NB I: Rá sem lehetett ismerni az "európai" Újpestre és Puskás Akadémiára - dupla csapás a liláknak

Az Újpest a szünet előtt és a szünet után is gyorsan kapott egy-egy gólt, így hiába szépített a fiatal Katona a Puskás Akadémia ellen, az Európában szerényebben teljesítő felcsútiak győztek 2-1-re az NB I 1. fordulójának zárómeccsén. Ráadásul az Újpest Beridze sérülése miatt is aggódhat a Basel elleni EKL-selejtezőt megelőzően.
Dudás Gábor 2021. augusztus 1., vasárnap 21:55
Szerző: Dudás Gábor 2021. augusztus 1., vasárnap 21:55

Két, teljesen különböző előjelekkel érkező csapat lépett pályára a Szusza Ferenc Stadionban, hiszen amíg a lilák továbbjutottak a Vaduz ellen az Európa Konferencia Ligában, addig a Puskás Akadémia két nagyon kellemetlen vereséggel esett ki ugyanitt a lett Rigas ellen. Mindezek után (vagy épp emiatt?) a vendégek kezdték jobban a találkozót, Gera Dánielnek volt két lehetősége is, az Újpest eközben nem nagyon jutott el a kapuig.

De aztán az első negyedórát követően magukhoz tértek a hazaiak is, Tallónak volt egy komoly lehetősége (Joao Nunes zavarta sikerrel), majd Beridzét is meg kellett állítania fontos helyzetben a portugál védőnek.

A 31. percben viszont lehet, hogy máris az év kimaradt ziccerét láthattuk már a vendégek részéről: egy Nagy Zsolt-Kozák összjátékot követően utóbbi adott be, Kiss Tamás viszont három méterről, az üres kapuba sem tudott betalálni...

De így is meglett még a szünet előtt a vezetés a vendégeknek: a 43. percben, Kozák indítása után a román Baluta lépett meg, egy csellel elküldte Abdoulayét is, majd a jobb alsóba lőtt (0-1).

Amilyen rosszul fejeződött be az első játékrész az Újpest számára, olyan rosszul kezdődött a második is...az 55. percben Joao Nunes egy szöglet után, Pauljevicet megelőzve fejelt az ötösről a kapu bal oldalába (0-2).

Mielőtt azonban hátradőlhetett volna a felcsúti csapat, szépítettek a lilák. A 65. percben Tallo ügyesen készítette le a labdát padról beszállt Simonnak, aki azonban eltörte azt rendes lövés helyett. Így lett azonban jó az a csereként szintén néhány perce beállt fiatal Katona Mátyásnak, aki lekezelte a labdát, majd a jobb alsóba lőtt, megszerezve első NB I-es gólját (1-2).

Ment előre az Újpest az egyenlítésért is, de végül nem jött össze a második gól a liláknak - és igazán komoly helyzetük sem volt hozzá. A Puskás a cserecsatár, Puljic révén még kihagyott egy helyzetet, de ez is belefért most a 2-1-s győzelmet arató vendégcsapatnak. Az Újpest pedig amiatt is bosszús lehet, hogy néhány nappal a Basel elleni EKL-selejtező előtt sérülés miatt le kellett cserélni a hajrában egyik legjobbját, a grúz Beridzét.

A meccs vége pedig nem annyira a fociról, hanem a feszültségről szólt, a végén például Onovo és Joao Nunes robbantott ki egy közepes méretű tömegjelenetet - egy-egy sárga lett a jutalmuk.