NB I: A Vidi kölcsönjátékosa bombagólt lőtt, a Kövesd megverte az Újpestet – videó

A Mezőkövesd 2-1-re legyőzte az Újpestet az Illovszky Rudolf Stadionban az OTP Bank Liga nyolcadik fordulójának nyitómérkőzésén.
Csakfoci Admin 2019. október 5., szombat 16:23
Szerző: Csakfoci Admin 2019. október 5., szombat 16:23

Az egy hete meglepetés győzelmet elérő Újpest az ideiglenes otthonában, az Illovszky Rudolf Stadionban fogadta a forduló előtt harmadik helyen álló Mezkövesdet, mely a legutóbbi játéknapon 2-1-re kikapott a Honvédtől.

Berke Balázs játékvezető kezdősípszava előtt az Újpest-szurkolók a "A múlt tüze bennünk él tovább, tisztelet a vértanúknak!" felirattal ellátott molinóval emlékeztek az aradi vértanúkra.

Tíz percig puhatolózó játék folyt, a szemerkélő eső és a csúszós játéktér alaposan megnehezítette a csapatok dolgát és jobbára mind a két együttes kereste a rést az ellenfél védekezésén. A mérkőzés legnagyobb helyzetét az Újpest dolgozta ki az első félidőben: Balázs jobb oldali beadása találta meg Obinnát, aki a kapuba továbbított, de a Berettyán Péter partjelző lest jelzett.

A 40. percben a nyolc év után a magyar válogatottba visszatérő Feczesin vette le a labdát, félfordulatból leadott lövése méterekkel fölé szállt. Ahogy pedig az lenni szokott, a kimaradt helyzetek megbosszulták magukat, a 43. percben megszerezte a vezetést a Mezőkövesd: Molnár hajszálpontos szögletéből az érkező Berecz Zsombor 20 méterről, kapásból a kapu jobb oldalába bombázott (0-1).

A szünet után az Újpest magasabb fokozatra kapcsolt, becsülettel küzdött az egyenlítésért, a mezőkövesdiek jobbára hősiesen védekeztek. Egy óra elteltével elsőként Nebojsa Vignjevic vezetőedző frissített a csapatán, miképpen a támadóalakzaton és csatasorba küldte az elmúlt forudlókban epizódszereplőként pályára lépő Zsótért, valamint a korábbi csapata ellen meccselő Kosztát is.

A lila-fehérek szinte már-már szenvedve végignyomták a második félidőt is, legközelebb a 73. percben jártak az egyenlítéshez: Simon jobb oldali beadását Feczesin fejelte Szappanos ölébe. Hét perc múlva Zsótér beadása után Ristevski bólintott a kapu jobb oldala felé, ismét a kövesdi kapus volt főszerepben A 82. percben a fejelni igyekvő Feczesint előzte meg Nesteov és tisztázott.

Ám a találkozónak ezzel korántsem volt vége, Pekár jobb oldali átadása a csereként beálló Sillyét találta meg, aki egy igazítás után 15 méterről a bal alsóba lőtt (0-2). Egy perccel később Koszta adott egy remek labdát Feczesinnek, aki lövés helyett tovább piszkálta a játékszert és Koszta közelről a jobb alsóba helyezte az újpestiek szépítő találatát, kialakítva ezzel a 2-1-es végeredményt.

Újpest - Mezőkövesd 1–2 (Koszta 93., ill. Berecz Zs. 43., Sillye 90.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Újpest: Banai - Pauljevic, Heris, Ristevski, Balázs - Onovo (Zsótér D. 65.), Sankovic - Simon (Szakály P. 76.), Obinna, Bjarnason (Koszta M. 57.) - Feczesin

Mezőkövesd: Szappanos - Eperjesi, Nesterov, Katanec, Vadnai - Berecz, Karnickij - Cseri (Pekár L. 67.), Nagy D. (Vajda S. 76.), Molnár - Zivzivadze (Sillye E. 84.)