NB I: Egy pontot sem szerzett az Újpest és a Honvéd - a lilák 9 emberrel zártak Felcsúton

Némi meglepetésre az ezer sebből vérző Puskás Akadémia legyőzte az eddig veretlen Újpestet, míg a Kisvárda a Honvéd ideiglenes otthonából hozta el a három pontot az OTP Bank Liga 3. fordulójában.
Dudás Gábor 2020. augusztus 30., vasárnap 21:53
Szerző: Dudás Gábor 2020. augusztus 30., vasárnap 21:53

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Puskás Akadémia - Újpest 3-2 (Komáromi 11., Szolnoki 49., Plsek 84. - 11-esből, ill. Simon K. 44., Máté Zs. 85.)

Piros lap: Stieber Z. (40.), Burekovic (92.)

A meccs beszámolója percről percre itt!

A zaklatott napokon, pozitív koronavírus-teszteken és gyors vereséggel zárult európai kalandon is átesett, ezúttal is egy fajta "vegyescsapattal" felálló Puskás Akadémia láthatóan motiváltabban kezdett ellenfelénél. Az Újpest a 11. percben hátrányba is került, méghozzá egy NB I-es debütáns góljával: a 18 éves Komáromi egy csel után, ballal tekert szépen a jobb felső sarokba (1-0).

Sőt, nem sokkal később kis híján kettővel vezettek a hazaiak, ekkor Pajovic óriásit hibázott, odaajándékozta a labdát Kissnek, aki lőtt is. A szerb kapus belekapott még a labdába, amely a bal kapufára csorgott, hogy aztán Máté üggyel-bajjal, de menteni tudjon a gólvonalon.

A 27. percben, egy ügyes felcsúti akció végén az élvonal első mongol légiósa, Ganbayar fejelt 8 méterről a léc fölé.

A 40. percben úgy tűnt, megpecsételődhet az Újpest sorsa: Stieber és Hadzsiev csapott össze, mindketten a földön maradtak, de a magyar középpályás rúgta meg a földön a bolgár védőt a visszajátszások szerint, Ezt észrevette a játékvezető is, aki azonnal kiállította Stiebert. Tíz emberrel folytatták tehát a lilák.

Akik aztán némiképp váratlanul egyenlítettek! A 44. percben, Mitrovic remek indítása után Obinna centerezett, Simon Krisztián pedig szép bokamozdulattal a kapuba passzolt (1-1).

A fordulás után nem sokkal azonban ismét vezetést szereztek a hazaiak: a 49. percben Szolnoki 25-ről bombázott a kapuba egy nem túl jól sikerült újpesti felszabadítást követően (2-1).

Két perccel később az előretörő balhátvéd, Deutsch találta el a jobb oldali kapufát éles szögből. Eközben a remek meccset játszó Komáromi is villogott: a fiatal középpályás előbb egy veszélyes lövéssel, majd egy remek beadással jelentkezett, utóbbinál Radics fejelt kevéssel a léc fölé. A 79. percben, egy szögletet követően Obinna egyenlíthetett volna, de elég sután fejelte meg a labdát a légiós.

A 83. percben aztán büntetőhöz jutott a Puskás Akadémia, Onovo teljesen feleslegesen rúgta meg Nagy Zsoltot. A 11-eshez Plsek állt oda és higgadtan lőtt a kapuba (3-1). Három perccel később azonban még volt válasza a liláknak, Mitrovic beadása után Máté Zsolt fejelt az ötösről a kapuba (3-2).

Az egyenlítés azonban már nem jött össze a vendégeknek, sőt, Burekovic még második sárgával kiállt a lefújás előtt nem sokkal. Az Újpest kilenc emberrel és nulla ponttal zárt a Pancho Arénában.

Bp. Honvéd - Kisvárda 1-2 (Cukalasz 19. - öngól, ill. Cukalasz 6., Viana 17.)

A Kisvárda meglepte a Honvédot, hiszen azonnal támadólag lépett fel. A 6. percben ennek meg is lett az eredménye: Cukalasz lépett ki, elhúzta a labdát Tujvel mellett, majd nyolc méterről a hálóba gurított (0-1).

Bő negyedóra után már kettővel vezettek a vendégek. Batik nem tudta szerelni Vianát, aki tíz méterről lőtt, ugyan nem találta el jól a labdát, de átcsorgott Tujvelen és a kapuban kötött ki (0-2).

Két perccel később a kispestiek egy szerencsés góllal szépítettek: Zsótér szögelte után Cukalasz térdéről a saját kapujába pattant a labda (1-2).

A folytatásban is a kisvárdaiak irányítottak, a 24. percben Navratil 15 méteres löketét védte bravúrral Tujvel. Nem sokkal később Simovic fejelt mellé 11 méterről.

A második félidő kevésbé volt eseménydús, rengeteg hibával játszottak a csapatok, a kapuk pedig egyáltalán nem forogtak veszélyben.
A Kisvárda zsinórban negyedszer is legyőzte a Honvédot. Érdekesség, hogy a kispestiek két vereséggel kezdték a bajnoki szezont.

NB I: A Fradi 60 perc emberhátrányban verte a ZTE-t, az újonc csak ráijeszteni tudott a Vidire - videók
A Ferencváros és a MOL Fehérvár FC is idegenben győzött vasárnap, az NB I 3. fordulójában. Videókon a gólok!