NB I: Egy lépéssel közelebb került az európai kupainduláshoz a Fehérvár

Croizet góljára a második félidőben Nikolics válaszolt, így nem született döntés az Újpest-Fehérvár találkozón.
Póczik Dávid 2022. május 8., vasárnap 20:35
Szerző: Póczik Dávid 2022. május 8., vasárnap 20:35

A negyedik hely szempontjából fontos találkozón a MOL Fehérvár FC az Újpest otthonába látogatott az OTP Bank Liga 32. fordulójában.

A 15. percben egy hosszú indításra Kovács rosszul mozdult ki és pont Croizet elé sodorta a labdát. Az Újpest támadója jobbról, bal lábbal az üres kapuba tekerte a labdát, 1-0.

A 32. percben Kodro került szembe az újpesti kapuval, de tíz méterről jobbal a kapu mellé lőtt.

A 40. percben Zulj 25 méteres szabadrúgása nem sokkal ment el a bal kapufa mellett.

A félidő lefújása előtt Sabanov ballal próbálkozott távolról, de Pajovic szögletre ütötte az életerős lövést. A félidőben 1-0-s hazai vezetéssel vonultak a csapatok.

A fordulást követően Csongvai fejese alig kerülte el Kovács kapuját.

Egy szögletet követően született meg a fehérvári egyenlítés. Kodro fejelte vissza a beadott labdát, Nikolics pedig 12-13 méterről jobbal a jobb alsóba lőtt, a kapus csak hozzáérni tudott, 1-1.

Néhány perccel később Antonov távoli szabadrúgását Kovács óriási bravúrral szedte ki a bal felső sarokból.

A 69. percben Croizet vágta a jobb alsóba Boumal ívelését, ám a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot.

A 78. percben Antonov lódult meg a saját térfele közepéről és tört a fehérvári kapura. Az újpesti védő a tizenhatoson belülről ballal próbálkozott, de rosszul találta el a labdát, ami így mellé ment.

Ezzel a döntetlennel a Vidi bebiztosította negyedik helyét a tabellán, ami európai kupaindulást érhet, amennyiben a Fradi szerdán megnyeri a Magyar Kupát.