A Diósgyőr edzője: "Nikolic pontrúgás figuráit ismertük, Carrillóét nem"; Sannino: "Ez így is belefér" – értékelések

Az NB I 14. fordulójának szombati játéknapja után összeszedtük a vezetőedzők értékeléseit.
Csakfoci Admin 2019. november 30., szombat 22:24
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 30., szombat 22:24

ZTE – DVSC 0-2

Dr. Dobos Barna (ZTE):Jól kezdtük a mérkőzést, de sajnos kihagytuk a ziccereinket. Úgy nézett ki, hogy ma akárhány helyzetet alakítunk ki, nem tudunk gólt szerezni. A vendégek első góljánál nagy hibát követtünk el, rosszul helyezkedtünk, így hátrányba kerültünk. Ezt követően a debreceniek visszaálltak a védőzónájukba, ezt a második félidő elején nem is tudtuk feltörni, a hajrában azonban ismét ott voltak a helyzeteink, ziccereink, amik azonban kimaradtak. (ztefc.hu)

Herczeg András (DVSC):Nagyot küzdött a csapat, az egész mérkőzésen nagyon fegyelmezetten védekeztünk, és végig tudtunk vinni két olyan támadást, amelyekből gólokat szerezve megnyertük a mérkőzést. Ellenfelünknek magas játékosai vannak, így a beadások után tudtak veszélyt kialakítani, de a kapunkban ott volt Kosicky, aki nagyon jó teljesítményt nyújtott. Dicséret illeti csapatom összes játékosát, hiszen ma mindannyian óriási szívvel és lelkesedéssel futballoztak. (ztefc.hu)

Puskás Akadémia – Mezőkövesd 1-1

Hornyák Zsolt (Puskás Akadémia):Először is nagyon szépen köszönöm a csapatomnak azt a teljesítményt, amit emberhátrányban nyújtott, és azt is, hogy betartották azt a taktikai utasításokat, amit kértem. Kár, hogy a második félidőben nem tudtunk vezetni ellentámadásokat. Nagyon veszélyesek voltunk és nem engedtünk területet a Mezőkövesdnek. Úgy gondolom, ha a kiállítás nem történik meg, akkor három-négy góllal lehoztuk volna a mérkőzést. Idő kérdése volt, hogy mikor rúgjuk a második, harmadik gólunkat. Sajnos egy fegyelmetlenségből piros lapot kaptunk, hiszen Szolnoki Roli kétszer hibázott. Sajnos így egy ilyen mérkőzésen, még a Mezőkövesd ellen is nagyon nehéz játszani. A történtek után nagyon meg voltam elégedve a csapat játékával. Lezártuk a területeket, többet védekeztünk. Nagyon veszélyesek voltunk előrefelé. Kár, hogy ezekből a második félidőben nem sokat valósítottunk meg, főleg gólban. Annyira jól védekeztünk, hogy egy tiszta helyzetet tudott kidolgozni a Mezőkövesd. Sajnos egy védelmi hibát vétettünk. Egy kis kozmetikai hiba döntötte el a mérkőzést. Nagyon szomorú vagyok a játékosaim miatt, mert láttam, mit éltek át a meccs után. Szerintem két pontot vesztettünk el a mérkőzésen. Nagyon bánt ez a dolog, mert az egész csapat példásan küzdött emberhátrányban. A foci mindig megbüntet bármilyen hibáért. (pfla.hu)

Kuttor Attila (Mezőkövesd):Büszke vagyok azért, mert a saját futballunkat felvállalva a végsőkig kitartottunk amellett, hogy fel fogjuk törni ezt a betonfalat. Hálistennek a végén siker koronázta a törekvéseinket. (M4 Sport)

Paks – Újpest 2-4

Osztermájer Gábor (Paks):Rögtön a meccs elején volt két nagy lehetőségünk, melyeket sajnos elrontottunk, az Újpest viszont vezetést szerzett a túloldalon. Vendégeink a gólt követően azt játszhatták, ami szeretnek, tudnak. Megmondom őszintén, az első félidőben nem láttam a játékosokban azt a tüzet, hogy a kieső hely elkerüléséért játszanának, mindenki a kis komfortzónájában futballozott. A szünetben megpróbáltam kimozgatni a srácokat ebből, a második játékrészt jól is kezdtük, azonban újabb gólt kaptunk. A két csapat közt első sorban a gyorsasági különbség döntött, valamint az, hogy nem csináltunk élethalál kérdést a találkozóból. Végig az eredmény után futottunk, valamint a mai meccs - véleményem szerint - megmutatta, játékosaink leginkább a saját maguktól félnek. Félnek a beindításoktól, félnek focizni és a magabiztosság is odalett. Az Újpest magabiztosan lépett fel, mi nem. Az biztos, így nehéz lesz kikeveredni a negatív szériából. Ha a jövőben nem lépünk fel támadólag, valamint az egy az egy elleni párharcokat nem vesszük élet-halál komolyan, nagyon nagy bajba kerülhetünk. Egy győzelem talán mindent átfordítana, visszakapnák a hitüket, viszont ezért még meg kell dolgoznunk. (paksifc.hu)

