Németh Krisztián és Balogh Norbert is beindult, Nagy Dominik most bűnbak lett - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. február 25., hétfő 9:45
Szerző: Dudás Gábor 2019. február 25., hétfő 9:45

Németország

Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig hétfőn játszik majd "magyar rangadót" a Bundesligában, a Szalai Ádámot foglalkoztató Hoffenheimmel.

Sallai Roland még nem játszott a Freiburgban, amely 5-1-re ütötte ki hazai pályán az Augsburgot. Schalke elleni mérkőzésén, amely 0-0-s döntetlennel ért véget.

A címvédő Bayern München hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Dárdai Pál vezette Hertha BSC-t. A magyar tréner legidősebb fia, Dárdai Palkó a 79. percben lépett a pályára.

Olaszország

A Bologna magyar középpályása, Nagy Ádám végig a kispadon ült a Bologna vasárnapi bajnokiján, amelyet 1-0-ra veszített el csapata hazai pályán a Juventus ellen.

A fiatal Schäfer András ezúttal nem volt ott a Genoa meccskeretében a Chievo elleni idegenbeli bajnokin (0-0). A Primavera-alakulatban viszont pályára léphet, hétfőn játszanak városi rangadót a Sampdoria U19-es csapatával.

Franciaország

Bese Barnabás együttese, a Le Havre 2-1-re kikapott idegenben a Troyes csapatától a francia másodosztályban. A magyar válogatott védő csereként állt be pénteken, a 83. percben.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligás Guimaraes B 0-0-s döntetlent játszott a VArzim együttesével. Az U21-es válogatott támadó kimaradt a meccskeretből.

Nem lépett pályára az ugyancsak a portugál másodosztályban szereplő Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, sőt, ezúttal a keretbe sem nevezték a Cova De Piedade elleni mérkőzésen (1-2).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron a kispadon ült az élvonalbeli Fortuna Sittardnál, amely 4-2-re kikapott hazai pályán, a Heerenveen gárda ellen.

Svájc

Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano a hétvégén a címvédő Young Boystól kapott ki hazai pályán 1-0-ra. A két magyar közül előbbi végigjátszotta az összecsapást, a középpályást a 63. percben, még 0-0-s állásnál cserélte le edzője.

Görögország

Az Atromitosz Megyeri Balázzsal a kapuban kezdett az Aszterasz Tripolisz elleni mérkőzésen, de a szünetben, sérülés miatt le kellett cserélni. A még mindig maródi Ugrai Rolandot nem nevezte a vendégcsapat a találkozóra.

Korhut Mihály együttese, az Arisz Szaloniki 1-1-s döntetlent játszott a PAOK gárdája ellen. A magyar válogatott balbekk kezdőként, 85 percig volt a pályán.

Skócia

Bogdán Ádámot a kispadra nevezte a Hibernian a Dundee FC elleni, 4-2-re megnyert Premier League-mérkőzésen.

Ausztria

Elmaradt a magyar találkozó a Rapid Wien-Red Bull Salzburg rangadón (2-0). A hazaiaknál nem kerülhetett a keretbe a hosszabb ideje sérült Szántó Tamás, míg a listavezető magyar tehetsége, Szoboszlai Dominik végig a kispadon ült.

Szoboszlai végleg a Salzburg első csapatában: "Belegondoltam, milyen lenne C. Ronaldóval játszani" – interjú
Remekül indult a 2019-es év a legnagyobb magyar tehetség, Szoboszlai Dominik számára, aki a csakfocinak adott interjújában elárulta, milyen visszajelzéseket kapott azután, hogy először került be a Salzburg kezdőcsapatába, és beszélt arról is, miként éli meg, hogy a neve ismét felmerült a Juventusnál.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland az Aarhus otthonában győzött 2-1-re. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban, ezúttal sem kapott lehetőséget.

Szlovákia

Az egy hete a Slovan Bratislava elleni rangadón 1-0-s vereséget szenvedő Dunaszerdahely második 2019-es bajnokiján sem tudott pontot szerezni: Peter Hyballa együttese ezúttal a Trnava otthonában lépett pályára és kapott ki 3-1-re. A csallóközi gárda magyar játékosai közül Kalmár Zsolt végig a pályán volt, Csóka Dániel a kispadon ült. Vida Kristopher és Vida Máté eltiltás, illetve sérülés miatt hiányzott.

