Újpest: "Már szinte mozgásképtelenek a játékosok"; Hornyák: "Ez vagy alibi, vagy akkor tényleg buták vagyunk" - edzői értékelések

Így látták a szakvezetők a vasárnapi mérkőzéseket az OTP Bank Liga 2. fordulójában. Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2021. augusztus 9., hétfő 8:45
Szerző: Dudás Gábor 2021. augusztus 9., hétfő 8:45

DVSC - Újpest 2-2 (Tischler 77., 87., ill. Croizet 6., 50.)

Beszámoló itt!

Toldi Gábor (DVSC): - Hiányérzetem van a mérkőzést követően, hiszen nem volt meg az a ritmusunk, az a minőségi játék, mint a Honvéd ellen a második félidőben. Nyilván rányomta a bélyegét a mérkőzésre az, hogy mindjárt az első tíz percben gólt kaptunk. Aztán emberelőnybe kerültünk, de az Újpest nagyon rutinosan megpróbált mindent megtenni annak érdekében, hogy a játékidőt lecsökkentse. A második félidőre úgy jöttünk ki, hogy szerettük volna mindenféleképpen nyomást gyakorolni az ellenfélre, megbontani őket a széleken, de 6-7 perc után gólt kaptunk, ugyanakkor pozitívum, hogy a csapat végig hitt az esetleges győzelemben, és rengeteg beadás, rengeteg lehetőség volt, majd hál' Istennek Tischler Patrik góljaival sikerült pontot szereznünk és minimum a döntetlenre rászolgáltunk. A félidőben röviden csak annyi hangzott el, hogy ez a mérkőzés nyerhető, főleg annak tudatában, hogy emberelőnyben vagyunk. Ezért is volt kellemetlen nyilván a második félidő elején gólt kapni. De összességében azt hiszem, hogy reális a döntetlen.

Michael Oenning (Újpest): - Őszintén szólva nem tudom, hogy most örüljek-e vagy csalódott legyek. Egy kicsit úgy érzem magam, mint a saját csapatom, már gyakorlatilag elérhető közelségbe került a győzelem, szinte ott voltunk a célnál, és lehetővé vált, vagy legalábbis annak tűnt, hogy megszerezzük az első győzelmünket a szezonban. Ugyanakkor el kell fogadnunk a döntetlent is, hiszen hetvenöt percen keresztül emberhátrányban játszottunk, és ez nyilván nagyon megnehezítette a dolgunkat. Bátran játszottunk és a második félidőben újra betaláltunk az ellenfelünk hálójába. Azt hiszem, hogy senki, de senki nem számított arra, hogy még gólt fogunk lőni. Aztán jött az a szabadrúgás, aminél nem voltunk kellőképpen szervezettek, és a Debrecen nagyon jól és gyorsan kihasználta ezt a lehetőséget. Aztán az idő előrehaladtával egyre inkább fáradtak a játékosok, a fejek is, egyre több gond és kétely merült fel. Egy döntetlen egy idegenbeli mérkőzésen akár még elfogadható eredménynek is mondható. Ami nagyon fontos, hogy a csapat most már egyértelműen hisz magában, nehéz hetek vannak a hátunk mögött, és nehéz hetek várnak még ránk, de abszolút jó a csapatszellem. Ami természetesen nem tett jót, az a piros lap, a kiállítás, és az, hogfy Jevtovskira valószínűleg sérülés miatt nem számíthatunk a közeljövőben.

34 fokban és tíz emberrel játszottunk gyakorlatilag végig az egész mérkőzés során. Plusz múlt csütörtökön is egy nagyon komoly mérkőzésen vagyunk túl, úgyhogy egész egyszerűen üres a tank. Őszinte, már szinte mozgásképtelenek a játékosok, mégis mindent megtettek annak érdekében, hogy lehozzák ezt a meccset.

Az, hogy Croizet például ilyen hihetetlen energiával és vehemenciával játszik, az nagyon-nagyon sok energiát és erőt emészt fel. És akkor itt van egy nagy "ha", hogy ha a Debrecen nem lövi be az első gólt, akkor lehet, hogy egészen a végéig ki tudjuk így húzni a mérkőzést, de akár el is veszthettük volna a találkozót - ez is benne volt a pakliban. Én azt hiszem, hogy maximálisan beletettek a fiúk mindent, amit lehetett, és azzal, hogy gyakorlatilag végig egy emberrel kevesebben játszhattunk, nagyon nehéz volt megbirkózni.

