Fotó: MTI/Máthé Zoltán

NB I: Rendesen megizzadt a Fradi Kisvárdán, a meglepetéscsapat a Honvédot is legyőzte – eredmények, videók

A hajrában szerzett tizenegyesgólnak köszönhetően hozta el a három pontot a Ferencváros a Kisvárda otthonából, míg a Mezőkövesd hátrányból felállva nyert a Budapest Honvédnál. A DVTK a Kaposvárt győzte le, míg a Paks a ZTE-t múlta felül.
Nyikes Zoltán 2020. február 1., szombat 18:57
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. február 1., szombat 18:57

Kisvárda-Ferencváros 1-2 (Obradovic 39. ill. Boli 29., Isael 85. - büntetőből)

A legerősebbnek mondható kezdőjével felálló Ferencváros listavezetőhöz méltó játékkal kezdte szabolcsi vendégszereplését: már-már nyomasztó mezőnyfölényüknek, és azonnali visszatámadásaiknak köszönhetően gyakorlatilag ki sem tudott mozdulni saját térfeléről a Várda. A 29. percben a centerbe játszásokra építő támadójáték meg is hozta eredményét: Isael alapvonalról visszatett labdája után Boli értékesítette száz százalékos helyzetét (0-1).

A bekapott gólra azonban jól reagáltak a hazaiak: a masszív védekezését bátor letámadásra cserélő Kisvárda a 39. percben egy Dibuszról kipattanó lövés után Obradovic első NB I-es találatával egyenlített Dajka László csapata.

A második félidőben visszaesett a Fradi teljesítménye, a Kisvárda hosszabb időszakokra is magához tudta ragadni a labdát, és bár Zubkov előtt több nagy lehetőség is adódott, se fejjel, se lábbal nem tudta a legjobb megoldást kiválasztani. A mérkőzés végére kontrákból a Kisvárda is veszélyes helyzeteket tudott teremteni, de a csereként beálló Vargával szemben Beriosz szabálytalankodott a tizenhatoson belül, így büntetőhöz jutott a Fradi. Isael vállalta az ítéletvégrehajtó szerepét, a jobbra vetődő Dombó mellett középre vágta a tizenegyest (1-2). Az utolsó percekben hiába nyomott a Várda, a Ferencváros nem engedett több helyzetet, így szorosnak mondható meccsen a Fradi gyűjtötte be a 3 pontot.

Budapest Honvéd-Mezőkövesd 1-2 (Moutari 29. - 11-esből, ill. Nagy D. 40., Besirovic 50.)

Az ötödik helyezett Budapest Honvéd és a harmadik Mezőkövesd összecsapásán az 5. percben jegyezhettük fel az első veszélyesebb lövést, ekkor Kukoc bal oldali beadása után Guzmics fejelte ki a labdát, de éppen Moutarihoz, a hazaiak támadója 23 méterről mellre vette a játékszert és kapásból a jobb felső sarok mellé lőtt. Ezt követően többnyire kiegyenlített mezőnyjáték folyt, a sárga lapokat pedig csak úgy szórta Iványi játékvezető, tíz perc alatt ötöt is kiosztott, az utóbbinál pedig a lap mellé tizenegyes is járt, miután Guzmics kézzel blokkolt egy lövést a tizenhatoson belül. A büntetőt a kövesdiek korábbi játékosa, Moutari magabiztosan lőtte a jobb alsóba, 1-0.

A 40. percben az egyik oldalon Moutari több hazai védőt is kicselezett, majd nagy helyzetben fölé lőtt, közvetlenül ezután pedig egyenlített a Mezőkövesd: egy hosszan előrevágott labda után Zivzivadze került helyzetbe, ezt Tujvel még védte, a kipattanót Nagy Dániel azonban gólra váltotta, 1-1.

A fordulás után máris átvette a vezetést a vendégcsapat, az 50. percben Zivzivadze szerzett labdát erőszakosan Kambertől a tizenhatoson belül, majd az alapvonalról az üresen érkező Besirovichoz passzolt, aki 11 méterről a jobb alsóba helyezett, 1-2.

Jó iramban folytatódott a gól után a találkozó, a hazai oldalon rendre Kukoc szögletei után adódott lehetőség a Honvéd előtt, de Batik és M. George sem fejelt pontosan, míg a túloldalon a gyors kontrákat követően Vadnai és Besirovic is belőhette volna a harmadik vendég találatot.

A hosszabbításban Batik egyenlíthetett volna, ám fejese nem sokkal a léc fölé szállt, így a Mezőkövesd végül el tudta hozni a három pontot.

Paksi FC – ZTE FC 2-0 (Kelemen 26., Böde 78.)

Tabellaszomszédok találkoztak Pakson, ahol a tolnai csapat vendége a Zalaegerszeg volt. Böde lövése nyitotta a meccset, utána viszont a vendégek voltak aktívabbak: a 7. percben egy paksi labdavesztés után Radó adott be balról, a röviden érkező Babati pedig fölé lőtte a labdát, majd a 13.-ban Radó elé került a labda a paksi tizenhatoson belül, ő azonban ziccerben a felső lécre lőtt.

A 24. minutumban Lesjak felperdülő lövése után Bedi fejjel ért bele a labdába, ami kevéssel szállt fölé, a kihagyott helyzeteket aztán góllal büntette a Paks: a 26. percben egy bal oldali paksi szabadrúgást Balogh Balázs adott be, a hosszún üresen érkező Kelemen Dávid pedig a bal alsóba fejelt (1-0).