Nebojsa Vignjevic (Újpest):Először is szeretnék gratulálni a saját játékosaimnak, mert kiváló mérkőzést játszottak. Azt gondolom, hogy ma minden összejött, ma minden klappolt. A védekezésünk is nagyon rendben volt, a támadójátékunkkal is elégedett vagyok. Igaz, hogy kaptunk két gólt, de ez annak tudható be, hogy a fiúk 3-0 után már egy kicsit kiengedtek. Az biztos, hogy a vezető gól után teljesen a kezünkben tartottuk a találkozót, nem hagytunk teret a Paksnak, nem hagytuk az ellenfél játékosait érvényesülni. Ezt lehetett látni a labdabirtoklási arányban és az egyértelmű mezőnyfölényben. Nagyon jó játékot produkáltunk ma és egyértelműen megmutattuk, hogy milyen az igazi Újpest. Bizonyítottuk, hogy jobbak vagyunk, mint amit a tabellán lévő helyezésünk mutat. (ujpestfc.hu)

NB I: Carrillo győzelemmel tért vissza a fehérváriak kispadjára – videók, tabella
Kétgólos győzelmet aratott a MOL Fehérvár FC régi-új vezetőedzőjével, Joan Carrillóval a kispadon a Diósgyőr ellen az OTP Bank Liga 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Kisvárda – Honvéd 2-0

Dajka László (Kisvárda):Megérdemelt győzelmet szereztünk. A legutóbbi idényt jó játékkal fejeztük be, és most kezdünk visszatérni abba a kerékvágásba. Ez immár eredményben is megmutatkozik. A mérkőzés elején bátortalanul futballoztunk, felváltva birtokolták a csapatok a labdát. A gól a legjobbkor jött a számunkra, onnantól mást kellett a Honvédnak játszania. Sok helyzetet alakítottunk ki, és veszélyesek voltunk. (kisvardafc.hu)

Giuseppe Sannino (Honvéd):Ha a mérkőzést csupán az eredmény alapján értékelnénk, akkor igazából nem is kellene erről a ma estéről szót ejtenünk. De úgy hiszem, nem csupán az eredményt kell nézni, hanem a teljesítményt is. A ma esti mérkőzéshez úgy érkeztünk el, hogy egy hosszú, pozitív sorozatot tudunk magunk mögött. A tabellán szép helyet foglalunk már el. Megtörtént egy botlás, és talán egy ilyen hosszú, pozitív sorozat után ez így is belefér. Tetszett, ahogy a fiúk küzdöttek a labdáért. Amikor győztünk, akkor is túltekintettem az adott győzelmen, most pedig nem a vereségre nézek, hanem a vereségen is túl tudok látni. És igenis, láttam ma este a minősége a fiúk játékában. Elkövettünk hibákat, de ugyanakkor a játékukkal igazolták, hogy különlegesek és jó teljesítményre képesek. (honvedfc.hu)

DVTK - MOL Fehérvár FC 1-3

Pacsi Bálint (az eltiltott Feczkó Tamás vezetőedző helyett):Emelt fővel jöttünk le a mérkőzés után a pályáról, majd tíz percig álltunk a csodálatos szurkolótáborunk előtt. Siker az, amikor mindenki mindent megtesz, és mi mindet megtettünk. Viszont a futballt gólra játsszák, amiből a vendégek lőttek többet, de a válogatott teljesítményeket a saját csapatomban láttam. Marco Nikolić pontrúgás figuráit ismertük, Joan Carrillo figuráit viszont nem, ezen kívül kommunikációs hibák vezettek az első gólhoz. Az Illés Akadémia egykori vezetőjeként az egyik szemem sírt, a másik nevetett, amikor azt láttam, hogy egy vasvári srác gyönyörű gólt lőtt. A második félidőre úgy mentünk ki, hogy nem a döntetlen a cél, hanem meg akarjuk nyerni a mérkőzést. A szünetben nem változtattunk sokat, mert inkább csak fel kellett rázni a csapatot, megfogta őket a szünet előtti találat. Ez sikerült, a második félidőben végig irányítottuk a mérkőzést, az ellenfél térfelén többet járt a labda. Sorsdöntő volt, amikor Prosser lövése után a labda kijött a kapufáról, akkor még fel tudtunk volna állni. Büszkék vagyunk a játékosainkra és szurkolóinkra, és gratulálok a Fehérvárnak! Várjuk a jövő heti borsodi rangadót. (dvtk.eu)

Joan Carrillo (MOL Fehérvár FC):Ez egy nagyon nehéz mérkőzés volt, de erre is számítottunk, hiszen kollégáink jó munkát végeznek Diósgyőrben. Egy edzőváltás mindig komplikált folyamat, de a csapat pontosan olyan jól reagált a héten történtekre, mint, ahogyan azt vártam. Persze szeretnénk jobban játszani, szeretnénk jobban irányítani a mérkőzéseket, mint ma, de a győzelem volt a legfontosabb, és ez meg is van. 2-1-nél szerettem volna, ha a csapat úgymond befejezi a mérkőzést, de a végéig várni kellett a harmadik gólra. Az is igaz, hogy a hazaiaknak is volt esélye az egyenlítésre. Gratulálok a fiúknak, mindenki az első perctől az utolsóig küzdött, harcolt. Kicsit fáradtnak éreztem a csapatot a héten végzett kemény munka miatt, de tényleg mindenki odatette magát, aki ma pályára lépett. (molfehervarfc.hu)

NB I: Kisvárdán ért véget a Honvéd nagy sorozata, újabb élcsapattól rabolt pontot a Puskás – eredmények, videók
Az NB I 14. fordulójában hét veretlen mérkőzés után kapott ki a Budapest Honvéd Kisvárdán, míg a Puskás Akadémia emberhátrányban ért el döntetlent Mezőkövesd ellen.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.