Puskás Akadémia - Paks 1-6 (Plsek 55., ill. Sajbán 15., 66., Bognár 37., 69. - a másodikat 11-esből, Ádám 46., Nagy R. 58.)

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Nehezen találok szavakat, hat-egynél mit mondjak...? Majdnem mindenből az ellenfél szerzett gólt. Lehet, hogy már van egy Paks-szindrómánk, már kezdek félni ettől. Lehet, hogy az egész másképp alakult volna, hogy ha berúgjuk az első helyzetünket Kiss Tomi révén. Aztán úgy éreztem, hogy a cserékkel visszajöhetünk a mérkőzésbe 3-1-nél, de megkaptuk a negyediket. Azt kell mondanom, hogy abszolút, de abszolút nem működött a védelmünk. Nagyon passzívak voltunk, hogy ez a félelem miatt volt-e, azt nem tudom, de párharcokba a bíró sem engedett bele. Én soha nem szoktam a játékvezetőket kritizálni, úgyhogy ne haragudjon senki se rám, de hogy ha egy csapatkapitányt kiállítanak egy kérdésért, miközben megvan a joga arra kapitányként, hogy megkérdezze, hogy mi történt...normális módon kérdeztem erről az oldalvonali bírót is, bár nem szeretnék most már ezzel foglalkozni. Nagyon rosszul védekeztünk a jobb oldalon, sajnos ez hosszú távon egy óriási probléma a számomra. Szolnoki Rolit nem tudtuk helyettesíteni se új játékossal, se az eddigiekkel, emiatt látható, hogy a jobb oldalunk totálisan "lóg". Nehéz 6 1-nél szavakat találni.

Nem tetszett a játék, abszolút nem tetszett a játék, és az sem, hogy Slagveer bejön, és nem tudja, hogy védekezni kell. Ha ezt egy 18 éves gyerek megcsinálja, akkor oké, de amikor a meccs után rákérdez, hogy akkor ő nem szélső, hanem védekező szélső? Hát ezek már olyan dolgok, hogy foglalkozni kell velük. Tehát ez vagy alibi, vagy akkor tényleg buták vagyunk.

És nagyon bántó számomra is az, hogy mindenből gólt kaptunk. Hogy ha valaki nem akar küzdeni és ütközni, akkor az nem fog játszani. A Puskás-mezt nem lehet így bepiszkolni, mert az, hogy hat gólt kap egy csapat, az megtörténhet, de csak úgy, hogy utána a szemébe tudjak nézni bárkinek. A Paks amibe belerúgott, abból gól lett. Nunes kiállítását nem tudom kommentálni, mert nem néztem meg, lehet, hogy jogos volt, de a mai bírói teljesítményről nem is érdemes beszélni, nem is akarom, mert nincs is jogom hozzá, de voltak dolgok, amikbe belenyúlt akár a bíró, akár a VAR, ezek számomra érthetetlen momentumok voltak.

Bognár György (Paks): - Valamivel jobban játszottunk, mint a múlt héten, tehát azért lassan kiegyenesedünk. Erre a találkozóra már visszatérhettek olyan játékosaink is, akik a felkészülésben nem annyira tudtak részt venni, ez látszott is a játékunkon. Úgy vélem, az utolsó negyedóra kivételével kiválóan játszottunk, akkor már egy-két egyénieskedés miatt elszórakoztunk pár gólhelyzetet. Reméltük, hogy jobban játszunk majd, mint a nyitó fordulóban, de kell még pár meccs, hogy megtaláljuk a tavalyi szezonban elkapott ritmusunk (paksifc.hu)

Az NB I állása:

NB II: Klasszikus mesternégyes, dráma a nyugati rangadón, hibátlan a Szpari és a Szeged - eredmények, tabella
A Nyíregyháza és a Szeged második meccsét is megnyerte, az ETO az utolsó utáni pillanatban rabolt pontot Szombathelyen, a kecskeméti Lukács Dávid négy gólt vágott a Soroksárnak, a Budafok meglepetésre otthon kapott ki. Az NB II vasárnapi eredményei.