Rebrov: "Ami Bödét illeti, ...", Horváth F.: "Ma szó sem volt pénzről", Lucsánszky: "Megérdemeltük a győzelmet"– értékelések

A Kisvárda trénere szerint az első félidőben illett volna betalálniuk a Fradinak, Supka úgy látta, a játékvezető hibás ítéletei befolyásolták a mérkőzés végkimenetelét.
Nyikes Zoltán 2019. március 30., szombat 22:46
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. március 30., szombat 22:46

Kisvárda–Ferencváros 0-1

Dajka László (Kisvárda): – Az első félidőben a Ferencváros többet birtokolta a labdát, de ezt is vártuk. Szervezetten és fegyelmezetten próbáltunk focizni és volt 3-4 olyan kontránk, amik közül a mi helyzetünkben illik befejezni egyet góllal, és akkor teljesen másképp alakult volt a mérkőzés, ha megszerezzük a vezetést. A sorokat próbáltuk rendezni a félidőben, mégis kijöttünk és egy figyelmetlenség után a Fradi szerzett vezetést. Aztán jött a kiállítás, de még tíz emberrel is szervezettek voltunk, kerestük a lehetőséget, hogy valamilyen fogást találjunk a Ferencvároson, talán volt is néhány lehetőségünk. Akárki legyen az ellenfél, itthon rúgni kell egy gólt ahhoz, hogy pontot tudjunk szerezni. Úgy jöttünk ki a második félidőre is, hogy az első perctől kezdve koncentráljunk, de a Ferencváros is így jött ki. A gólnál létszámfölényben középen labdát kellett volna szerezni, de aztán kilőtték a szélre a labdát és egy élesen középre lőtt labdánál hibáztunk. (kisvardafc.hu)

Szergej Rebrov (FTC):Most is nehéz mérkőzést játszottunk a Kisvárda ellen. Elégedett vagyok a három ponttal, amit úgy érzem, megérdemeltünk. A Kisvárda védekezésben nagyon kompakt volt az első félidőben, talán emiatt is fáradt el kicsit a másodikra. És ha egy csapat fáradtabb, akkor több lehetőséget lehet kialakítani ellene. Így tettük ezt mi is. A védelmet tekintve nem is csak Blazic mostani kieséséről van szó, hiszen korábban Dvali sem edzett két hétig, de Geri (Lovrencsics Gergő - a szerk.) és Frimpong esetében is volt kihagyás. Ilyenkor mindig nehéz összeállítani egy csapat védelmét, főleg annak közepét. Egy játékoson is mindig nagyobb a nyomás, ha nincs 100 százalékosan jó fizikális állapotban. Ami Bödét illeti, ő egész héten nem edzett, azért nem volt keretben. De Sigér is sokat kihagyott. Reméljük, Dani holnap már ismét tréningezhet, és készülhet a Vidi ellen. Én mindig azt mondom a játékosoknak, hogy támadjanak és lőjenek. Talán Ivan (Ivan Petrjak - a szerk.) jobb helyzetben volt, de Lanza (Davide Lanzafame - a szerk.) is elég jóban ahhoz, hogy a lövést válassza. Mindenesetre még vissza kell nézni az esetet, ezt holnap meg is tesszük, hogy lássuk, mi lett volna a legjobb megoldás. Most egy kis pihenésre van szükség, de utána ismét munkába állunk, és a Vidi ellen is harcolni fogunk. (fradi.hu)

