NB I: Carrillo győzelemmel tért vissza a fehérváriak kispadjára – videók, tabella

Kétgólos győzelmet aratott a MOL Fehérvár FC régi-új vezetőedzőjével, Joan Carrillóval a kispadon a Diósgyőr ellen az OTP Bank Liga 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2019. november 30., szombat 21:21
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 30., szombat 21:21

A hét elején edzőváltáson áteső MOL Fehérvár FC az 5. percben megszerezte a vezetést a DVTK ellen: Nikolov jobb oldali szöglete után Musliu fejelt középen, amibe még Danilovic bele tudott kapni, a hosszú oldalon bevetődve érkező Stopira próbálkozásánál már tehetetlen volt (0-1).

A sokkoló kezdés után a Diósgyőr nyomott, többször is közel állt ahhoz, hogy egyenlítsen. A 30. percben kis híján kétgólosra is növelhették volna előnyüket a vendégek, ám Kovács passza után Nikolov ígéretes helyzetből az oldalhálót találta el. Az egyenlítésért nagy erőfeszítéseket tevő diósgyőriek egyenlítettek: Nikolov rossz passzát követően Bacsa szerezte meg a labdát, aki egy cselt bedobott Nego mellett, aki addig ráncigálta az ellenfelét, mígnem a harciasabb diósgyőri támadó estében a hálóba továbbította a labdát (1-1).

A félidő zárása előtt átvette a vezetést a Fehérvár. Futács passzolt Kovácsnak, kicselezte Vágit és Polgárt, majd 11 méterről a jobb alsóba tekert.

Fordulás után mezőnyjáték folyt a pályán, sok-sok pontatlanság jellemezte mindkét csapat játékát. A területet átadó vendégek majdnem ráfáztak a könnyelműségükre. A 63. percben előbb Prosser 23 méterről eleresztett lövése a kapufán csattant, a kipattanót ordító helyzetből Bacsa nyolc méterről a bal alsó mellé lőtte.

A hajrához közeledve a gyors kontrákra berendezkedő Diósgyőr jobbára távoli lövésekkel próbálkozott, melyek több-kevesebb sikerrel jártak. A végig harciasan küzdő diósgyőriek mindent megtett az egyenlítés érdekében, azonban ez nem sikerült.

A slusszpoén a 85. percre maradt, amikor a második játékrész valamire való kontratámadásából megszerezte Nikolov a vendégek harmadik gólját, kialakítva ezzel a 3-1-es végeredményt - így Joan Carrillo győzelemmel mutatkozott be a második fehérvári szerepvállalása során.

Az NB I állása:

DVTK - MOL Fehérvár FC 1-2 (Bacsa 41., ill. Stopira 6., Kovács I. 45., Nikolov 85.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

DVTK: Danilovic - Shestakov (Orosz D. 90.), Polgár, Tamás M., Vági - Márkvárt, Iszlai - Hasani (Korbély 73.), Rui Pedro, Prosser (Szabó 87.) - Bacsa

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Nego, Juhász, Musliu, Stopira - Hadzic (Elek 76.), Nikolov - Kovács (Pantic 89.), Pátkai, Petrjak (Milanov 66.) - Futács

NB I: Kisvárdán ért véget a Honvéd nagy sorozata, újabb élcsapattól rabolt pontot a Puskás – eredmények, videók
Az NB I 14. fordulójában hét veretlen mérkőzés után kapott ki a Budapest Honvéd Kisvárdán, míg a Puskás Akadémia emberhátrányban ért el döntetlent Mezőkövesd ellen.