Rebrov a Fradi karakteréről és Isael villámcseréjéről; Felcsúton "kitippelték" az Újpest-verőket - edzői értékelések

Így látták az edzők az OTP Bank Liga 3. fordulójának vasárnapi mérkőzéseit Budapesttől Felcsúton át Zalaegerszegig.
Dudás Gábor 2020. augusztus 30., vasárnap 22:28
Szerző: Dudás Gábor 2020. augusztus 30., vasárnap 22:28

OTP Bank Liga, 3. forduló:

ZTE – Ferencváros 1-2 (Babati 83., ill. Civic 41., Haratin 53.)

Piros lap: Lesjak (92.), ill. Botka (FTC, 32.)

A meccs beszámolója percről percre itt! | Videók itt!

Boér Gábor (ZTE): - Csalódottak vagyunk a mai mérkőzés után. Az első félidőben megvoltak a lehetőségeink, és az is benne van a fociban, hogy kimarad egy büntető, sajnos a bekapott gól pedig a lehető legrosszabb időben jött. A második játékrészben szerkezetet váltottunk, a meccs végén pedig már két csatárral próbáltunk direkt focit játszani.

Nem tudom elmarasztalni a játékosokat, hiszen sikerült méltó ellenfelének lennünk egy nemzetközi szinten is erős Fradinak.

Nem szabad, hogy ez a meccs megtörje az önbizalmat, hiszen ha tudunk továbbra is fejlődni, akkor az ilyen meccseken is pontot, pontokat tudunk majd szerezi.

Szergej Rebrov (FTC): - Nagyon nehéz volt tíz játékossal végigjátszani ezt a mérkőzést, de a csapat igazán karakteres volt, a második félidőben fontos gólt szereztünk. Nem volt sok helyzete az ellenfélnek, jól megálltuk a helyünket a pályán. Próbáltam egyensúlyt tartani a pályán.

Négy támadóval kezdtünk, mivel emberhátrányba kerültünk, ezért cserélnem kellett. Azért Isaelt hoztam le, mert több labdavesztése volt.

Próbáltuk a 4-4-1-es struktúrát tartani, a szünetben elmagyaráztam a játékosaimnak, hogy mit kell nyújtani a pályán a második félidőben a győzelemért. Szerintem az ellenfél nem alakított ki komolyabb helyzeteket, egy gól kivételével. Természetesen nevezhetjük kulcsjátékosnak Eldart (Civicet - a szerk.), mivel kulcsfontosságú gólt lőtt. Amikor Somália is beállt, ő is újabb lendületet tudott hozzátenni a játékhoz. Nyilván mérlegelni kellett a játékosok kipihentségét és állapotát is. (fradi.hu)

Budafok – MOL Fehérvár 1-4 (Skribek 58., ill. Nego 35., 66., Nikolics 75., Petrjak 91.)

Csizmadia Csaba (Budafok): - Azzal már a mérkőzés előtt is tisztában voltunk, hogy egy nagyon jó csapattal fogunk találkozni, a Vidit nem kell bemutatni senkinek. Sajnálom, hogy a végére egy viszonylag nagy arányú vereségbe szaladtunk bele.

Nem érzem úgy, hogy ez benne volt a mérkőzésben, természetesen megvoltak a lehetőségeik, de ugyanúgy nekünk is.

Nagy probléma nincsen, javítani fogjuk a hibáinkat, kielemezzük a mérkőzést, és abból kiindulva készülünk a következő fordulóra. Benne van a fociban, hogy néha ilyen pofonkat kapunk, ezeket el kell kerülnünk a jövőben.

Márton Gábor (Fehérvár): - Rendkívül boldogok vagyunk, hogy megszereztük az első győzelmünket a bajnokságban. Rászolgáltunk a sikerre, sok helyzetet dolgoztunk ki, szép gólokat szereztünk.

Ez az, amit várok a csapattól, pontosabban azt, hogy vállalják fel a tizenhatosról és a tizenhatos környékéről a gólt eredményező megoldásokat.