MTK Budapest–Diósgyőri VTK 2-1

Lucsánszky Tamás (MTK): – Először is gratulálok Kanta Józsefnek, végigkövethettem az egész karrierjét, ritka az ilyen pályafutás, amely mára teljesen egybeforrt az MTK-val. Ami a mérkőzést illeti: az első 30 percben reményeim szerint sikerült meglepni a Diósgyőrt, így biztos vezetést szereztünk. Viszont elmondanám azt is, hogy ebben a meccsben még csak 30 percnyi játék volt, a többi 60 perc inkább munkás volt. Ellenfelünk fölénk nőtt ebben a 60 percben, de a győzelmet ezzel együtt megérdemeltük. Természetesen minden elsőnek megvan a maga fontossága, így az első győzelemnek is, de ennek ma még örülünk, aztán dolgozunk tovább. Ami a változásokat illeti: ezzel a hadrenddel speciálisan a Diósgyőrre készültünk, de szeretnénk másik formációt is használni a jövőben. Kapusposzton is váltottunk, az oka: nagy verseny van a csapatba kerülésért, Kicsak sajnos bizonytalan volt az előző találkozón, Horváth László pedig keményen dolgozott a lehetőségért, és ezért most ő érdemelte ki a bizalmat. Lencse pedig azért hiányzott, mert nem tudott minden edzésen részt venni a héten, ezért kapott most pihenőt. (mtkbudapest.hu)

Fernando Fernández (DVTK): – Mielőtt a mérkőzést értékelném, gratulálok Kanta Józsefnek, szép teljesítmény 300 mérkőzést játszani egy klubban, ezzel legendává vált. Az elmúlt 20 év egyik legjobb játékosa, szerencsém volt ellene labdarúgóként is játszani, és most újra találkoztunk. Gratulálok az MTK-nak is, mert jó eredményt értek el. Véleményem szerint az első félidőben rosszul játszottunk, sok labdát veszítettünk, ami ezen a szinten nem megengedhető. A második félidőben sem játszottunk jól. Igaz, hogy többet birtokoltuk a labdát, azonban keveset lőttünk kapura, javulni kell ezen a téren. A védekezés és a középpálya rendben volt, jól építettük föl a támadásokat, a kapu közelében azonban többet kellett volna tenni, több agresszivitást vártam az ellenfél 16-osán belül. Idegenben továbbra is gondjaink vannak, erre meg kell találni a megoldást. Hiába állunk továbbra is két pont előnnyel a legjobb kieső előtt, mégsem lehetek elégedett egy vesztes meccs után. Hét mérkőzés maradt hátra, az elejétől azért küzdünk, hogy a végén a vonal fölött végezzünk. A személyes célom pedig az, hogy idén korábban vívjuk ki a bennmaradást, mint az előző két évben, ehhez pedig sokat kell dolgozni. (dvtk.eu)

Szombathelyi Haladás–Puskás Akadémia 3-0

Horváth Ferenc (Haladás): "Mindenki odatette magát, nagyon jól futballozott a csapat. Ma szó sem volt pénzről vagy bármi olyanról, ami az elmúlt két hétben téma volt. Tizenegy ember kiment a pályára és az életét adta azért, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést. A Puskás Akadémiának esélye sem volt." (M4 Sport)

Radoki János (Puskás Akadémia): Ma láttunk egy meccset, ahol mi nagyon gyengék voltunk. Agresszív védekezést akartunk bemutatni, támadásban pedig a védővonal mögé akartunk sok beindulást, de ebből nem láttunk viszont semmit. A hét közben már lehetett látni, hogy a csapat 80 százaléka akarja lejátszani ezt a mai mérkőzést. Nagy pofont kaptunk, talán már a csapat is végre felkel ettől. Nem csak egy, két vagy három hétig kell dolgozni, hanem még többet. A Haladás még több gólt tudott volna lőni, gratulálok neki, látni lehetett, hogy mit akarnak játszani. Nem éreztem azt a saját játékosaimban, mint amit az ellenfél egyik játékosánál, aki mindenki párharcot megnyert, mindenáron meg akarta nyerni a mérkőzést.(pfla.hu)

MOL Vidi FC - DVSC 2-1

Marko Nikolic (MOL Vidi FC): „Gratulálok a játékosoknak, nagyon fontos győzelmet arattunk ma. Folytattuk a jó sorozatunkat, az elmúlt kilenc tétmérkőzésen nyolc győzelemnél és egy döntetlennél járunk, de megyünk tovább és mérkőzésről mérkőzésre igyekszünk haladni a céljaink felé. Úgy gondolom, hogy jól kezdtük a meccset, az első tizenöt percben szinte minden támadásunkban ott volt a gólveszély, a DVSC formációt is váltott. Ezt követően is nálunk volt az irányítás, de a második félidőt lassan kezdtük, elveszítettük a ritmust, a Debrecen pedig egy szabadrúgásból megszerezte a vezetést. Ez felébresztette a csapatot, és a mérkőzés egészét tekintve megérdemelten nyertük meg a találkozót, azzal együtt is, hogy Kovácsik Ádámnak volt egy nagyon fontos védése a hajrában.” (molvidi.hu)