Holman Dávid kezdett és a 71. percbeli lecseréléséig volt a pályán, benne volt a Slovan Bratislava győztes góljában is a Sered ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

Lengyelország

Nagy Dominik csereként, a 63. percben lépett pályára a Legia Varsóban, csapata 2-0-ra kapott ki a Lech Poznan elleni bajnokin. A hazaiak második gólját eredményező 11-est megelőzően a magyar középpályás szabálytalankodott. "Buta" szabálytalansága miatt sok kritikát kapott a helyi sajtóban és a különböző szurkolói fórumokon is. Esetében azonban fontos, hogy aznap délelőtt még úgy tűnt, nem is léphet pályára, mert nem volt teljesen egészséges.

Horvátország

Gyurcsó Ádám a 64. perctől volt a pályán a Hajduk Splitben, amely 0-0-s döntetlent játszott a Gorica elleni élvonalbeli bajnokin.

Bár játékengedélye megérkezett, Kleinheisler László még mindig nem lépett pályára az NK Osijek csapatában, amely 3-0-ra kikapott a Dinamo elleni zágrábi rangadón.

Románia

A kolozsvári CFR a Poli Iasi 1-0-s idegenbeli legyőzésével szinte biztossá tette magának az alapszakasz első helyét. Lang Ádám végig a pályán volt a vendégcsapatban.

Ciprus

Azok után, hogy a Larnaca ellen látványos cselek után készített elő egy gólt, majd duplázott a Doxa elleni kupameccsen, a ciprusi APOEL Palermóból kölcsönkapott magyar válogatott csatár, Balogh Norbert az Apollon elleni bajnokit már egyedül döntötte el. A 62. percben állt be a pályára, majd miután csapata gyorsan válaszolt a hazaiak vezető góljára, a magyar légiós a 84. percben egy szép kiugratás után, 14 méterről, picit külsőt is beletéve lőtte a hálóba csapata győztes találatát. A 23 éves, hajdúsági születésű támadó először volt eredményes a ciprusi élvonalban, a kupában viszont két találkozón már háromszor talált be.

Törökország

Feczesin Róbert a 83. percben lépett pályára csereként a másodosztályú Adanasporban, amely 1-0-ra győzött a Boluspor otthonában lejátszott bajnokin.

USA

Remekül sikerült a góllal és gólpasszal rajtoló Németh Krisztián és a három magyart foglalkoztató Sporting Kansas City első tétmeccse a 2019-es idényben: az amerikai gárda a CONCACAF Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében 3-0-s előnyre tett szert a mexikói Tolucával szemben. Sallói Dániel a hajrára szállt be csapatába. Baráth Botond ezúttal nem kapott lehetőséget, a kispadon ült végig.

Irán

Az élvonalbeli Sepahan magyar válogatott középpályása, Koman Vladimir nem léphetett pályára a Zob Ahan ellen, mivel elhalasztották a bajnokit.

Hongkong

Magabiztos győzelmet aratott a Vadócz Krisztián fémjelezte Kitchee a Pegasus otthonában a hongkongi élvonal tizenkettedik fordulójában. A magyar idő szerint szombat délelőtti összecsapáson honfitársunk a kezdőcsapatban kapott helyet és végig a pályán tartózkodott. A forduló előtt hazai pályán még veretlen Pegasus fél óráig bírta feltartóztatni Vadóczékát, akik azt követően már a szünetre kétgólos előnyre tettek szert. A fordulás után is ott folytatta a Kitchee, ahol az első félidőt befejezte, egy perc sem telt el és máris meglőtte a harmadik, egyben a mérkőzés utolsó gólját – a vendégek így a 31. és a 46. perc között háromszor voltak eredményesek. A Kitchee tizenkét fordulót követően a negyedik helyen áll az élvonalban, hátránya három pont az éllovas Southern District mögött.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt és egy sárga lapot is kapott az Al-Ittihad Kalba pénteki, az Al-Dhafra ellen 3-0-ra elveszített bajnokiján.