NB I: 9 emberrel is pontot lopott a ZTE, fordított és nyert a Paks - eredmények, videók

Hatgólos meccset játszott a Kisvárdával a 9 mezőnyjátékosra fogyatkozó zalaegerszegi csapat, a Paks 10 percen belül fordított, míg a Puskás Akadémia a 90. perc után egyenlített.
Csakfoci Admin 2019. október 5., szombat 19:00
Szerző: Csakfoci Admin 2019. október 5., szombat 19:00

Paks - Kaposvár 2-1 (Remili 48., Windecker 55. ill. Hegedűs 36.)

Böde eltiltása miatt szokásos 4-2-3-1-es felállását 4-3-3-ra változtatta Tomiszlav Szivics, míg Waltner Róbert megszokottnak nevezhető kezdővel vágott neki a mérkőzésnek. Kiegyenlített erőviszonyok között kezdték a csapatok az első félidőt, akadt helyzet mindkét kapu előtt: először Nagy Richárd lövésénél Holczernek kellett nagy védést bemutatnia, majd Remili kipattanó utáni löketét fogta Pogacsics. A 36. percben egy pontrúgás után a Kaposvár szerzett vezetést: Nagy Richárd szabadrúgását Hegedűs bólintotta a kapuba (0-1).

A második félidőre egy egészen más Paks futott ki: 2 perc elteltével Osváth beívelése után Könyves fejelt vissza Remilihez, aki a tizenhatos vonaláról kiegyenlített (1-1).

A Kaposvár még csak fel sem ocsúdhatott a bekapott gólból, egy hatalmas hiba miatt már jött is a következő: Windecker 30 méterről eleresztett próbálkozásának öklözött mellé, így megfordította az állást a hazai csapat (2-1). A vezetés tudatában sem állt vissza a Paks, igyekeztek támadólag fellépni egészen a hajráig, és bár újabb helyzeteiket már nem tudták gólra váltani, a 3 pontot így is elhódították.

DVTK-Puskás Akadémia 1-1 (Shestakov 76., ill. Vlasko 92.)

Az edzőváltás óta egy-egy győzelemmel és vereséggel álló Diósgyőr fogadta a négy forduló óta veretlen Puskás Akadémiát. Az első lövés Knezevic nevéhez fűződött a 3. percben, ám ez még nem találta el a kaput, ellenben a túloldalon pár perccel később Korbély szép csellel rázta le magáról a felcsúti védőt, majd 15 méterről lőtt, de éppen Hegedüs kezébe. A 20. percben a vendégek is megdolgoztatták Danilovicot, miután Gyurcsó készítette le lövésre a labdát Urblíknak, aki 18-ról el is találta a kaput, ám a hazai kapus védeni tudott. Ezt követően még inkább visszaesett az egyébként sem túl magas színvonal, rengeteg pontatlanság jellemezte mindkét csapat játékát, a nézőket csupán Erdős játékvezető néhány ítélete tudta kizökkenteni az egyhangúságból.

A fordulás utáni első kisebb lehetőség a hazaiak előtt adódott, az 51. percben Rui Pedro jól vette észre a bal oldalon a tizenhatoson belül üresen álló Prossert, aki végül pontatlanul célzott és fölé lőtt. Ezt követően azonban nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, az első félidőhöz hasonlóan ezúttal is a rengeteg eladott labda volt a jellemző. Az utolsó negyed órában azonban Feczkó Tamás két cseréje összehozott egy gólt: a 76. percben ugyanis a padról beszálló Hasani 15 méterről lőtt, ezt még Hegedüs védte, de a kipattanót a szintén csereként pályára lépő Shestakov közelről a kapuba pofozta (1-0).

A hajrában többet birtokolta a labdát a Puskás Akadémia, és a hosszabbításban végül sikerült is egyenlítenie: Kiss Tamás az alapvonalról adott középre, Meissner kapura fejelt, majd a kapu torkában álló Vlasko beljebb segítette a labdát, a visszajátszások után pedig kiderült, hogy a felcsútiak játékosa lesen állt.

A hazai játékosok azonban hiába reklamáltak lest, Erdős megadta a találatot, így döntetlennel zárult a találkozó.

Kisvárda – ZTE FC 3-3 (Grozav 47., Kravcsenko 58., Tischler 71. ill. Bedi 26., Radó 43., Babati 83.) - piros lap: Bolla (ZTE FC, 55.)

2280 néző előtt fogadta a Kisvárda az újonc Zalaegerszeget az NB I 8. fordulójában. A zalaiaknál sérülés miatt nem lépett pályára a válogatott keretbe meghívott Tamás Krisztián. A vendégek a 6. percben veszélyeztettek először: Bedi passza után Stieber adott középre balról, de a hazaiak kapusa elcsípte a Melnyiken megpattanó labdát a gólvonal előtt. Válaszul a Kisvárda beadásánál Kovácsréti fejesét védte Demjén. Mintegy negyedóra eseménytelen játékot követően a 24. percben Grozav tört be a tizenhatoson belülre, majd lőtt, Demjén kiütötte a labdát, majd felszabadítottak a vendégek. Válaszul gólt szerzett a ZTE: Radó adott be jobbról, Bobál Gergely átlépése után Stieber visszakészítette a labdát Bedinek, aki 14 méterről a bal alsóba lőtt (0-1).

A zalai gólt mezőnyjáték követte, kisebb vendégfölénnyel, majd két perccel a játékrész vége előtt büntetőből növelte előnyét a ZTE: Beriosz szabálytalankodott Bobál Gergellyel szemben a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt. Radó a bal alsóba lőtte a labdát (0-2).

A szünetben kettőt cserélt Miriuta László, aminek meg is lett az eredménye: a 47. percben Protic bal oldali beadása után Grozav fejelt a vendégek kapujába (1-2).

Sorozatban jöttek a sárga lapok, majd az 55. percben már a második villant Bollának, aki így idő előtt mehetett zuhanyozni. Rögtön a szabadrúgásból egyenlített is a Várda: Grozav adta be a kiállításnál megítélt szabadrúgást, Kravcsenko pedig a bal alsóba csúsztatott (2-2).

Majd fordított is a Kisvárda: Protic beadása után Tischler Devecseri mellől fejelt a jobb alsóba (3-2).

A 81. percben a vendégektől Devecseri is megkapta a második sárga lapját, ennek ellenére 9 emberrel, büntetőből egyenlített a ZTE: Babati lőtte be a megítélt tizenegyest (3-3).

A hajrában mindent megtett a Kisvárda a győztes gól megszerzéséért, Protics, Bumba és Grozav is próbálkozott, ám egyikük sem járt sikerrel, így kilenc emberrel szerzett egy pontot a ZTE.

NB I: A Vidi kölcsönjátékosa bombagólt lőtt, a Kövesd megverte az Újpestet – videó
A Mezőkövesd 2-1-re legyőzte az Újpestet az Illovszky Rudolf Stadionban az OTP Bank Liga nyolcadik fordulójának nyitómérkőzésén.