Vidi-botlás, diósgyőri ötös, megállíthatatlan Loki - eredmények, tabella

A Honvéd Eppel duplájával tudta megszerezni a három pontot, az Újpest és a Paks meccsén nem volt gól.
Budai László 2017. október 14., szombat 17:28
Szerző: Budai László 2017. október 14., szombat 17:28

Diósgyőr-Vasas 5-0 (Nono 15., Ugrai 48., 58., Vela 71., Ionnidisz 78.)

A DVTK egy fokkal aktívabban kezdett, ez pedig vezetést is ért az első negyedóra végén: Nono 19 méterről kilőtte a bal sarkot (1-0). A folytatásban inkább a Vasas volt a kezdeményező, Burmeisternek voltak kisebb lehetőségei is, de igazán nagy helyzete nem akadt a vendégeknek az egyenlítésre, így 1-0 lett a félidő.

Fordulás után "bekezdtek" a piros-kékek, ám a Diósgyőr jól kontrázott. Ez szinte az első támadásból gólt ért: Ugrai jó labdát kapott, és egy jó csel után szépen helyezett a hálóba (2-0). Nem sokkal később hasonló gólt szerzett, csak közelebbről (3-0), a válogatott meghívó a jelek szerint remek hatással volt rá.

A Vasas védekezése ezen a napon nem működött, így megszületett a negyedik találat: Vela jó csel után került ziccerbe, és nem is hibázott szűk 20 perccel a vége előtt (4-0). A vendégek Ristevski sérülése miatt emberhátrányba is kerültek, és ezzel nem volt még vége számukra a gondoknak: a 78. percben Ioannidis métereken át vezette a labdát a szélről befelé törve, majd ballal lőtt a bal alsó sarokba 18 méterről (5-0). Ez is lett a végeredmény, miután Hangya lövése a kapufáról kifelé pattant a hajrában.

Újpest-Paks 0-0

A Paks kezdett aktívabban, de az Újpesté volt az első komolyabb lehetőség: a 8. percben Novothny fejelt 10 méterről a jobb alsó felé, de Verpecz nagy bravúrral kitolta a labdát a sarok elől. Néhány percig ezután a lila-fehérek irányítottak, nem sokkal később például Nagy Dánielnek volt egy mellé fejelt labdája, de aztán ismét a Paks következett. Bertus szabadrúgása után Kulcsár fejelt ívelten kapura, a kissé kinn álló Pajovicot ez majdnem meg is lepte, de a labda egy kevéssel a felső léc fölé ment. A játékrész második felére eléggé ellaposodott a meccs, nem is volt nagyobb lehetőség.

A második félidőben sokáig nem történt semmi, aztán egycsapásra izgalmassá vált a meccs. Az egyik oldalon Kulcsár lőtt keményen a 16-os jobb csücskétől, de Pajovic vetődve védett, a másik oldalon pedig Windecker fejelt közelről egy fejes után, de Verpecz hatalmas bravúrral kitolta a bal sarok felé tartó labdát. Az utolsó percekben a Paks megnyerhette volna a meccset: egy szöglet után találták el a vendégek kétszer is a kapufát, de maradt a 0-0.

Haladás-Honvéd 1-2 (Kiss T. 57., ill. Eppel 45. – 11-esből, 84.)

Mindkét csapatnak égető szüksége volt a 3 pont megszerzésére, hiszen a Haladás a 10., a Budapest Honvéd pedig egyre lejjebb csúszva a 6. pozícióból várhatta az összecsapást. A Haladás 2 mérkőzés óta veretlen, a Honvéd viszont 2 döntetlen mellett 3 vereséget tudott felmutatni az elmúlt 5 mérkőzésen. A találkozót óvatosan kezdték a felek, majd a vendégek kapcsoltak feljebb egy fokozattal, melynek ugyan gól lett az eredménye, a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A Haladás játékosai is emeltek a tempón, több helyzetet is ki tudtak alakítani, azonban gólt nem tudtak szerezni. A félidő utolsó előtti percében aztán egy szép kényszerítőt követően buktatták a vendégek játékosát, Gazdagot, így jogos büntető következhetett. A 11-est a tavalyi gólkirály, Eppel Márton végezte el, lapos, bal alsóba helyezett labdájába Király Gábor pedig csak belenyúlni tudott, hárítania nem sikerült.

