NB II: Bombagól is kellett a Haladás újabb hazai győzelméhez

Magabiztosan nyerte a több alapemberét is nélkülöző Haladás az NB II 20. fordulójának zárómeccsét a kevés lehetőséget kidolgozó Siófok ellen. A hazaiak legjobbja a gólt és asszisztot is jegyző Medgyes Zoltán volt.
Nyikes Zoltán 2020. december 7., hétfő 21:48
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 7., hétfő 21:48

Hétfő este a 6. helyen álló Szombathelyi Haladás fogadta a 14. Siófokot az NB II 20. fordulójának utolsó mérkőzésén.

Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott a 12. percben, de Doktorics bal szélről, kissé éles szögből leadott lövését Hutvágner védte, majd néhány perccel később szintén a vendégek kapusának kellett résen lennie Medgyes bombájánál. A félidő vége felé is a Haladás került közelebb a gólhoz Rácz szép egyéni alakítását követően, a hazaiak támadója végül nem sokkal lőtt a léc fölé 23 méterről.

A szünetig nem, utána viszont elég gyorsan vezetést szerzett a szombathelyi együttes, az 52. percben Németh Márió lőtt hét méterről a jobb sarokba Medgyes bal oldalról érkező passzát követően. A vendégek vezetőedzője, Waltner Róbert kettőscserével igyekezett felrázni csapatát, de a 64. percben tovább növelte előnyét a Haladás, amikor Medgyes hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba 11 méterről.

Nem sokkal ezt követően szépíthetett volna a Siófok, de előbb Rózsa védte bravúrral Kiss fejesét, majd Bosnjak mentett a gólvonalról. A 69. percben Rácz, míg tíz minutummal később a túloldalon Balogh lövése ment kevéssel mellé, a hajrában pedig már egyik kapu sem forgott veszélyben, így a Haladás magabiztosan tartotta otthon a három pontot, megszerezve ezzel az ötödik hazai győzelmét.

NB II, 20. forduló

Szombathelyi Haladás–BFC Siófok 2-0 (Németh M. 52., Medgyes 64.)

vasárnap játszották:
Budaörs – DVSC 3-4 (Pethő 6., Nyári 17., Csiki 75., ill. Szécsi 7., Bódi 36., 66. – az elsőt 11-esből, Szatmári 78.)
Kazincbarcika – Vasas 1-2 (Kovác 60., ill. Vernes 87., Otigba 93.)
Dorog – PMFC 0-4 (Hegedűs 26., 35., Geiger 45., 63.), piros lap: Ryashko 24. (Dorog)
Csákvár – Gyirmót 2-1 (Madarász 56. – 11-esből, 89., ill. Heffler 41. – 11-esből)
ETO – Ajka 3-1 (Priskin 21., Lipták 50., Kiss 56., ill. Nagy 74.)
Nyíregyháza – Kaposvár 1-1 (Hamed – 11-esből 6., ill. Szarka 66.)
Békéscsaba – Szeged 4-1 (Lukács 11. – 11-esből, Gránicz 60. – 11-esből, 88., Paudits 90., ill. Oláh 49.)
DEAC – Soroksár 1-0 (Nikitscher 67.)
Szentlőrinc – Szolnok 0-0, piros lap: Novák 77. (Szolnok)