Felkészülés: Kétgólos vereséget szenvedett a Mezőkövesd a Besiktastól – videó

A Mezőkövesd 2-0-ra kikapott a Besiktas csapatától felkészülési mérkőzésen.
Csakfoci Admin 2020. január 8., szerda 19:02
Szerző: Csakfoci Admin 2020. január 8., szerda 19:02

Az év első felkészülési mérkőzését Törökországban, Antalyában rendezték, a Mezőkövesd Zsóry FC pedig egy világhírű együttessel, a Besiktas JK gárdájával nézett farkasszemet. A sárga-kékek mai ellenfele jelenleg hazája bajnokságában az ötödik helyen áll, hét ponttal lemaradva a listavezető Sivassport alakulata mögött.

A Besiktas legutóbb a két ünnep között játszott tétmérkőzést a pontvadászatban, amely a következő hétvégén folytatódik, így pont kapóra jön az ott edzőtáborozó mezőkövesdiek elleni összecsapás. A mieink ugyebár vasárnap érkeztek, és hétfő óta tart az igazi munka, ez a kilencven perc pedig, ahogyan említettük, 2020 első megmérettetését jelentette. Amint az a kezdőcsapatból látszik, Kuttor Attila rögtön bedobta a mélyvízbe az egyébként cseppet sem rutintalan új fiúkat, így Guzmics Richárd és a bosnyák Dino Besirovic is bemutatkozott a Zsóryban - tudósított a mezokovesdzsory.hu.

Ami a találkozó menetét illeti, egyik csapat sem ijedt meg a másiktól, az első pillanattól kezdve a támadásoké volt a főszerep. Összesen tíz percet kellett várni, hogy megszülessen az első gól. Egy, a mezőkövesdi tizenhatoson belül történő kavarodás után a tizenegyes pontra mutatott a játékvezető. A büntetőt Adem Ljajic rendkívül higgadtan értékesítette. A találat nem változtatott a mérkőzés képén, matyó oldalon Nagy Dániel és Cseri Tamás veszélyeztetett, míg a törököknél Jeremain Lens bontotta meg többször a magyar védelmet.

A második félidő középén megduplázta előnyét a Besiktas: egy szögletet követően Hutchinsos maradt üresen, majd pár méterről Szappanos Péter kapujába bombázott. A két rögzített szituációt leszámítva kiegyenlített volt az összecsapás, a félidőt követően pedig Kuttor Attila lehetőséget adott a cserepadon helyet foglaló játékosoknak is. Az eredmény már nem változott, így a vége 2-0 a tizenötszörös török bajnok javára. Valódi erőfelmérő volt ez a sárga-kék együttesnek, hiszen olyan ismert labdarúgók is szerepeltek az ellenfél csapatában, mint Jeremain Lens, Adem Ljajić vagy a BL ezüstérmes Loris Karius.