Bombameglepetés az NB I-ben: Hat gólt rúgtak az ezüstérmes otthonában

Idegenben ütötte ki 6-1-re a Paks az előző idény egyik NB I-es sikercsapatát, a Puskás Akadémiát, amely ráadásul kilenc emberrel fejezte be az összecsapást.
Dudás Gábor 2021. augusztus 8., vasárnap 21:53
Szerző: Dudás Gábor 2021. augusztus 8., vasárnap 21:53

A hazaiak kezdtek jobban a mérkőzésen, kapufát is lőttek Kiss Tamás révén, de aztán "borult" minden. A Paks Sajbán szép góljával került előnybe a 15. percben (0-1) és ettől tökéletetesen magabiztossá vált Bognár György csapata. Ennek is köszönhetően jött a második találat a 37. percben, amikor Sajbán volt az előkészítő, balról visszatett labdáját pedig a nagy kedvvel játszó Bognár 8 méterről pofozta laposan a kapuba (0-2).

A 42. percben pedig végképp megpecsételődni látszott a felcsútiak sorsa, Nagy Zsolt csapatkapitány kapott piros lapot reklamálását követően. A Paks pedig még a szünet előtt kihasználta emberelőnyét: Bognár remek kiugratása után Ádám 9 méterről passzolt a jobb alsóba! 0-3 volt a félidei állás.

A szünetben az előző idénybeli ezüstérmes vezetőedzője, Hornyák Zsolt nyilván próbálta rendezni a sorokat és két cserét is végrehajtott. A padról beszállt van Nieff és Plsek gyorsan össze is hozta a szépítő gólt: az 55. percben a holland beívelését fejelte a cseh légiós a kapuba (1-3).

De mielőtt a Puskás magához térhetett volna, megindult a tolnai henger, kilenc perc alatt újabb három gólt szereztek a vendégek Sajbán, Bognár és a remek cserének bizonyult Nagy Richárd révén. A második játékrész közepén 1-6-ot mutatott a Pancho Arénba eredményjelzője.

Ez az eredmény maradt a végére is, ráadául a hazaiak kilenc emberrel fejezték be be az összecsapást, hiszen a portugál Nunes is piros lapot kapott a hajrában.

OTP Bank Liga, 2. forduló:

Puskás Akadémia - Paks 1-6 (Plsek 55., ill. Sajbán 15., 66., Bognár 37., 69. - a másodikat 11-esből, Ádám 46., Nagy R. 58.)

Piros lap: Nagy Zs. (Puskás, 42.), Nunes (Puskás 87.)

DVSC - Újpest 2-2