Oenning nagy húzása, Doll a kihagyott helyzetekre fogja - így látták az edzők

A Vasas a forduló meglepetését szolgáltatta azzal, hogy nyerni tudott a Ferencváros otthonában és ezzel átvette a vezetést a tabellán. A két edző nyilatkozott.
Privacsek András 2016. augusztus 14., vasárnap 7:57
Szerző: Privacsek András 2016. augusztus 14., vasárnap 7:57

Thomas Doll (Ferencváros):  - Nincs sok mondanivalóm. Három meccsre elég helyzetünk volt. Nagyon sokat dolgoztak a fiúk, bátran, támadó szellemben játszottunk, de nem tudtuk belőni a lehetőségeinket, a kapu előtt hiányzott az igazán gólra törő mentalitás. Nagyon nagy kár ezért a meccsért, mert 2-3 góllal vezetnünk kellett volna, ehelyett a 89. percben kaptunk egy gólt, olyan meccset elveszítve, amit nem szabadna. Hullámvölgyről szó sincs, két hete rég nem látott szép játékot nyújtottunk, és ma is jó futballt játszottunk – viszont épp ez a jó játék teszi igazán fájóvá a mai vereséget.

Michael Oenning (Vasas): - Bár az első félidő hosszabbításában kaptunk egy a gólt, ami bizonytalanná is tehetett volna minket, de a félidőben a játékosaimnak mondtam, hogy partiban vagyunk az otthon játszó ellenfelünkkel, erőnlétileg nagyon jó állapotban vannak és amennyiben továbbra is egységes csapatként lépnek fel, meglesznek a helyzeteink. Végeredményben egy jó csapat ellen nyertünk, bár némi szerencsével, de megdolgoztunk ezért. Vaskó kezdőként való szerepeltetése, tudatos döntés volt, mert úgy gondoltam, hogy az ő erős testalkatával sikeresen fel tudja venni a párharcot, és sikeresen meg tudja vívni a test-test elleni ütközéseket Bödével szemben.  Úgy vélem, hogy ez a húzás bejött, az pedig már hab a tortán, hogy ismét nagyon fontos gólt fejelt, Remili ragyogó szögletéből. Amikor az utolsó 20 percre behoztam Debrecenit és Burmeistert feltoltam a középpályára - ezzel beáldozva egy csatárt Remilit - egyértelműen az volt a célom, hogy stabilizáljuk a középpályát. Úgy vélem ezt a célt sikerült elérni. Kimondhatatlan az örömünk. Főleg, hogy egy kiváló csapatot sikerült legyőznünk, amivel az első helyre léptünk fel. Most egy szusszanásnyi pihenés, aztán szerdán egy újabb nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, a remek formában lévő Honvéd. Ám más célunk nem lehet, mint folytatni jó szereplésünket.