Örömteli az is, hogy ismét sok szurkoló elkísért minket és végre az eredménnyel is boldoggá tudtuk őket tenni, ez az egyik legfontosabb a futballban. Ahogy a mérkőzés előtt is mondtam, az a lényeg, hogy gólt, gólokat szerezzünk. Én azt szeretem, ha a csapatom támad és a támadások eredményesen zárulnak. Természetesen itt is az ésszerűség és a stabilitás a lényeg, értem ezt úgy, hogy a sok támadás után ne tudjanak lekontrázni minket az ellenfelek. Bízom benne, hogy ezzel a győzelemmel bizonyítottuk a szurkolóinknak, hogy ez a csapat jó és reményeim szerint még jobb lesz! (molfehervarfc.hu)

Puskás Akadémia – Újpest 3-2 (Komáromi 11., Szolnoki 49., Plsek 84. – 11-esből, ill. Simon K. 44., Máté Zs. 85.)

Piros lap: Stieber Z. (40.), Burekovic (92.)

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia): - Nagyon jól felkészültünk a "Dózsából", mi domináltunk az első perctől. Nagyon jó volt az astmoszféra az öltözőbe, azzal viccelődtünk, hogy a Hammarby-val melegítettünk be az Európa Ligában az Újpest-meccsre. Ott sok hibával és eladott labdával veszítettük el azt a meccset, amire egész évben készültünk, most viszont javítottunk, és minden utasítást betartva győztünk. Ezért gratulálok a fiúknak, aki nézte ezt a meccset, örülhetett a sok és szép gólnak.

Kár, hogy mi kaptunk kettőt, de számomra fontosabb, hogy elvileg lefutottuk és lefociztuk az ellenfelet.

Az elmúlt két hét mély nyomot hagyott bennünk, nagyon nehéz volt most is összeállítani a csapatot, van, aki csak kétszer edzett velünk, még ismerkedünk, másodszor vagy harmadszor találkozott egymással a fél csapat. Azt hiszem, a jövőben lesz mire vagy kire építeni. Nem tudtuk mindenkiről pontosan, hogy megüti-e az NB I-es szintet, volt, hogy csak "kitippeltük", de megmutatták a játékosok, hogy maximálisan hozzá tudnak adni a csapat játékához.

Szinte teljesen új csapatot kellett építeni, mint ahogy az Európa Ligára, ahol az ellenfél - érthető, taktikai okokból - nem akart halasztani, ami azért messze állt a fair play-től.

A mai meccs megmutatta, hogy azért jól állunk a nevelés terén is. Azért ezt kemény lecke volt edzőként is, remélem, hamarosan visszatérhetnek a most még beteg játékosok is.

Predrag Rogan (Újpest): - Először is gratulálok a Puskásnak a győzelemhez. Nem játszottunk jól, hiába lőttünk két gólt is emberhátrányban is, ez nem az az Újpest, amelyet a pályán szeretnék látni, nem erre számítottam. Van mögöttünk három meccs, most össze kell kapnunk magunkat, fel kell állnunk, előre kell néznünk, le kell vonnunk a tanulságokat, át kell beszélnünk mindent, és vissza kell találnunk a helyes útra! A Puskásnak ma több energiája volt és több szenvedély volt a játékában, ami nagy probléma, ebben az Újpestnek kellene kiemelkednie.

Bp. Honvéd – Kisvárda 1-2 (Cukalasz 19. – öngól, ill. Cukalasz 6., Viana 17.)

Bódog Tamás (Honvéd): - Nem néztünk ki jól, fájdalmas vereség volt. Taktikailag az első félidőben nem voltunk ott fejben. Hibákat halmoztunk, a hiba a játék része - azzal nincsen gond, de túl sok egyéni és egyszerű hiba van, ami egy ideig feldolgozható, de utána már fájó. Sajnos játékban, minőségben nem tudtunk hozzátenni a mérkőzéshez. A szurkolói reakciók? Igazuk van.

Supka Attila (Kisvárda): - Nagyon fontos volt ez a mérkőzés számunkra! Azért volt fontos, hogy a játékosok lássák, hogy miért dolgoznak hétről hétre. Az első félidőben jól játszottunk, több lehetőségünk is volt, de sajnos nem sikerült mindegyiket kihasználnunk. a második játékrészben már kapkodó volt a játékunk, és a végén már az eredmény megtartás volt a legfontosabb.