NB II: A Vasas 4 góllal búcsúztatta az évet, megvan az őszi bajnok - eredmények, videó, tabella

Zsinórban negyedik mérkőzését megnyerve verte magabiztosan (4-2) a Budafokot a Vasas a Merkantil Bank NB II-ben vasárnap. A ZTE csákvári vereségével (1-2) bukta az első helyet.
Dudás Gábor 2018. december 16., vasárnap 18:50
Szerző: Dudás Gábor 2018. december 16., vasárnap 18:50

Szanyó Károllyal negyedik meccsét nyerte meg zsinórban a Vasas, a Budafokot elsősorban remek első félidei játékának köszönhetően fektette két vállra az angyalföldi együttes. A másodosztály immáron 15 találatnál járó gólkirály-jelöltje, Balajti Ádám duplázott a Szusza Ferenc Stadionban, mint ahogy a nyáron igazolt másik csatár, Birtalan Botond is két gólig jutott a mérkőzésen - neki 6 találata van a szezonban. A vendégek a második félidőben kozmetikáztak az egyébként nem csak az eredményben megmutatkozó nagy különbségen - végül a budafoki Kovács Dávid is duplázni tudott.

Edzőváltás is volt ma az NB II-ben - a részletek itt!

A ZTE annak tudatában lépett pályára Csákváron, hogy egy esetleges győzelemmel az őszi bajnoki címet is megnyerheti, visszavéve az első helyet a Gyirmóttól. Ez azonban nem sikerült, hiába vezettek a zalaiak már az 1. percben, Horváth Krisztofer remek góljával. A hazaiak Nagy Zsolt gyors, még az első félidő közepéig megszerzett duplájával fordítottak és otthon tartották a bravúros három pontot.

A teljes mérkőzésfelvétel Csákvárról:

Merkantil Bank Liga, 21. forduló:

Csákvár – Zalaegerszeg 2-1 (Nagy Zs. 15., 21., ill. Horváth K. 1.)

Vasas FC – Budafok 4-2 (Birtalan 26., 63., Balajti 36., 44. - a másodikat 11-esből, ill. Kovács D. 52., 92.)

Korábban (A részletek itt!):

Tiszakécske – Gyirmót 3-4 (Puskás 37, Benkó 46., Kardos 87. – 11-esből, ill. Lázár 22., Szarka 42., 77., Herjeczki 44.)

Kaposvár – Kazincbarcika 2-0 (Nagy K. 36., Beliczky 80.)

Békéscsaba – Budaörs 2-0 (Urbin 72. –11-esből, Szatmári I. 77.)

ETO FC Győr – Cegléd 1-0 (Bagi 31.)

Nyíregyháza Spartacus – Mosonmagyaróvár 1-1 (Dragóner 29., ill. Forgács 94.)

Soroksár–Balmazújváros 4-0 (Lőrinczy 13., 32., 80. – a harmadik 11-esből, Gyömbér 72. – 11-esből)

Siófok–Monor 1–0 (Elek B. 33. – 11-esből)

Vác – Dorog 1-1 (Zsolnai 12. ill. Vígh 28.)

Az NB II őszi végeredménye:

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.