Óriási meglepetés az NB I-ben: A Fradi hibátlan mérlege az újoncnál szállt el

Az újonc KTE 2-0-ra legyőzte hazai pályán a címvédő és - eddig hibátlan - listavezető Ferencvárost az OTP Bank Liga 9. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.
Dudás Gábor 2022. október 2., vasárnap 18:26
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 2., vasárnap 18:26

Viszonylagos nyugalomban telt el a mérkőzés első bő negyede, a Ferencváros sem pörgette fel az iramot igazán, miközben az újonc Kecskemét lelkesen, harcosan és koncentráltan tette a dolgát.

A 28. percben aztán megtört egy nagy sorozat, Dibusz Dénes először kapott gólt az idényben (ez volt az ötödik meccse az NB I-es szezonban). Nagy Krisztián robbant rá egy hosszú indításra, Civic lemaradt róla a jobbösszekötő helyén, a középpályás pedig remek mozdulattal löbbölte el Dibusz felett-mellett a labdát a kapuba (1-0).

Pár perccel később aztán fokozódott a nyomás az eddig hibátlan címvédőn. Tóth Barna esett el Knoester mellett, a játékvezető határozottan a 11-es pontra mutatott. Nagy Krisztián pedig higgadtan lőtt a jobb alsóba, úgy, hogy a labda a kapufát is érintette (2-0).

Kétgólos hátrányban kapcsolt rá először igazán az FTC, Tokmac, Boli és Samy Mmaee helyzetében is benne lehetett volna a gól, de végül maradt a 2-0 a szünetre.

Próbálkozott a felzárkózással a Ferencváros, de nem voltak elég pontos a támadások befejezésénél. Ehhez hozzájárulhatott a nehéz kecskeméti talaj és a gyepszőnyeg rosszabb állapota is, de aligha lehetett csupán erre fogni a kétgólos hazai fórt.

A KTE közben szervezetten és olykor önfeláldozóan tette a dolgát hátul, sőt, olykor egy-egy veszélyesebb ellenakcióra is jutott erő a hazaiak részéről. Akadtak feszült pillanatok is a pályán, Zeke és Samy Mmaee kakaskodásából például kisebb tömegjelenet alakult ki, amit a játékvezető sárga lapokkal "jutalmazott".

Az utolsó bő húsz percre már a Tokmac, Traoré, Ryan Mmaee, Boli, Marquinhos ötös is a pályán volt a vendégeknél, de hiába a sok támadó, a gólok nem jöttek. A szépítéshez Traoré járt a legközelebb a 80. percben, a támadó 16 méteres tekerését a jobb felsőből, nagy bravúrral szedte ki Varga. A 85. percben fejjel tévesztett kevéssel célt a mali válogatott játékos, a ráadásban pedig Tokmac durrantott alig a jobb kapufa mellé 10 méterről.

Végül maradt a 2-0, Sztanyiszlav Csercseszov együttese a 2022-es naptári évben mindössze másodszor, ebben az idényben pedig először kapott ki. Az újonc KTE meg közben bravúros sikerével fellépett a tabella második helyére.

OTP Bank Liga, 9. forduló:

Kecskemét - Ferencváros 2-0 (Nagy K. 28., 34. - a másodikat 11-esből)

KTE: Varga B. - Szabó A., Szalai G., Belényesi - Rjaskó, Vágó, Banó-Szabó (Katona B., 78.), Nagy K. (Sági, 89.), Zeke - Szuhodovszki (Szabó L. 71.), Tóth B. (Duranovic, 89.)

FTC: Dibusz - Wingo (Marquinhos, 71.), S. Mmaee, Knoester, Civic - Esiti (Traoré, 57.), Vécsei (Besic, 63.) - Auzqui (R. Mmaee, 63.), Gojak (Zachariassen, 46.), Tokmac - Boli

18:45: Puskás Akadémia - MOL Fehérvár

NB I: Kiütötték a fogát a Vidi magyar válogatott játékosának - videó
Hangya Szilvesztert már az első félidő végén le kellett cserélni a Puskás Akadémia-MOL Fehérvár bajnokin, miután a vendégek magyar válogatott játékosának könyökkel ütötte ki az egyik fogát - aligha szándékosan - Mohamed Mezghrani.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.