Nikolic: "Üres lufi volt a csapatom", Feczkó: "Intelligensen futballoztunk" - edzői értékelések

Marko Nikolic a keret szűkösségével és a fáradtsággal is indokolta a Vidi meglepő, 3-0-s vereségét az MTK ellen. A vendégek trénere, Feczkó Tamás sportszerűen gratulált az ellenfélnek, szerinte csapatként múlták felül a bajnokot.
Dudás Gábor 2018. október 7., vasárnap 20:33
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 7., vasárnap 20:33

OTP Bank Liga, 10. forduló:

MOL Vidi FC – MTK 0-3 (Gera D. 22., Kanta 36., Bognár I. 71.)

A meccs krónikája perctől percre itt!

Vidi: Tujvel – Nego, Juhász R., Fiola, Stopira – Nikolov, Hadzic (Pátkai, 55.), Huszti (Hodzic, 55.) – Kovács I., Milanov – M. Scepovic

MTK: Kychak – Ikenne-King, Balogh B., Pintér Á., Selin – Vass Á. – Gera D. (Farkas II, 80.), Kanta J. (Vogyicska, 81.), Bognár I., Schäfer – Torghelle (Lencse, 91.)

Marko Nikolic (MOL Vidi FC): - Gratulálok az MTK-nak, jól játszottak.

Egy üres lufihoz tudnám hasonlítani a csapatunkat ezúttal.

Az elmúlt 20 napban lejátszott sok meccs és sok utazás sok energiát kivett belőlünk, így az első félidőben sem a játék, sem a hozzáállás nem volt megfelelő. Hiába volt fordulás után sok helyzetünk, mivel az első félidőben nem volt megfelelő a hozzáállásunk, ezért ezek a helyzetek nem mentek be - a futball ugyanis ennyire törvényszerű. Ha két napig játszunk, akkor se találunk be. Az MTK egy jó félidő után az első helyzetét belőtte fordulás után, ezzel eldöntötte, lezárta a meccset. Sajnos megint viszonylag üresek voltak a lelátók,

13-14 játékost tudok igazán használni a rotációban, ebből kettő új, akiknek kell még idő a beilleszkedéshez.

Tudtuk, nem lesz könnyű három fronton helyt állni, de reméljük, többet leszünk majd fent.

Feczkó Tamás (MTK): - Először is szeretnék gratulálni a Vidinek és a kollégámnak, hogy

az európai kupaszerepléssel visszaadták a magyar futball hitét, le a kalappal a Chelsea elleni játékuk előtt.

A mieinket is dicsérni tudom, taktikus futballt mutattunk be, a kapustól a centerig mindenki odatette magát, mindenki tett a sikerért. Nagyon jó első félidőt produkáltunk, volt még kapufánk is, olykor csak centik hiányoztak az újabb találathoz. A másodikban túléltük a Vidi rohamait, bosszantó, hogy ennyi helyzetük volt, ellenfelünk néha rosszul döntött, néha szerencsénk volt, majd a harmadik góllal eldöntöttük a meccset. Igazi csapatként játszottunk, nagyon intelligensen futballoztunk. (mtkbudapest.hu)

Nikolic keményen fogalmazott a mellőzött Vidi-játékosokról: "Csak az játszhat, aki megdolgozik érte"
Egyértelműnek tűnik Marko Nikolic szavai alapján, miért nem játszik annyit például a nyáron igazolt magyar trió annak ellenére sem, hogy a MOL Vidinek a bajnokság mellett az EL-ben is helyt kell állnia.