A Videoton és a Fradi is pontvesztéssel kezdte a szezont, jól sikerült a diósgyőri rajt - eredmények

A zöld-fehérek és a fehérváriak is döntetlent játszottak, a Diósgyőr legyőzte a Vasast.
Budai László 2017. július 16., vasárnap 18:56
Szerző: Budai László 2017. július 16., vasárnap 18:56

FERENCVÁROS-PUSKÁS AKADÉMIA 1-1 (Varga R. 41., ill. Szakály P. 24.)

Változatos és teljesen nyílt első félidőt hozott a Fradi és a Puskás Akadémia találkozása. Az első 20 perc legfontosabb eseménye az volt, hogy a megsérült Leandrót le kellett cserélnie Thomas Dollnak. Ami a támadásokat illeti, elsősorban Varga Roland próbálkozott szabadrúgásból, de Danilovic kétszer is biztosan védett. A vezetést aztán Pintér Attila együttese szerezte meg, miután Márkvárt labdájával Szakály Péter lépett ki, majd 13 méterről a kijövő Dibusz felett a kapuba emelt. A Fradi többször is bejutott az ellenfél 16-osán belülre, Rui Pedro például 11 méterről lőhetett Heris szorításában, de rosszul célzott. Varga azonban a harmadik kapu közeli szabadrúgást már megbüntette, és 18 méterről tökéletesen tekert a bal felső sarokba (1-1).

A második játékrészben is parázs maradt az összecsapás. Helyzetek helyett sokkal inkább kemény ütközéseket és sárga lapokat láthattunk. A legnagyobb lehetőség sokáig a Puskás Akadémia előtt adódott, amikor egy baloldali beadás után Diallo ütközött Dibusszal, a Fradi kapusa nem is tudta megszerezni a labdát, amelyet Molnár passzolt közelről a kapuba. A játékvezető azonban les miatt nem adta meg a találatot.

Sajnos a hátralévő időben egy újabb sérülés borzolta a kedélyeket. Egy ütközés után Hajnal maradt lenn a gyepen, el is vesztette az eszméletét, hordágyon vitték le, amelyben nyakmerevítővel rögzítették a fejét. Az M4 információi szerint agyrázkódást kaphatott.

A Fradinak így 10 emberrel kellett befejeznie a meccset, ugyanis nem maradt már több cseréje, Hajnal pedig természetesen nem folytathatta. Az így emberelőnybe kerülő vendégek Molnár lövésével veszélyeztettek, ami után centikkel pattant a bal kapufa mellé a labda. A másik oldalon Lovrencsics Balázs lőtt 22-ről mellé, majd volt egy szöglet utáni fejese is. Moutari pedig a kapuba is lőtt, de les miatt - jogosan - nem adták meg a találatot. Így végül maradt az 1-1-es döntetlen.

Vasas - DVTK 0-2 (Vela 4., Szarka 73.)

A Diósgyőr kezdte jobban a szezont, és ez gyorsan gólt is ért: egy balról belőtt labdát Ristevski és Hangya is elvétett, Vela a hosszún várta azt, és 5 méterről kilőtte a hosszú sarkot (0-1).

A hazaiak főleg pontrúgások révén próbáltak veszélyeztetni, a legveszélyesebb Remili-próbálkozást fogta Rados. A miskolciak jól védekeztek, és az angyalföldiek sokszor csak hátrafelé tudták megjátszani a labdát. A Diósgyőré volt a félidő második legnagyobb gólszerzési lehetősége is, ám Ioannidis közeli fejese után Kamenár nagy bravúrral mentett, ahogy később Nono lövését is fogta, így 0-1-el zárult az első játékrész.

A másodikat is a vendégek kezdték veszélyesebben, de idővel teljesen átvette az irányítást a Vasas, állandósult a hazaiak fölénye. A legnagyobb lehetőség az egyenlítésre Kulcsárnak volt bő 20 perccel a vége előtt, de a Kleisz passzát követő lövését Rados fogta. Nem sokkal utána aztán eldőlt a 3 pont sorsa: egy miskolci kontra végén Makrai adott középre, az érkező Szarka pedig a hálóba bólintott (0-2). A folytatásban már nem változott az állás - bár Murka egy jó lövéssel centikre volt ettől -, így a diósgyőriek számára indult jobban az idény.

Videoton – Balmazújváros 1-1 (Lazovic 51., ill. Andric 17.)

Története első élvonalbeli mérkőzését játszotta az előző bajnokság ezüstérmese, a Videoton otthonában a Balmazújváros, érdekesség, hogy a nyáron mindkét együttes edzőt váltott.
A Videoton esélyeshez méltóan támadásokkal kezdte a mérkőzést, azt azonban túlzás lenne állítani, hogy beszorította volna ellenfelét. Mégis a meglepetés erejével hatott, amikor a 17. percben Nemanja Andricra nem léptek ki a védők, ő pedig kilőtte Kovácsik Ádám kapujának jobb alsó sarkát (0-1). Története első NB I-es góljuknak megszerzése után kissé visszaálltak a vendégek, a hazaiak azonban nem tudták extrát mutatni, így nem is jutottak el igazán nagy helyzetekig az első félidőben.

A szünetben aztán támadó szellemben cserélt Marko Nikolic vezetőedző, és nem kellett sokat várni Lazovic egyenlítő találatára sem (1-1). Támadásban maradtak a fehérváriak, sokszor próbálkoztak beadással, középre lőtt labdával, ám a balmazújvárosiak egyáltalán nem vallottak szégyent, remekül állták a rohamokat. Lazovic passza után a később lecserélt Scepovic ziccerbe került, de Horváth kapus védett, Géresi előtt pedig centikkel suhant el a labda egy centerezést követően. A vendégek elvétve próbáltak megindulni, de az utolsó tíz percben már csak a védekezésre maradt erejük. A hősiesen védekező Balmaz végül kiküzdötte az egy pontot, amire rá is szolgált, így története első NB I-es pontját szerezte.

Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.