MTK-bravúr a Vidi ellen: Egy félidőn át lefocizták a fáradtan játszó bajnokot

Az első félidőben két góllal elhúzott, majd a másodikban a Vidi-rohamokat is átvészelve megszerezte a mindent eldöntő harmadik találatot is az MTK, amely nem várt különbséggel, 3-0-ra verte Felcsúton a címvédőt.
Dudás Gábor 2018. október 7., vasárnap 19:49
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 7., vasárnap 19:49

Remek első félidei játékának köszönhetően kétgólos előnnyel mehetett a szünetre az MTK Felcsúton. Az alighanem a londoni EL-meccsnek is köszönhetően enervált Vidi nem tudott mit kezdeni a vendégek pontos és gólveszélyes játékával.

Selin mindkét találatban benne volt. Az első gólnál, a 22. percben - nem sokkal korábban Bognár lőtt kapufát - az ukrán balbekk adott be, Torghelle előtt elsuhant a labda, de Gera estében, becsúszva a kapuba juttatta azt (0-1).

A 36. percben aztán Selin készítette le a labdát Kantának, aki remekül kilőtte a jobb alsót 25 méterről (0-2).

A szünet után az igen aktív Schäfer lefejelt labdájánál még Tujvelnek kellett mentenie Torghelle elől, ezt követően azonban fölénybe került a Vidi. A cserékkel is felfrissített címvédő több ígéretes helyzetet is kialakított, benne volt akár az egyenlítés is a meccsben, de vagy Kychak védett (például Nikolov vagy Scepovic lövésénél) vagy a befejezés nem volt elég pontos (lásd Stopira két játékos előtt is elsuhanó labdáját vagy Hodzic fejesét).

A szépítés vagy egyenlítés helyett aztán jött az újabb hidegzuhany a 71. percben: Bognár remek 13 méteres lövéssel vette be a hazai kaput - már nem is meglepő, hogy Selin levágódó beadása után került a labda a támadó középpályás elé (0-3).

Sőt, a 74. percben majdnem négy lett a különbség, Torghelle lekészítése után Schäfer 20 méterről alig tévesztette el a bal alsó sarkot.

A végére maradt egy Stopira-fejes, egy Kychak-bravúr, egy látványos Hodzic-mozdulat, illetve két Vidi-sárga, az MTK összességében bravúros, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Vidi ellen.

Feczkó Tamás csapata 10 fordulót követően a dobogó harmadik fokán áll az NB I-ben. A Vidi 25 veretlen hazai meccs után kapott ki "saját" pályáján.

Nikolic: "Üres lufi volt a csapatom", Feczkó: "Intelligensen futballoztunk" - edzői értékelések
Marko Nikolic a keret szűkösségével és a fáradtsággal is indokolta a Vidi meglepő, 3-0-s vereségét az MTK ellen. A vendégek trénere, Feczkó Tamás sportszerűen gratulált az ellenfélnek, szerinte csapatként múlták felül a bajnokot.