A hátralevő időben mezőnyben zajlott a játék, lehetőségek helyett több sárga lapot is feljegyezhettünk.

A szünet után Bertus lőtt 19 méterről, Demjén védett a kapu jobb oldalánál, majd egy paksi kontrával Könyves iramodott meg, de Demjén ismét hárított. Az 55. percben egy bal oldali ZTE-szabadrúgás után a hosszún érkező Lesjak közelről fejelt mellé, tíz percre rá Ikoba lőtt el egy lekészített labdát 16 méterről, Rácz visszavetődve védett nagyot.

Ezt követően Böde percei következtek: előbb ziccerbe került, visszahúzta a labdát, lövését azonban blokkolták a védők, a 78. minutumban aztán Hahn ugratta ki a paksi támadót, aki ziccerben a kapus mellett is elvitte a labdát, és megszerezte a hazaiak második gólját (2-0), amivel el is döntötte a mérkőzést. A végén Stieber még lőtt egy kapufát szabadrúgásból, de végül a tolnaiak nagyon fontos három pontot szereztek közvetlen riválisuk ellen.

DVTK - Kaposvár 2-0 (Brkovic 20., Fodor 22. - öngól)

Sűrű ködben, rossz látási viszonyok közepette játszott egymás ellen a Diósgyőr és az öt év után ismét az első osztályban szereplő Kaposvár. A miskolciak sokáig nem tudtak érvényesülni a hazai pályájukon, hiszen a vendégek mestere, Disztl László "bátor" taktikát dolgozott ki ellenük. Az első negyedórát kemény belépők jellemezték a somogyiak részéről, a hazaiak többnyire szögletrúgásokban jeleskedtek. A negyedik sarokrúgás után a diósgyőriek a 20. percben megszerezték a vezetést - Márkvárt bal oldalról elvégzett szögletét követően Brkovic a védője szorításában a hosszúba csúsztatott. Két perc múlva kétgólosra nőtt a hazaiak előnye - Tamás kapta meg a labdát a tizenhatosnál, középre centerezett, az érkező kaposvári Fodor érthetetlenül a saját kapujába belsőzte a labdát.

A szünetben egyet cserélt Disztl László, Zsiga Ervint küldte csatasorba. A játékosok valamelyest visszavettek a tempóból, leginkább mezőnyben folyt a játék. Egy óra elteltével mindkét csapat új szerzeménye bemutatkozhatott, előbb a kaposváriaknál Palic, majd a borsodiaknál Cortes is pályára lépett.

A hátralévő időben kevésbé forogtak veszélyben a kapuk, a DVTK magabiztosan őrizte az előnyét, a Kaposvár pedig nem tudott helyzetet kialakítani, így végül megérdemelten tartotta otthon a három pontot Feczkó Tamás együttese.

Puskás Akadémia – DVSC 0-0

Vitelki Zoltán nem meglepő módon egy helyen sem változtatott az Újpestet 4-0-val letaroló kezdőjén, míg Hornyák Zsolt belenyúlt a Kaposvár ellen leszereplő csapatba: Vanecek, Plsek, Spandler és Van Nieff helyett Hadzsiev, Knezevic, Slagveer és Urblik jutott lehetőséghez. A mérkőzés kiváló iramban indult, mindkét csapat nagy kedvvel támadott, és koncentráltan védekezett.

A Loki legnagyobb erőssége Szécsi volt az első félidőben, a támadó mindkét szélen feladta a leckét a Puskás Akadémia védőinek, ám Meissner és Hadzsiev is állta a sarat. A szünethez közeledve érezhetően kezdtek fáradni a komoly futómennyiséget felmutató felek: megszaporodtak az ütemtévesztések, így a sárga lapok is, és az igazán komoly helyzetek száma is lecsökkent.

Hornyák Zsolt vezetőedző a hazaiak játékához nem sokat hozzátevő Favorov helyére a szünetben Plseket cserélte be. A támadó középpályás érkezése fel is rázta a felcsútiak támadójátékát, a Puskás akár büntetőhöz is juthatott volna, ám Ferenczi és Slagveer ütközését nem ítélte szabálytalannak a játékvezető.

A felcsútiak később is eldönthették volna a mérkőzést, de Urblik előrepassza után Plsek ziccerét Kosicky lábbal hárította. A mérkőzés végén kényszerűségből a 17 éves Baráth Péternek kellett beállnia Haris helyére, ez érezhetően rányomta a bélyegét a Loki önbizalmára, a debreceniek alig-alig tudták megtartani a labdát.

A hajrában aztán mégis a vendégek előtt adódott hatalmas lehetőség: egy kontra végén Trujic lőtt ziccerben Hegedűs és a kapu mellé. A 89. percben aztán emberhátrányba is került a DVSC: Bényei kapta meg második sárgáját, ám ez már nem befolyásolta a végeredményt.

Interjú: Az NB I-ben még idén bevezetik a videóbírót - nagy csapás Kassai visszavonulása, öregek a magyar játékvezetők
A következő szezontól az NB I-ben is használni fogják a VAR-t, Kassai Viktor visszavonulásával pedig nemcsak egy topbírót veszítettünk el. Szabó Zsolt, korábbi FIFA-játékvezető a legaktuálisabb kérdésekről.