majd az utolsó percekben a győztes gólt is megszerezte (3-4), utóbbinál Sallai sarokkal adta a gólpasszt.

Stieber Zoltánt a 62. percben lecserélték a D.C. Unitednél, amely 3-1-re kapott ki az Atlanta United stadionjában.

Izrael

Korhut Mihály sérüléséből lábadozik, így nem volt még a Hapoel Beer-Sheva meccskeretének tagja a Sahnin elleni bajnokin (2-0).

Kazahsztán

Elek Ákos végig a pályán volt, a Kayrat Almaty pedig 2-1-es sikerrel kezdte meg szereplését az új bajnoki idényben, a Kizilzar FK ellen. Kleinheisler László is végigjátszott a címvédő Astana meccsét, 3-0-ra verte csapata az Akzajik FK-t.

Arab Emírségek

A Dzsudzsák Balázzsal felálló al-Vahda 4-2-re győzött a Dibba ellen a Ligakupa elődöntőjében, a párharc első mérkőzésén. A magyar szélső a 3. percben gólpasszt adott Tagliabuénak, aki a második játékrészben belőtt egy 11-est is, majd a magyar szélső jött, és értékesítette a csapatának megítélt második büntetőt. Ezután újra Tagliabue következett, aki harmadik találatával tetemes előnyt épített ki a visszavágóra (4-1). Igaz, a hajrában a vendégek szépítettek, így az al-Vahda 4-2-vel utazhat majd a második meccsre.

Kína

A Yenpien magyar válogatott védője Guzmics Richárd végigjátszotta a mérkőzést a Hakka otthonában, 2-0-ra győzött a csapata.