Herczeg András (DVSC): „Vezetésünket követően túlságosan védtük az előnyünket, amivel egyúttal magunkra húztuk az ellenfelet is. A második játékrészben kevesebb ellentámadást is vezettünk, mint az elsőben. Amikor mégis lehetőségünk lett volna rá, sokszor túlbonyolítottuk. Belőhettük volna a védőik mögé a labdát, vagy mélységi labdákkal lehettek volna esélyeink, de ezeket elszalasztottuk. Sok butaságot csináltunk, de összességében természetesen gratulálok a Vidinek. Helytálltunk a bajnokcsapat otthonában, a végén még Zsóri Dániel előtt is adódott egy helyzet, ami sajnos kimaradt. A sikerhez bátrabb, pontosabb játékra lett volna szükségünk." (molvidi.hu)

Paks–Újpest 0-2

Csertői Aurél (Paks): – Az első félidőben a mi javunkra történtek a látványos események, és ki tudtuk hagyni a kihagyhatatlant is. Sajnos a második játékrészben két perc alatt rendeztük le saját magunkat egy öngóllal és egy büntetővel. Az Újpest egy jó csapat jó játékosokkal, akik ellen nehéz futballozni, így ezen a találkozón a végén már nem tudtunk újítani. Ennek ellenére úgy gondolom, nem volt nagy különbség a két csapat között, hiszen az első negyvenöt percben nekünk adódott százszázalékos helyzet. Bobál Dávidot nem szabad hibáztatni, egy labdarúgó életében vannak ilyen szituációk, meccsek, ahol elöl elrontasz egy ziccert, majd hátul hibázol. Sajnos ilyen bakik az NBI-ben nem férnek bele egy meccsbe, de a vereségünk sokkal több tényezőn múlt. (paksifc.hu)

Nebojsa Vignjevics (Újpest): – Pakson mindig nagyon nehéz futballozni, ha valaki csak a végeredményt nézi, akkor azt gondolhatja, hogy ez egy könnyű mérkőzés volt, pedig ez nem fedi a valóságot. Az első 45 percben 50-50% esélye volt az együtteseknek a kidolgozott lehetőségek alapján, hogy megszerezzék a vezetést maguknak. A hazaiak vártak a lehetőségükre, türelmesen és fegyelmezetten játszottak, Csertői Aurél mester nagyszerű munkát végzett a csapatnál. A második félidőben jobbak voltunk az ellenfelünknél, és egy kis szerencsével megszereztük a vezetést. Ezután már kontrolláltuk a találkozót, belőttük a második gólt és megérdemeltük a mai győzelmet, amihez gratulálok a fiúknak. (ujpestfc.hu)

Mezőkövesd–Budapest Honvéd 3-1

Kuttor Attila (Mezőkövesd): – Nagyon értékes győzelmet arattunk, egy, a bajnokság élmezőnyéhez tartozó együttes ellen. A három pont megszerzésének értékekét növeli, hogy hátrányból fordítva tudtunk nyerni. Gratulálok a csapatomnak! (mezokovesdzsory.hu)

Supka Attila (Budapest Honvéd): – Akármit mondanék most, az magyarázkodásnak tűnhet, de a mérkőzés folyamán volt három olyan szituáció, ami véleményem szerint, a találkozó végkimenetelét maximálisan befolyásolta. Ezeknél én úgy gondolom, hogy rossz döntések születtek. Függetlenül ettől, ezt a meccset 1-0-ás vezetés után meg kellett volna nyerni. Olyan buta hibákat, mint, amiket a végén a védekezésben elkövettünk, nem szabad elkövetni, pláne, hogy tudtuk, a Mezőkövesd nagyon jól jön ki a kontrákból. (mezokovesdzsory.hu)