Gyengén folytatódott a mérkőzés, az állóvizet a hazaiak játékosa, Kiss törte meg egy nagy góllal, 1-1-re módosítva az állást. A mérkőzés ezt követően sem élénkült fel, kisebb helyzetek itt is, ott is adódtak. Végül Eppel tudott ismét villanni, és egy szép mozdulatot követően üresen állt Királlyal szemben, és nem hibázta el a lehetőséget. A Haladás már nem tudott válaszolni, a mérkőzésen a több veszélyesebb helyzetet kialakító vendégek tudtak győzedelmeskedni.

Balmazújváros-Videoton 1-1 (Andric 43., ill. Scepovic 11.)

Jobban kezdte a találkozót a bajnoki listavezető Videoton együttese. A vendégek a 11. percben a vezetést is megszerezték, miután Henthy beadását Scepovic fejelte a hazai kapuba. A folytatásban továbbra is a vendégek diktálták a tempót, a Balmazújvárosnak szinte csak momentumai voltak az első félidőben. Az első komolyabb hazai helyzet egy szöglet után alakult ki, de Arabuli nem tudta a kapuba kotorni a labdát. Bár a vendégek többet birtokolták a labdát, nagy helyzetig nem jutottak el, majd jött a slusszpoén a félidő vége előtt. Nemanja Andric éles szögből kilőtte a hosszú sarkot, így döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok.
A második játékrészben veszélyesebben kezdett a hazai gárda: Andric 14 méteres lövése nem sokkal kerülte el a vendégek kapuját.

A folytatásban az első félidőben megszokott Vidi-fölény volt a jellemző, de a Balmazújváros kontrái már veszélyesebbek voltak. Vajda több ízben is helyzetbe került, de előbb Kovácsik hárított, majd célt tévesztett a játékos. A Videoton továbbra is sokat birtokolta a labdát, de komoly helyzetig nem jutott el. A találkozó 80. percében egy kisebb lökdösődés is kialakult, ahol többek között a hazaiak cserekapusa is sárgát kapott, de komolyabb szankciót nem alkalmazott Erdős József játékvezető. Az utolsó 10 percben is sokkal többet volt a labda a vendégeknél, mégis a hazaiak előtt adódott a legnagyobb lehetőség, de Zsiga lövését kitornázta Kovácsik. A hazaik hősiesen védekeztek és teljesen megérdemelten tartották otthon az egyik pontot, ráadásul az első forduló után ismét pontot csentek a fehérváriaktól.

Mezőkövesd – Debrecen 0-2 (Mengolo 28., Bódi 84.)

Mindössze két légióssal állt fel a Debrecen a Mezőkövesd elleni mérkőzésén az NB I 12. fordulójában, Herczeg András dobogós együttese rossz emlékekkel, az első fordulóban a Kövesdtől elszenvedett 2-1-es vereség után ezúttal mindenképp győzelmi szándékkal lépett pályára a kiesőhelyen álló hazaiak otthonában.
Egyértelműen a Loki kezdett aktívabban, az 5. percben Tujvel majdnem bevédte Jovanovic lövését, négy minutummal később pedig Sós rontott el egy ajtó-ablak lehetőséget.

Brasen fejese jelentette az első mezőkövesdi próbálkozást, az első húsz perc végén viszont Mengolo is százszázalékos ziccerbe került, de még a kaput sem találta el. A 28. percben aztán már nem hibázott a debreceni csatár: Varga futotta le ellenfelét a jobb oldalon, remekül adott középre, Mengolo pedig közelről a hálóba lőtt (0-1).

Fordulást követően megpróbált nyomást gyakorolni ellenfelére a Mezőkövesd, egyre többet támadott Radványi Miklós gárdája, de a kialakított helyzeteket nem tudták értékesíteni. A debreceni kontrákban benne volt a veszély, és egy ilyenből a 84. percben eldöntötték az összecsapást: labdaszerzés után Nagy Kevin indult meg, majd sakk-mattra kijátszották az akciót, amit Bódi Ádám pár lépésről fejezett be (0-2). A DVSC megérdemelten szerezte meg a három pontot, a hazai szurkolók pedig az utolsó percekben kinyilvánították nemtetszésüket a Kövesd jelenlegi helyzetével és teljesítményével kapcsolatban.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I