Eldőlt: Videotonnak hívják Magyarország bajnokcsapatát!

2-0-ra győzött a Videoton a címvédő Budapest Honvéd ellen, ezzel a fehérváriak "átvették" a bajnoki elsőséget a kispestiektől és biztossá tették a klubtörténet harmadik aranyévét.
Dudás Gábor 2018. május 27., vasárnap 21:22
Szerző: Dudás Gábor 2018. május 27., vasárnap 21:22

TABELLA: Az NB I állása itt!

Dominálta a meccset a Vidi mezőnyben, de az első negyedórában nem tudott veszélyes helyzetet kialakítani a vendégkapu előtt. A 16. percben aztán Stopira lecsúszott beadása becsapta Grófot is, épphogy a kapu mellett suhant el a labda. A 25. percben Lazovic lépett ki Scepovic labdájával, de Gróf remekül zárta a szöget és védte a szerb lövését.

Három perccel később aztán jött a gól is: Pátkai ügyesen fordult le Kosútról, majd jobbról visszatette a labdát Stefan Scepovicnak, aki közelről a hálóba pörgetett (1-0).

A 32. percben Stopira 28 méteres bombáját a bal felsőből tornázta ki Gróf. Nem sokkal a szünet előtt aztán a visszatérő Lazovic 18 méteres szabadrúgása kerülte el a kapu bal oldalát nem is olyan sokkal. Maradt az 1-0 a félidőre.

A második játékrészt a Honvéd kezdte aktívabban, a Vidi picit átadta a kezdeményezést a kispestieknek. Lanzafame próbálkozott talán a legtöbbet, de igazán nagy veszélyt ő sem jelentett a kapura. A Videoton mondhatni altatott egy ideig, majd ismét megnyomott egy meccsszakaszt, amely egy újabb gólban csúcsosodott ki. A 80. percben Nikolov egy remek akciót és Pátkai-labdát fejezett be lapos lövéssel (2-0). Innen pedig már nem volt visszaút a Honvédnak és a Videotonnak sem.

A fehérváriak 2-0-ra győztek és ezzel - a Ferencváros győzelmétől és az utolsó forduló eredményeitől függetlenül - bebiztosították 2018-as bajnoki címüket, amely a klub történetében a harmadik elsőséget jelenti!

Videoton - Budapest Honvéd 2-0 (S. Scepovic 28., Nikolov 80.) - a meccs krónikája percről percre itt!

Nikolic aranyszavai: "Ez még csak valaminek a kezdete" - ezért lett bajnok a Vidi
A vezetőedző, a csapatkapitány és a Honvéd elleni sorsdöntő bajnoki legjobbja - az immáron bajnok Videoton kulcsfigurái a győztes csata után elmondták, miért az ő csapatuk lett az NB I idei királya.